Edhe Britania me “non grata”. I dërguari i Londrës: Të sanksionuar disa shqiptarë, s’janë të mirëpritur

Nga A2 CNN
21 Korrik 2022, 16:49 | Aktualitet

Britania e Madhe ndjek shembullin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke shpallur sanksione ndaj personave të lidhur me krimin dhe korrupsionin. I dërguari i posaçëm britanik për Ballkanin Perëndimor, Sir Stuart Peach, nënvizoi se janë ndërmarrë veprime ndaluese edhe ndaj disa shqiptarëve, pa bërë të ditur për sa persona bëhet fjalë dhe cilët janë ata.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani