Lojërat Olimpike Tokyo 2020

Olimpiada në finish, fotot e ceremonisë së mbylljes

Olimpiada në finish, fotot e ceremonisë së mbylljes

14:30

Përfundojnë Lojërat Olimpike, Franca merr medaljen e fundit të artë

Përfundojnë Lojërat Olimpike, Franca merr medaljen e fundit të artë

10:46

Mundje si në epokën e Luftës së Ftohtë, “Tanku rus” mund “Kapiten Amerikën”

Mundje si në epokën e Luftës së Ftohtë, “Tanku rus” mund “Kapiten Amerikën”

15:47

E treta e artë radhazi, basketbolli amerikan shkëlqen edhe në Tokio, Kevin Durant thyen Francën

E treta e artë radhazi, basketbolli amerikan shkëlqen edhe në Tokio, Kevin Durant thyen Francën

08:40

Një tjetër shtet shkruan historinë në Olimpiadë

Një tjetër shtet shkruan historinë në Olimpiadë

09:43

Ndodh e papritura në Olimpiadë, SHBA eliminohet në stafetën 4×100

Ndodh e papritura në Olimpiadë, SHBA eliminohet në stafetën 4×100

09:42

Amerika nuk fal Australinë, kalon në finalen e basketbollit

Amerika nuk fal Australinë, kalon në finalen e basketbollit

09:32

Njihuni me pasardhësin e Usain Bolt

Njihuni me pasardhësin e Usain Bolt

17:33

Modelet më të çuditshme të flokëve në Olimpiadë

Modelet më të çuditshme të flokëve në Olimpiadë

17:22

Finalja e 3000 metrave me pengesa, Luiza Gega e 13-ta, mbyllet përfaqësimi shqiptar në Tokio

Finalja e 3000 metrave me pengesa, Luiza Gega e 13-ta, mbyllet përfaqësimi shqiptar në Tokio

14:27

Simone Biles rikthehet me medalje bronzi

Simone Biles rikthehet me medalje bronzi

11:55

Basketboll, Durant udhëheq Amerikën drejt gjysmëfinaleve, Spanja largohet me kokën lart

Basketboll, Durant udhëheq Amerikën drejt gjysmëfinaleve, Spanja largohet me kokën lart

09:44

Rekord jashtëtokësor në 400 metrat me pengesa

Rekord jashtëtokësor në 400 metrat me pengesa

09:42

Të “artat” Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kthehen në Kosovë, premtojnë të tjera suksese

Të “artat” Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kthehen në Kosovë, premtojnë të tjera suksese

22:17

Transgjinori garoi në kategorinë e femrave, dështoi në të treja provat

Transgjinori garoi në kategorinë e femrave, dështoi në të treja provat

14:44

Gjergj Ruli sulmon kritikët: Izmir Smajlaj i ka bërë krenar shqipet dhe vendin e shqipes

Gjergj Ruli sulmon kritikët: Izmir Smajlaj i ka bërë krenar shqipet dhe vendin e shqipes

13:17

Të debutosh në Olimpiadë me zhytjen për notën 0

Të debutosh në Olimpiadë me zhytjen për notën 0

11:47

U tërhoq nga 4 gara, nesër rikthehet Simone Biles

U tërhoq nga 4 gara, nesër rikthehet Simone Biles

10:56

Rrëzohet 380 metra nga fundi, atletja realizon të pamundurën

Rrëzohet 380 metra nga fundi, atletja realizon të pamundurën

10:18

Refuzoi fluturimin “e detyruar” për në shtëpi, atletja bjelloruse e sigurt në hotelin e Tokios

Refuzoi fluturimin “e detyruar” për në shtëpi, atletja bjelloruse e sigurt në hotelin e Tokios

07:17

Jo në stadium, por mbi urë, japonezët gjejnë mënyrën për të ndjekur Lojërat Olimpike

Jo në stadium, por mbi urë, japonezët gjejnë mënyrën për të ndjekur Lojërat Olimpike

17:20

Historike në atletikë, njeriu më i shpejtë në botë është një italian

Historike në atletikë, njeriu më i shpejtë në botë është një italian

15:38

Asgjë për t’u çuditur! Është thjesht një kampion olimpik që po punon me shtiza

Asgjë për t’u çuditur! Është thjesht një kampion olimpik që po punon me shtiza

12:42

Një gjerman kampion olimpik në tenis, Zverev rrëmben medaljen e artë

Një gjerman kampion olimpik në tenis, Zverev rrëmben medaljen e artë

12:23

Organizatorët e Lojërave Olimpike nisin hetimet, një grup atletësh mblidhen për të pirë alkool

Organizatorët e Lojërave Olimpike nisin hetimet, një grup atletësh mblidhen për të pirë alkool

11:49

Historike, Luiza Gega në finalen e 3000 m me pengesa

Historike, Luiza Gega në finalen e 3000 m me pengesa

08:55

Fotot më interesante nga Fshati Olimpik

Fotot më interesante nga Fshati Olimpik

21:33

Basketboll, Durant thyen rekord në fitoren e SHBA-së ndaj Republikës Çeke

Basketboll, Durant thyen rekord në fitoren e SHBA-së ndaj Republikës Çeke

17:06

E veçantë në Tokio, atletja riparon mjetin e saj me një prezervativ, dhe fiton arin

E veçantë në Tokio, atletja riparon mjetin e saj me një prezervativ, dhe fiton arin

14:14

“Tokyo 2020”, Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

“Tokyo 2020”, Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

13:41

Peshëngritje, Qerimaj renditet i nënti në botë

Peshëngritje, Qerimaj renditet i nënti në botë

11:58

Qerimaj i pari në baterinë B, 338 kg në dygarësh

Qerimaj i pari në baterinë B, 338 kg në dygarësh

07:58

Po shkëlqen në fushë, ylli i NBA gjen kohën edhe të “harbohet” me poker dhe alkool

