Lojërat Olimpike Tokyo 2020

“Tokyo 2020”, ndërpritet ëndrra e Akil Gjakovës për medalje

“Tokyo 2020”, ndërpritet ëndrra e Akil Gjakovës për medalje

11:56

Lojërat Olimpike, Akil Gjakova shpresa e radhës e Kosovës për medalje

Lojërat Olimpike, Akil Gjakova shpresa e radhës e Kosovës për medalje

11:57

Lojërat Olimpike, Kosova pretendon sërish në xhudo, Nora Gjakova shkon në gjysmëfinale

Lojërat Olimpike, Kosova pretendon sërish në xhudo, Nora Gjakova shkon në gjysmëfinale

11:57

Japonia ka dy heronj të rinj, motra dhe vëllai që fituan medaljen e artë të njëjtën ditë

Japonia ka dy heronj të rinj, motra dhe vëllai që fituan medaljen e artë të njëjtën ditë

11:57

Surprizë e madhe në Tokio, Franca gjunjëzon yjet amerikane në basketboll

Surprizë e madhe në Tokio, Franca gjunjëzon yjet amerikane në basketboll

11:57

“Tokyo 2020”, qitësja Manuela Delilaj renditet e 37-ta

“Tokyo 2020”, qitësja Manuela Delilaj renditet e 37-ta

10:12

“Tokyo 2020”, Indrit Çullhaj dorëzohet në 11 minuta përballë xhudistit nga Kosta Rika

“Tokyo 2020”, Indrit Çullhaj dorëzohet në 11 minuta përballë xhudistit nga Kosta Rika

10:47

“Tokyo 2020”, Majlinda Kelmendi largohet përpara kohe

“Tokyo 2020”, Majlinda Kelmendi largohet përpara kohe

14:25

Matvei i pafat, fitoi baterinë, por mbeti jashtë finales

Matvei i pafat, fitoi baterinë, por mbeti jashtë finales

09:24

Mposhti japonezen dhe mori medaljen e artë, Krasniqi: Do ta përsëris këtë sukses

Mposhti japonezen dhe mori medaljen e artë, Krasniqi: Do ta përsëris këtë sukses

09:24

Distria Krasniqi i dhuron medaljen e artë Kosovës në Tokio

Distria Krasniqi i dhuron medaljen e artë Kosovës në Tokio

09:24

Kosova siguron medaljen në Olimpiadë, Distria Krasniqi në finalen e xhudos

Kosova siguron medaljen në Olimpiadë, Distria Krasniqi në finalen e xhudos

09:24

Tokyo 2020, Kina fiton medaljen e parë të Olimpiadës

Tokyo 2020, Kina fiton medaljen e parë të Olimpiadës

09:24

Petrov garon në Olimpiadë, i pari në baterinë e tij

Petrov garon në Olimpiadë, i pari në baterinë e tij

09:24

Tokyo 2020, Naomi Osaka ndezi flakën olimpike

Tokyo 2020, Naomi Osaka ndezi flakën olimpike

09:24

Rreziku nga pandemia, protesta në Tokio përpara ceremonisë zyrtare

Rreziku nga pandemia, protesta në Tokio përpara ceremonisë zyrtare

09:24

Hapen Lojërat Olimpike, parakalojnë Shqipëria dhe Kosova

Hapen Lojërat Olimpike, parakalojnë Shqipëria dhe Kosova

09:24

Shorti e vë përballë izraelitit, tërhiqet nga Olimpiada xhudisti algjerian

Shorti e vë përballë izraelitit, tërhiqet nga Olimpiada xhudisti algjerian

09:23

A2 CNN “prek” Olimpiadën, burokraci e kontrolle në Tokion e blinduar

A2 CNN “prek” Olimpiadën, burokraci e kontrolle në Tokion e blinduar

09:23

Mes dyshimeve dhe frikës për koronavirusin, nisin zyrtarisht Lojërat Olimpike 2020

Mes dyshimeve dhe frikës për koronavirusin, nisin zyrtarisht Lojërat Olimpike 2020

09:23

Delegacioni shqiptar mbërrin në stadiumin e Tokios para ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike

Delegacioni shqiptar mbërrin në stadiumin e Tokios para ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike

09:23

Nisin sot Lojërat Olimpike, frikë dhe kufizime prej pandemisë

Nisin sot Lojërat Olimpike, frikë dhe kufizime prej pandemisë

09:23

Tokyo 2020, olimpiada ekologjike, medalje të riciklueshme dhe krevate kartoni

Tokyo 2020, olimpiada ekologjike, medalje të riciklueshme dhe krevate kartoni

09:23

Mungesat e mëdha, nga Nadal te Neymar, “Tokyo 2020” këtë herë pa shumë yje

Mungesat e mëdha, nga Nadal te Neymar, “Tokyo 2020” këtë herë pa shumë yje

09:23

Olimpiada dhe COVID-19, Guinea tërhiqet nga lojërat, mbi 90 të infektuar në Tokio

Olimpiada dhe COVID-19, Guinea tërhiqet nga lojërat, mbi 90 të infektuar në Tokio

09:23

Izmir Smajlaj gati për “Tokyo 2020”, premton surpriza “olimpike”

Izmir Smajlaj gati për “Tokyo 2020”, premton surpriza “olimpike”

09:23

Lojërat Olimpike, pandemia tkurr ceremoninë hapëse në “Tokyo 2020”

Lojërat Olimpike, pandemia tkurr ceremoninë hapëse në “Tokyo 2020”

09:22

Ceremonia hapëse e “Tokyo 2020”, Shqipëria në vendin e 12 në parakalimin e ekipeve

Ceremonia hapëse e “Tokyo 2020”, Shqipëria në vendin e 12 në parakalimin e ekipeve

09:22

Lojërat Olimpike në rrezik, rriten ndjeshëm rastet e të infektuarve

Lojërat Olimpike në rrezik, rriten ndjeshëm rastet e të infektuarve

09:22

Shqipëria në “Tokyo 2020”, stërvitje në kushtet e shtëpisë dhe rregulla të forta sanitare

Shqipëria në “Tokyo 2020”, stërvitje në kushtet e shtëpisë dhe rregulla të forta sanitare

09:22

Flamuri shqiptar në Fshatin Olimpik në Tokio, mbërrijnë sportistët e parë

Flamuri shqiptar në Fshatin Olimpik në Tokio, mbërrijnë sportistët e parë

09:22

Një javë para nisjes së Olimpiadës, 2 atletë të infektuar me koronavirus

Një javë para nisjes së Olimpiadës, 2 atletë të infektuar me koronavirus

09:22

Drejt Tokios, Ylli: Për herë të parë kemi shpresa konkrete, atletëve elitarë do t’i rikthejmë dinjitetin

Drejt Tokios, Ylli: Për herë të parë kemi shpresa konkrete, atletëve elitarë do t’i rikthejmë dinjitetin

09:22

Tokyo 2020, të tjerë raste pozitive, “lumë” kritikash për Lojërat Olimpike

Tokyo 2020, të tjerë raste pozitive, “lumë” kritikash për Lojërat Olimpike

09:22

Kliko për lajme të reja