“Edhe sytë në mëngjes nuk i lajmë dot”, sakrifica e banorëve të fshatit me një curril ujë

Nga A2 CNN
31 Gusht 2023, 13:08 | Aktualitet

Ashtu si në kohët e lashta, edhe sot banorët e fshatit Gjinoqar të Patosit, detyrohen ta sigurojnë ujin për të pirë larg banesave të tyre. Një pjesë e banorëve detyrohen të mbushin ujë edhe për nevojat e përditshme, duke përdorur karroca dhe kafshë punë për ta transportuar.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni