Kërcënimi ndaj dy prokuroreve, Beci: Krimi i organizuar nuk kanos me plumba, por me zarfe

Nga A2 CNN
3 Tetor 2023, 21:06 | Aktualitet

“Krimi i organizuar nuk kanos plumba, por me zarfe dhe reforma”. Kështu deklaroi në studionin e Debatit nga Alba Alishani, ish-prokurori Eugen Beci, një ditë pasi ministri i Brendshëm Taulant Balla garantoi mbrojtje për dy prokuroret e kërcënuara nga grupi kriminal i Laert Haxhiut. Sipas ish-prokurorit Beci kërcënime të tilla ka patur dhe do të ketë, por organet e drejtësisë duhet të ruhen nga kanosjet me zarfe që pengojnë punën e vërtetë të drejtësisë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi