Sondazh: Si e shikoni politikën shqiptare prej vitit 1990-të?
  • Të pëmirësuar 5%
  • Më keq 58%
  • E njëjta 38%

Zbulimi tronditës, zbulohet sasi e madhe droge në çerdhen ku humbi jetën i mituri

Nga A2 CNN
22 Shtator 2023, 09:28 | Bota

Policia amerikane zbuloi një sasi të madhe fentanili dhe droge sintetike të fshehura në një derë sekrete në çerdhen e Nju-Jorkut, ku disa ditë më parë, një djalë i mitur humbi jetën pasi ra në kontakt me opioidet.

Departamenti i Policisë së Nju-Jorkut shfaqi fotot e operacionit ku mund të shihen sasi të mëdha narkotikësh sintetikë të futura në qese plastike.

Ditën e premte, një 1-vjeçar vdiq nga një mbidozë droge në çerdhe, e cila ishte fshehur nën dyshekun ku vogëlushi Nicholas Dominici po flinte. Tre fëmijë të tjerë u shtruan në spital pasi gjithashtu u ekspozuan ndaj lëndës narkotike të fuqishme.

Pronari i çerdhes, Grei Mendez dhe punonjësi i saj, Carlisto Acevedo Brito, po përballen me akuza federale për posedim të lëndëve narkotike me qëllim të shpërndarjen dhe vrasje.

Debat - nga Alba Alishani