Në përditësim

Koronavirusi në Shqipëri, 6 viktima në 24 orët e fundit

Video
22:15 • 17 Mars 2020
Franca ndjek shembullin e Italisë, izolohet
Video
21:43 • 17 Mars 2020
Çfarë duhet të bëjmë gjatë izolimit në shtëpi?
Përmirësimi shëndetit të “pacientit 1”, Meta: Mirënjohje të thellë për mjekët

21:41 • 17 Mars 2020

Përmirësimi shëndetit të “pacientit 1”, Meta: Mirënjohje të thellë për mjekët

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale postimin e ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu për përmirësimin e shëndetit të pacientit të parë nga koronavirusi. Kreu i Shtetit shkruan se është i emocionuar nga ky lajm i jashtëzakonshëm dhe iu dërgon një mesazh...

Lexo lajmin e plotë

Në Bergamo do të ndërtohet spital fushor për të prekurit me koronavirus

21:31 • 17 Mars 2020

Në Bergamo do të ndërtohet spital fushor për të prekurit me koronavirus

Nuk ka më vende në terapi intensive, në Bergamo do të ndërtohet një spital fushor për të përballuar urgjencën e koronavirusit. Provinca e Bergamos është në fakt zona më e prekur nga Covid-19, e cila shënon më shumë se 3.993 persona të prekur dhe krevatet...

Lexo lajmin e plotë

Video
21:25 • 17 Mars 2020
Koronavirusi në Shqipëri, lehtësira për biznesin nga Këshilli Bashkiak i Durrësit
Ministrja Manastirliu jep lajmin e shumëpritur për “pacientin 1”

20:40 • 17 Mars 2020

Ministrja Manastirliu jep lajmin e shumëpritur për “pacientin 1”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë një tjetër lajm të mirë mbrëmjen e së hënës, pas atij për rezultatin negativ të testeve për 17 mjekët dhe infermierët e spitalit rajonal të Fierit. Manastirliu bëri me dije se pacienti i parë me Covid-19 është në...

Lexo lajmin e plotë

Poliklinikat e lagjeve/ Kujdes maksimal ndaj koronavirusit, konsulta telefonike me pacientët

20:27 • 17 Mars 2020

Poliklinikat e lagjeve/ Kujdes maksimal ndaj koronavirusit, konsulta telefonike me pacientët

Izolimi i qytetarëve në banesat e tyre ka lënë të shkreta edhe qendrat shëndetësore të lagjeve në kryeqytet. Sipas të dhënave, numri i personave që kërkojnë ndihmë mjekësore në to ka rënë në gati 80 për qind në krahasim me ditët e zakonshme. Stafi mjekësor...

Lexo lajmin e plotë

Dalin rezultatet për analizat për mjekët dhe infermierët e spitalit të Fierit

20:28 • 17 Mars 2020

Dalin rezultatet për analizat për mjekët dhe infermierët e spitalit të Fierit

Më në fund një lajm i mirë vjen në lidhje me mjekët e spitalit të Fierit që i ishin nënshtruar testit për koronavirus, pasi kishin pasur kontakte me një pacient të prekur me këtë virus. Rezultatet e testeve të ardhura tregojnë se 17 mjekët, infermierët...

Lexo lajmin e plotë

Masat kufizuese, Ylli: Jemi duke parandaluar vdekje

20:20 • 17 Mars 2020

Masat kufizuese, Ylli: Jemi duke parandaluar vdekje

Epidemiologu Alban Ylli, në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion e “Ditari” në A2, deklaroi se masat shtrënguese që ka marrë ditët e fundit qeveria do të bëjë që vendi ynë ta kalojë më lehtë pandeminë që ka përfshirë të gjithë botën. “Me masat shtrënguese...

Lexo lajmin e plotë

Greqia numëron 5 viktima nga koronavirusi, rritet numri i të prekurve në Kosovë e Maqedoninë e Veriut

20:18 • 17 Mars 2020

Greqia numëron 5 viktima nga koronavirusi, rritet numri i të prekurve në Kosovë e Maqedoninë e Veriut

Vijon të rritet numri i personave të prekur nga koronavirusi në Kosovë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar dhe 2 persona të tjerë të prekur me virusin e ri duke e çuar në 19 numrin në total. Dy personat e tjerë që kanë rezultuar...

Lexo lajmin e plotë

Video
20:06 • 17 Mars 2020
Mësuesi grek me koronavirus, kush kanë qenë personat që kanë pasur kontakt me të?
Boris Johnson: Të sillemi si qeveri në kohë lufte, të ndërtojmë sa më shumë ventilatorë

19:50 • 17 Mars 2020

Boris Johnson: Të sillemi si qeveri në kohë lufte, të ndërtojmë sa më shumë ventilatorë

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson doli në një tjetër konferencë për shtyp për të raportuar rreth zhvillimeve të fundit në vend, për shkak të koronavirusit. Sipas Johnson, qeveria duhet të sillet sikur të ishte në situatë lufte për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të virusit...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:47 • 17 Mars 2020
Çifti me koronavirus në Roskovec
Video
19:36 • 17 Mars 2020
Tirana në izolim, nisin orët e gjobave
Pezullimi i qarkullimit, si të deklaroni “online” lëvizjet në oraret e lejuara

19:34 • 17 Mars 2020

Pezullimi i qarkullimit, si të deklaroni “online” lëvizjet në oraret e lejuara

Dhjetra qytetarë që kërkonin autorizim për lëvizjen e mjeteve të tyre krijuan një grumbullim para derës së Policisë së Shtetit.Dalja e udhëzimeve të shpeshta nga autoritetet për kategoritë që lejohen si dhe lejimi i punonjësve të ndërmarrjeve prodhuese në fashat kohore 06-08:00 dhe 16-17:00 ka...

Lexo lajmin e plotë

Shtyhen këstet e kredive deri më 31 maj

19:09 • 17 Mars 2020

Shtyhen këstet e kredive deri më 31 maj

Kryeministri Edi Rama njoftoi se ka firmosur urdhrin për shtyrjen e kësteve të kredive. Kreu i qeverisë publikoi urdhrin në Facebook. Sipas tij, kreditë do të shtyhen deri më 31 maj 2020, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. “U tha, u bë! Sapo...

Lexo lajmin e plotë

Ishte shpallur i shëruar, sërish pozitiv “pacienti 1” në Torino

19:03 • 17 Mars 2020

Ishte shpallur i shëruar, sërish pozitiv “pacienti 1” në Torino

Do të qëndrojë sërish në izolim, pasi rezultoi edhe njëherë pozitiv me koronavirus, “pacienti 1” në Torino. I shpallur i shëruar, pasi iu nënshtrua disa kurave, menaxheri 40 vjeçar bëri një tjetër test me tampon i cili nxori në pah se ai është ende i...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi/ Roland Garros shtyn datën e fillimit, “shkatërrohet” kalendari tenistik

18:55 • 17 Mars 2020

Koronavirusi/ Roland Garros shtyn datën e fillimit, “shkatërrohet” kalendari tenistik

Roland Garros, “Grand Slam”-i në fushat me dhe’ që luhet në Paris, ka njoftuar ndryshimin e datës së nisjes së tij për shkak të koronavirusit. Turneu i madh i tenisit do të luhet nga 6 shtatori në 6 tetor, ndërkohë që ishte parashikuar që të...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi/ Pas Evropianit, shtyhet edhe Kupa e Amerikës

18:47 • 17 Mars 2020

Koronavirusi/ Pas Evropianit, shtyhet edhe Kupa e Amerikës

Kupa e Amerikës nuk do të zhvillohet këtë vit për shkak të koronavirusit. Pas shtyrjes së Evropianit në vitin 2021, CONMEBOL ka vendosur të marrë të njëjtën masë dhe njoftoi shtyrjen e turneut më të rëndësishëm të kombëtareve në Amerikën e Jugut. Turneu që do...