Po shkëlqen në fushë, ylli i NBA gjen kohën edhe të “harbohet” me poker dhe alkool

19:43

Kroacia, protagoniste e një prej fotove më të bukura të Olimpiadës

Kroacia, protagoniste e një prej fotove më të bukura të Olimpiadës

19:04

50 m stil i lirë, Merizaj e treta në baterinë kualifikuese, jashtë gjysmëfinaleve

50 m stil i lirë, Merizaj e treta në baterinë kualifikuese, jashtë gjysmëfinaleve

14:13

Djokovic eliminohet në gjysmëfinale, por ka ende një shans për medalje ari

Djokovic eliminohet në gjysmëfinale, por ka ende një shans për medalje ari

13:56

Shteti më i vogël që fiton medalje në Olimpiadë

Shteti më i vogël që fiton medalje në Olimpiadë

20:21

Nuk ka medalje të artë pa sakrificë

Nuk ka medalje të artë pa sakrificë

18:53

“Turp të kesh”, tenisti rus acarohet me gazetarin që i përmend faktin se Rusia përfaqësohet me flamurin e Komitetit Olimpik

“Turp të kesh”, tenisti rus acarohet me gazetarin që i përmend faktin se Rusia përfaqësohet me flamurin e Komitetit Olimpik

16:18

2 olimpiada, 3 medalje ari, xhudistët e Kosovës mbyllin garimin në Tokio

2 olimpiada, 3 medalje ari, xhudistët e Kosovës mbyllin garimin në Tokio

12:10

Loriana Kuka nuk ia del, eliminohet nga rusja, Babinetseva

Loriana Kuka nuk ia del, eliminohet nga rusja, Babinetseva

09:51

Olimpiada, përfundon garimi i Delilajt në qitje, vendi i parafundit

Olimpiada, përfundon garimi i Delilajt në qitje, vendi i parafundit

09:49

Klasifikimi special i medaljeve, Japonia merr kryesimin, Kosova përpara Italisë

Klasifikimi special i medaljeve, Japonia merr kryesimin, Kosova përpara Italisë

18:17

Sakrifica drejt suksesit, Calja pas garës: Më gjeni doktor se vdiqa!

Sakrifica drejt suksesit, Calja pas garës: Më gjeni doktor se vdiqa!

17:31

“Tokyo 2020”, Briken Calja mbetet pa medalje për 1 kilogram

“Tokyo 2020”, Briken Calja mbetet pa medalje për 1 kilogram

16:27

Një motivim me shpulla, atletja gjermane mbron trajnerin: Mos kini merak

Një motivim me shpulla, atletja gjermane mbron trajnerin: Mos kini merak

10:09

Dëmtohet “miti” Simone Biles, Rusia thyen Shtetet e Bashkuara

Dëmtohet “miti” Simone Biles, Rusia thyen Shtetet e Bashkuara

21:47

Japonezja Osaka eliminohet në raundin e tretë nga olimpiada

Japonezja Osaka eliminohet në raundin e tretë nga olimpiada

14:50

Përralla e notarit Tom Dean, mposhti dy herë Covid dhe fitoi medaljen e artë

Përralla e notarit Tom Dean, mposhti dy herë Covid dhe fitoi medaljen e artë

14:47

Arkitekti i medaljeve olimpike të Kosovës, Kuka: Kemi bërë krenarë të gjithë shqiptarët

Arkitekti i medaljeve olimpike të Kosovës, Kuka: Kemi bërë krenarë të gjithë shqiptarët

11:56

Tokyo 2020, tajfuni “Nepartak” kërcënon Lojërat Olimpike

Tokyo 2020, tajfuni “Nepartak” kërcënon Lojërat Olimpike

11:42

Notarja italiane në histori, shkon në finalen e pestë olimpike

Notarja italiane në histori, shkon në finalen e pestë olimpike

10:26

Kosova, surpriza e bukur e Lojërave Olimpike, Japonia kryeson renditjen e medaljeve

Kosova, surpriza e bukur e Lojërave Olimpike, Japonia kryeson renditjen e medaljeve

16:01

Vjosa Osmani për A2: Sporti e ka ngritur flamurin e Kosovës aty ku politika nuk ia ka dalë, do ta shfrytëzojmë këtë

Vjosa Osmani për A2: Sporti e ka ngritur flamurin e Kosovës aty ku politika nuk ia ka dalë, do ta shfrytëzojmë këtë

15:55

Pas dështimit në Olimpiadë, Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës

Pas dështimit në Olimpiadë, Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës

15:04

Tre atletë mes 16 të infektuarve me Covid-19 në Olimpiadë

Tre atletë mes 16 të infektuarve me Covid-19 në Olimpiadë

15:04

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar firmos flamurin e Kosovës

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar firmos flamurin e Kosovës

14:31

Pas triumfit historik, Nora Gjakova: Nuk doja që kundërshtarja të tërhiqej, ia kushtoj fitoren të gjithëve atyre që më kanë ndihmuar

Pas triumfit historik, Nora Gjakova: Nuk doja që kundërshtarja të tërhiqej, ia kushtoj fitoren të gjithëve atyre që më kanë ndihmuar

13:58

Nora Gjakova shpallet Kampione Olimpike, tjetër medalje e artë për Kosovën

Nora Gjakova shpallet Kampione Olimpike, tjetër medalje e artë për Kosovën

13:14

Xhudistja Nora Gjakova siguron medaljen, kalon në finale

Xhudistja Nora Gjakova siguron medaljen, kalon në finale

11:56

Kliko për lajme të reja