Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

U sekuestruan gjatë vitit, “shkrihen” në incenerator 15 tonë drogë

Nga A2 CNN
22 Shtator 2023, 08:30 | Bota
U sekuestruan gjatë vitit, “shkrihen” në incenerator 15

Autoritetet në Peru kanë shkatërruar me djegie më shumë se 15 tonë drogë, të llojeve të ndryshme, e sekuestruar në operacionet e policisë gjatë vitit.

Sipas autoriteteve zyrtare, droga u dërgua në një incenerator pranë Limës, ndërkohë që ngjarja u pa nga afër dhe nga ministri i Brendshëm.

Në shifrat e publikuara për mediat, mësohet se në Peru, gjatë vitit 2023 janë sekuestruar 53 tonë kokainë, marijuhanë dhe drogë sintetike.

Debat - nga Alba Alishani