Lexo lajmin e plotë

Video
18:27 • 17 Mars 2020
Imazhe tronditëse. Në Bergamo, radhë të gjata arkivolesh
Pandemia në SHBA, Trump: Para për amerikanët për të përballuar krizën

18:49 • 17 Mars 2020

Pandemia në SHBA, Trump: Para për amerikanët për të përballuar krizën

Presidenti amerikan, Donald Trump zbuloi nga Shtëpia e Bardhë vendimet e reja lidhur me frenimin e pandemisë së shkaktuar nga përhapja e shpejtë e koronavirusit të ri. I rrethuar nga Task Forca kundër Covid-19, ai njoftoi se do të angazhojë inxhinierët e ushtrisë për të...

Lexo lajmin e plotë

Rritet me 345 bilanci i viktimave në Itali,  rreth 3000 të prekur të rinj

18:52 • 17 Mars 2020

Rritet me 345 bilanci i viktimave në Itali, rreth 3000 të prekur të rinj

Vijon me ritme të larta bilanci i viktimave dhe i të prekurve me koronavirus në Itali. Në konferencën për shtyp të së hënës, kreu i Mbrojtjes Civile, Borrelli njoftoi se numri i viktimave në 24 orët e fundit është rritur me 345 ndërsa janë 2989...

Lexo lajmin e plotë

Imazhe tronditëse. Në Bergamo, radhë të gjata arkivolesh

18:46 • 17 Mars 2020

Imazhe tronditëse. Në Bergamo, radhë të gjata arkivolesh

Pamjet nga Bergamo tregojnë më shumë se gjithçka tjetër atë që po ndodh në një pjesë të Lombardisë. Janë pamjet e më shume se 40 arkivoleve që presin radhën në kishën pranë varrezave të Bergamos. Kisha është e madhe, por tani nuk ka më vend....

Lexo lajmin e plotë

Të vetëpunësuarit, mbyllur nga koronavirusi

18:45 • 17 Mars 2020

Të vetëpunësuarit, mbyllur nga koronavirusi

Me Shqipërinë në karantinë nga Covid-19, shumë biznese u detyruan të ndërpresin aktivitetin. I tillë është edhe rasti i një salloni bukurie, dyert e të cilit janë të mbyllura që pas konfirmimit të rastit të parë me koronavirus në vend.  Çdo sipërmarrje që nuk prodhon,...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Drejtësisë sugjeron zbatimin e dënimeve alternative

18:43 • 17 Mars 2020

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Drejtësisë sugjeron zbatimin e dënimeve alternative

Ministria e Drejtësisë, duke marrë shkas nga situata e jashtëzakonshme nga koronavirusi në vendin tonë, ka kërkuar bashkëpunimin e institucioneve shtetërore në marrjen e masave për të aplikuar politika që do të çojnë në dënime alternative, në mënyrë që të parandalohet rritja e numrit të...

Lexo lajmin e plotë

Video
17:27 • 17 Mars 2020
Të pabindurit e masave
Infekton kirurgët nga frika se nuk e operojnë te hunda, italiani rrezikon 12 vjet burg

18:38 • 17 Mars 2020

Infekton kirurgët nga frika se nuk e operojnë te hunda, italiani rrezikon 12 vjet burg

Në kohë krize si kjo që po përjetojmë, dalin në pah trimëritë dhe kuraja e shumë njerëzve, por edhe idiotësitë dhe egoizmi i disave. Në disa raste, kjo mund të rrezikojë  jetën e personave. Si në rastin e një italiani nga Aosta i cili duhet...

Lexo lajmin e plotë

17 të prekur me koronavirus në Kosovë, dalin dy pacientë nga Klinika Infektive

18:35 • 17 Mars 2020

17 të prekur me koronavirus në Kosovë, dalin dy pacientë nga Klinika Infektive

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia, në daljen e tij të fundit për shtyp, bëri me dije se bilanci i personave të prekur nga koronavirusi në vend ka arritur në 17. Ai informoi publikun kosovar se dy pacientë janë nxjerrë nga Klinika Infektive dhe...

Lexo lajmin e plotë

Mësuesi grek në Korçë me koronavirus, ISHP: Po kryejmë hetimin epidemiologjik

18:34 • 17 Mars 2020

Mësuesi grek në Korçë me koronavirus, ISHP: Po kryejmë hetimin epidemiologjik

Ditën e martë, një mesazh i stafit drejtues të një shkolle private në Korçë ka njoftuar se një mësues i jashtëm në këtë shkollë, me shtetësi greke, ka rezultuar në Greqi i infektuar me koronavirus. Shkolla, në zbatim të urdhrit të Ministrisë së Arsimit, është...

Lexo lajmin e plotë

Hija e koronavirusit bie në Spanjë, shkon në rreth 500 numri i viktimave

18:32 • 17 Mars 2020

Hija e koronavirusit bie në Spanjë, shkon në rreth 500 numri i viktimave

Zyrtarët e Shëndetit Publik në Spanjë informojnë se numri i viktimave nga koronavirusi në vend ka arritur në 491 nga 309 që ishte një ditë më parë. Numri i të prekurve ka shkuar në 11 178, duke u rritur me mbi 2000 në 24 orët...

Lexo lajmin e plotë

Berlini do të ngrejë spital të posaçëm për të prekurit nga koronavirusi

18:31 • 17 Mars 2020

Berlini do të ngrejë spital të posaçëm për të prekurit nga koronavirusi

Autoritetet në Berlin ranë dakord dhe prezantuan planin për ndërtimin e një spitali të ri, i cili do të ketë kapacitete për të pritur 1000 pacientë të prekur nga koronavirusi. Sipas të përditshmes “Tagesspiegel”, për ndërtimin e këtij spitali do të ndihmojë ushtria gjermane dhe...

Lexo lajmin e plotë

Basha: Çdo masë e propozuar nga opozita, realiste. Qeveria të lërë luftën politike dhe t’i zbatojë

18:29 • 17 Mars 2020

Basha: Çdo masë e propozuar nga opozita, realiste. Qeveria të lërë luftën politike dhe t’i zbatojë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh në Facebook se “çdo vend ka marrë masa financiare dhe fiskale për përballimin e krizës”, duke shtuar se “prej një jave edhe ne kemi propozuar masa lehtësuese që u vijnë në ndihmë familjeve në nevojë, sipërmarrësve të...

Lexo lajmin e plotë

Në 2 minuta mund të vizitoni “Marubin” dhe “Onufrin”… vizitat virtuale në muze

18:27 • 17 Mars 2020

Në 2 minuta mund të vizitoni “Marubin” dhe “Onufrin”… vizitat virtuale në muze

Ndërsa pesë ditë më parë “ArTurbina” pretendonte të mbushte sallën me 400 artdashës, apo galeritë me vizitorë të interesuar për historinë e një vendi, sot gjithçka është paralizuar. Aktivitetet zakonisht mbaheshin në ora 19:00, por këto ditë askush nuk do të mund të lëvizë nga...

Lexo lajmin e plotë

Të infektuarit vip, zgjerohet numri i personaliteteve me koronavirus

12:43 • 18 Mars 2020

Të infektuarit vip, zgjerohet numri i personaliteteve me koronavirus

Përhapja e koronavirusit është tashmë globale, dhe padyshim infeksioni që po mbyll botën në shtëpi ka një karakteristikë tjetër. Ajo është tejet demokratike, dhe nuk “përbuz” asnjë komb, moshë dhe  gjini, madje as statusin social. Janë të shumta personalitetet botërore që ndodhen në karantinë nga...

