Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

UEFA vlerëson Kombëtaren, publikon “golazot” kuqezi të kualifikueseve

Nga A2 CNN
22 Shtator 2023, 16:19 | Futboll
UEFA vlerëson Kombëtaren, publikon “golazot” kuqezi

Profili zyrtar i Kampionatit Evropian në Tëitter, UEFA EURO 2024, ka postuar një “threads” me golat më të bukur të Kombëtares sonë në kualifikuese.

Janë 3 video të postuara nga profili i UEFA-s, ku shihet goli i Jasir Asanit ndaj Polonisë, goli tjetër i Asanit ndaj Moldavisë dhe ai i Nedim Bajramit, po ndaj Moldavisë.

“Golazot” shqiptarë në kualifikueset e Evropianit”, shkruan UEFA në shkrimin shoqërues të golave fantastikë të kuqezinjve.

Shqipëria kryeson Grupin E të kualifikueseve, me 10 pikë pas 5 ndeshjesh, duke lënë pas Republikën Çeke dhe Moldavinë, me nga 8 pikë secila.  

THREAD: ?? Albania golazos in #EURO2024 qualifying ? @FSHForg

1. Jasir Asani vs Poland ? pic.twitter.com/JqOdWl50Qk

Debat - nga Alba Alishani