Dilemat, Hazizaj: Marku një kandidate e djegur për kryeprokurore

Nga A2 CNN
23 Prill 2019, 20:25 | Aktualitet

Rreth 50 emërime, komandime, shkarkime dhe masa disiplinore ndaj prokurorëve mbajnë firmën e Kryeprokurores së Përkohshme Arta Marku, që prej ditës së emërimit të saj në krye të akuzës. Konstitucionalisti Sokol Hazizaj tha për A2 CNN se firma e Markut mbi këto lëvizje e ndalon atë të kandidojë për një mandat të dytë si kryeprokurorë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi