NË PËRDITËSIM

Arrestohet Donald Trump

Stormy Daniels, aktorja e filmave pornografikë, në qendër të vëmendjes më shumë se kurrë për shkak të akuzave penale që rëndojnë tashmë mbi ish-presidentin Donald Trump, thotë se nëse do të thërritet nga Prokuroria për të dëshmuar për rastin, do të shkojë. Në një intervistë për televizionin amerikan FOX, Daniels...

Rosalba Bejto, producentja e zhvillimeve ndërkombëtare në A2 CNN, Rosalba Bejto sjell detaje nga arrestimi i Donald Trump.

I rrethuar me flamurë të shumtë amerikanë, ish-presidenti Donald Trump mbajti një fjalim të stilit të fushatës para mbështetësve të shumtë në rezidencën e tij Mar-a-Lago në Florida, mbrëmjen e së martës. Trump mbajti një qëndrim sfidues, duke cituar mes të tjerash, dy gjyqet e dështuara në Kongres për shkarkimin...

Prokurori i Manhatanit, Alvin Bragg është duke mbajtur një konferencë për mediat pas komunikimit të akuzave ndaj ish-presidentit amerikan Donald Trump. Ky i fundit, u deklaruar i pafajshëm për 34 akuza penale. Ndër të tjera, prokurori i çështjes theksoi se sjelljet kriminale nuk do të normalizohen, pavarësisht nga kush kryen....

Ish-Presidenti amerikan Donald Trump është arrestuar dhe pritet që të akuzohet në lidhje me pagesën që i ka bërë pornostares Stormy Daniels për të blerë heshtjen e saj në lidhje me lidhjen që kanë pasur. Burri që kaloi 4 vite në Shtëpinë e Bardhë u dërgua para gjykatës ditën e...

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është larguar nga gjykata në Manhattan ku iu komunikuan 34 akuza. Për këto të fundit ai u deklarua i pafajshëm. Seanca e sotme, sipas CNN, zgjati 57 minuta ndërsa seanca e radhës do të jetë më 4 dhjetor në Neë York. Ndërkohë, mediat në vend janë...

Donald Trump, ish-presidenti amerikan dhe kandidat nga radhët e republikanëve për zgjedhjet presidenciale të 2024, është deklaruar i pafajshëm ndërsa doli përpara gjykatësit Juan Merchan, të martën mbrëma në Manhattan. Mediat në vend raportojnë se ndaj ish-presidentit rëndojnë 34 akuza për falsifikim të të dhënave të bizneseve për hetimin në...

Ish-presidenti amerikan Donald Trump ka mbërritur në zyrën e prokurorit të distriktit të Manhatanit, ku po qëndron në arrest përpara nisjes së seancës gjyqësore. Trump-it pritet që t’i merren shenjat e gishtërinjve, në kudër të procedurës që ndiqet në raste të tilla edhe pse nuk dihet ende nëse do të...

“Një ditë tragjike për Republikën.” Kështu e ka cilësuar 4 prillin ish-presidenti amerikan Donald Trump. CNN raporton se ai ka dërguar një e-mail me subjekt “Email-i im i fundit përpara arrestimit”, në të cilin u kërkon njerëzve që ta mbështesin për të shpëtuar Amerikën, të shoqëruar me një link për...