Lexo lajmin e plotë

“Të parandalojmë një krizë të thellë ekonomike”, Dhoma Amerikane e Tregtisë i rekomandon qeverisë plan masash

18:23 • 17 Mars 2020

“Të parandalojmë një krizë të thellë ekonomike”, Dhoma Amerikane e Tregtisë i rekomandon qeverisë plan masash

Dhoma Amerikane e Tregtisë i ka rekomanduar qeverisë marrjen e një plani masash “për të parandaluar një krizë të thellë ekonomike që mund të gërryejë bazën e shëndetshme ekonomike të vendit”. “Këto nuk janë kohë të zakonshme për biznesin. Politikat qeveritare duhet të orientohen në...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi shtyn zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut

18:17 • 17 Mars 2020

Koronavirusi shtyn zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut

Liderët politikë në Maqedoninë e Veriut ranë dakord të shtyjnë zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të parashikuara për t’u mbajtur në 12 prill. Disa ditë më parë partitë politike ndërprenë të gjitha takimet elektorale, si masë për të parandaluar përhapjen e virusit Covid-19, madje autoritetet vendosën...

Lexo lajmin e plotë

Studimi në Australi: Ja si e lufton virusin sistemi imunitar

18:16 • 17 Mars 2020

Studimi në Australi: Ja si e lufton virusin sistemi imunitar

Shkencëtarët në Australi pretendojnë se kanë identifikuar mënyrën se si sistemi imunitar i trupit të njeriut lufton virusin Covid-19. Studimi, i publikuar në revistën “Nature Medicine”, tregon se pacientët po shërohen nga virusi i ri, në të njëjtën mënyrë si nga gripi i zakonshëm. Duke...

Lexo lajmin e plotë

Tabaku: Nëse nuk dini si të ndihmoni biznesin, kopjoni

18:14 • 17 Mars 2020

Tabaku: Nëse nuk dini si të ndihmoni biznesin, kopjoni

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, i bëri thirrje qeverisë që të kopjojë propozimet e opozitës nëse nuk di çfarë të bëjë për të ndihmuar biznesin. “Nuk ka nevojë për ndonjë nivel të sofistikuar matematike për të shtyrë datën e deklarimeve për detyrimet e bizneseve....

Lexo lajmin e plotë

Nuk pajisi punonjësit me masa mbrojtëse, gjobitet administratori i një call center-i në Durrës

18:11 • 17 Mars 2020

Nuk pajisi punonjësit me masa mbrojtëse, gjobitet administratori i një call center-i në Durrës

Policia e Durrësit ka njoftuar se ka gjobitur ditën e sotme një call center në lagjen numër 1 të qytetit pasi u konstatua se punonjësit nuk ishin të pajisur me masa mbrojtëse. Sipas policisë, ky subjekt ka marrë masën administrative 700 000 lekë. Gjithashtu, lokali...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi në SHBA, Trump: Mund të zgjasë deri në gusht, rrezik recesioni

16:18 • 17 Mars 2020

Koronavirusi në SHBA, Trump: Mund të zgjasë deri në gusht, rrezik recesioni

Më në fund, edhe Shtetet e Bashkuara po e marrin seriozisht rrezikun nga koronavirusi. Për herë të parë, presidenti Donald Trump pranoi se situata nuk është nën kontroll, dhe tha se pandemia në Shtetet e Bashkuara mund të zgjasë deri në muajin korrik ose gusht....

Lexo lajmin e plotë

Çifti me koronavirus fut në karantinë të gjithë fshatin në Roskovec

15:41 • 17 Mars 2020

Çifti me koronavirus fut në karantinë të gjithë fshatin në Roskovec

Bashkia e Roskovecit i ka kërkuar autoriteteve të shëndetit publik dhe policisë që të vendosin karantinimin e fshatit Mbërs. Në këtë fshat rezultuan të prekur me koronavirus një çift bashkëshortësh, të cilët kishin pasur histori udhëtimi me Italinë. Pas konfirmimit të këtyre dy rasteve, bashkia...

Lexo lajmin e plotë

Video
15:25 • 17 Mars 2020
Të izoluar nga koronavirusi, si të forcojmë imunitetin në shtëpi?
Koronavirusi, shtyhet finalja e Champions League

15:40 • 17 Mars 2020

Koronavirusi, shtyhet finalja e Champions League

Finalja e Champions League, kompeticionit më të madh për klube në Evropë, është spostuar për në 27 qershor, për shkak të koronavirusit. Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle “Marca”, në mbledhjen e jashtëzakonshme organizuar këtë të martë nga organi që drejton futbollin evropian u...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi u merr jetën 19 personave në një azil në Madrid

15:09 • 17 Mars 2020

Koronavirusi u merr jetën 19 personave në një azil në Madrid

Lajme të rënda vijnë edhe nga Spanja sa i përket situatës së krijuar nga koronavirusi. “El Pais” shkruan se të paktën 19 persona, të prekur nga koronavirusi, të cilët ishin shtruar në spital, kanë ndërruar jetë. Një burim nga spitali ka thënë për “El Pais”...

Lexo lajmin e plotë

Video
15:00 • 17 Mars 2020
Zvicra, model edhe në luftën kundër koronavirusit
Video
14:47 • 17 Mars 2020
16 raste me koronavirusi, mjeku tregon për gjendjen në Kosovë
Flet në A2 babai i foshnjës shqiptare të prekur me koronavirus në Itali

14:44 • 17 Mars 2020

Flet në A2 babai i foshnjës shqiptare të prekur me koronavirus në Itali

Në kohë të vështira si këto, me një armik të panjohur e me sa duket të verbër, kujtdo i shkon mendimi në pak sekonda te e ardhmja, te fëmijët. Një nga të paktat sinjale të mira që morëm fillimisht ishte se ndoshta COVID-19 , nuk...

Lexo lajmin e plotë

Basha rikujton 8 propozimet e PD, reagon Rama: Fli se të erdhi dita

14:43 • 17 Mars 2020

Basha rikujton 8 propozimet e PD, reagon Rama: Fli se të erdhi dita

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikoi edhe njëherë tjetër, 8 propozimet e Partisë Demokratike, të cilat duhet të përfshihen, sipas tij, në planin e masave të marra nga qeveria shqiptare për frenimin e përhapjes së koronavirusit dhe mbrojtjen e ekonomisë shqiptare. Nuk ka vonuar...

Lexo lajmin e plotë

EURO 2020 shtyhet për vitin 2021

15:04 • 17 Mars 2020

EURO 2020 shtyhet për vitin 2021

Kampionati Evropian i programuar për t’u zhvilluar këtë verë do të shtyhet për vitin 2021, për shkak të pandemisë së koronavirusit, njoftoi Federata Norvegjeze e Futbollit. UEFA pritet të zyrtarizojë vendimin, pasi drejtuesit e saj po mbajnë një video konferencë, ku janë përfshirë edhe aktorët...

Lexo lajmin e plotë

Pasojat e pandemisë, qielli blu në Kinë është i vetmi fitimtar. Përkohësisht…

14:41 • 17 Mars 2020

Pasojat e pandemisë, qielli blu në Kinë është i vetmi fitimtar. Përkohësisht…

Pandemia e shkaktuar nga koronavirusi po shkakton prej javësh frikë dhe vdekje në çdo kontinent,  si dhe një tkurrje dramatike të ekonomisë botërore, por ka përcjellë edhe një aspekt të papritur mjedisor. Si rrallëherë në dekadat e fundit, banorët e Wuhanit dhe provincës së Hubeit,...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi, Irani liron përkohësisht 85 mijë të burgosur!

13:25 • 17 Mars 2020

Koronavirusi, Irani liron përkohësisht 85 mijë të burgosur!

Pas Kinës dhe Italisë, Irani është vendi më i goditur nga koronavirusi në botë, ku vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 135 persona, duke e çuar në 988 numrin total të viktimave. Kjo situatë e rëndë, ka detyruar qeverinë në Iran të...

Lexo lajmin e plotë

Negociatat me Shqipërinë, Parlamenti holandez nuk mblidhet prej koronavirusit

13:23 • 17 Mars 2020

Negociatat me Shqipërinë, Parlamenti holandez nuk mblidhet prej koronavirusit

Parlamenti holandez, i cili do të shqyrtonte sot kërkesën e qeverisë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, nuk do të mblidhet për shkak të rrezikut të koronavirusit. Parlamenti do ta zhvillojë procedurën me shkrim, çka do të thotë se deputetët do...

Lexo lajmin e plotë

245 shkelje në 24 orë, 4 drejtues mjetesh të arrestuar

13:17 • 17 Mars 2020

245 shkelje në 24 orë, 4 drejtues mjetesh të arrestuar

Policia e Shtetit ka bërë të ditur se brenda 24 orëve janë evidentuar 245 shkelje nga drejtuesit e mjeteve në të gjithë vendin, nga të cilët 4 janë vënë në pranga. “Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar në Tiranë, Cërrik, Fier e Dibër, 4...

Lexo lajmin e plotë

Rama: Gati plani i garancisë financiare për kompensimin e pagave

13:21 • 17 Mars 2020

Rama: Gati plani i garancisë financiare për kompensimin e pagave

Kryeministri Rama ka bërë të ditur se të enjten do të jetë gati plani i garancisë financiare për kompensimin e pagave të munguara të çdo biznesi. “Ju lutem të gjithë atyre që janë në shtëpi pas mbylljes së aktivitetit ekonomik, të rrinë të qetë dhe...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi në Shqipëri, shkon në 55 numri i rasteve të konfirmuara, 3 në reanimacion

14:37 • 17 Mars 2020

Koronavirusi në Shqipëri, shkon në 55 numri i rasteve të konfirmuara, 3 në reanimacion

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 55 persona të prekur me koronavirus në Shqipëri. Bëhet e ditur se 3 nga personat e prekur me koronavirus janë në terapi intensive, ndërsa 8 nga të prekurit janë personal shëndetësor. Nga rastet e konfirmuara pozitivë: Tiranë, 38 raste Durrës,...

Lexo lajmin e plotë

Mbledhje online e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor

13:12 • 17 Mars 2020

Mbledhje online e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Rama ka bërë të ditur me anë të një statusi në Facebook se është duke u zhvilluar një mbledhje online mes kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, ndërsa po merr pjesë edhe kancelari i Austrisë Sebastian Kurz dhe komisioneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi. Kryeministri Rama ka...

Lexo lajmin e plotë

Video
11:39 • 17 Mars 2020
Koronavirusi, dita e pestë. Si po i dalin shqiptarët në shtetrrethim?
Kosova me 16 të infektuar, Thaçi kërkon mobilizimin e FSK

13:10 • 17 Mars 2020

Kosova me 16 të infektuar, Thaçi kërkon mobilizimin e FSK

Shkon në 16, numri i personave të infektuar nga koronavirusi në Kosovë. Një grua që kishte ardhur të hënën nga Londra është rasti më i fundit i konfirmuar me Covid-19. Autoritetet shëndetësore të Kosovës njoftojnë se gjendja e saj është e qëndrueshme. Gjithashtu ripërsëriten thirrjet...

Lexo lajmin e plotë

Bota mund të mbetet pa “krahë”, kompanitë ajrore rrezikojnë të falimentojnë në maj

13:09 • 17 Mars 2020

Bota mund të mbetet pa “krahë”, kompanitë ajrore rrezikojnë të falimentojnë në maj

Kur bota të zgjohet nga makthi i koronavirusit, mund ta shikojë veten pa krahë. Kjo sepse pa kontribute të fuqishme të shteteve përkatëse, pjesa më e madhe e kompanive ajrore do të falimentonte në fund të majit. Një skenar apokaliptik, po aq sa koronavirusi vetë,...

Lexo lajmin e plotë

Trump bëri thirrje të shmangeshin grumbullimet, por në Florida…

13:01 • 17 Mars 2020

Trump bëri thirrje të shmangeshin grumbullimet, por në Florida…

Në të njëjtën ditë kur presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u bëri thirrje të gjithë amerikanëve që të shmangnin grumbullimet dhe të ruanin distancën, si pjesë e përpjekjeve për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit, plazhi Clearwater në Florida ishte i mbushur me pushues. Foto dhe...

Lexo lajmin e plotë

Kliko për lajme të reja