Basha sfidon Berishën, kryesia e PD miraton mbledhjen e kuvendit kombëtar më 18 dhjetor

Nga A2 CNN
16 Nëntor 2021, 10:54 | Aktualitet

Pas gjashtë orësh diskutime, kryesia e PD miratoi propozimin e Lulzim Bashës që Kuvendi Kombëtar të mblidhet më 18 dhjetor dhe jo në datë 11 siç paralajmëron ish-lideri Sali Berisha. Mbështetës të tij i kujtuan kryedemokratit Basha respektimin e vullnetit të 4200 delegatëve.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi