Java amerikane e arsimit ndërkombëtar dhe mundësitë për të rinjtë

Nga A2 CNN
16 Nëntor 2021, 08:37 | Aktualitet

Kjo është java e arsimit ndërkombëtar në Shtetet e Bashkuara, e cila u kushtohet mundësive që studentët nga e gjithë bota kanë për të studiuar në universitetet amerikane. Të ftuar në Dita Jonë për të zbuluar këto mundësi ishin Aida Hudhrin nga “Education USA” dhe Amanda Robertson nga ambasada amerikane.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Edicioni informativ nga Suela Demiri