A po merr fund pandemia? Taulant Muka: Tani duhet punuar për të kuptuar ku kemi gabuar

Nga A2 CNN
10 Shkurt 2022, 17:35 | Aktualitet

Nga Britania e Mmadhe në Suedi; Europa po heq gradualisht masat në fuqi për frenimin e pandemisë. Ndërsa situata është përmirësuar ndjeshëm shumë vende po heqin dore nga maskat, certifikatat shëndetësore e madje edhe izolimin për pozitivët. Sipas epidemiologut Taulant Muka, thotë se dalëngadalë pandemia, edhe në Shqipëri po merr fund, për sa kohë që numri i rasteve edhe pse rritet, nuk përkthehet më në rritje shtrimesh apo humbje jetësh. Tani, thotë Muka, Shqipëria duhet të fillojë të punohet për të kuptuar çfarë është bërë keq dhe çfarë është bërë mirë.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani