Kjo ngjarje ka përfunduar

Basha: Berisha përjashtohet përkohësisht nga grupi parlamentar i PD. Reagon Berisha: Ai kreu vrasjen e PD-së, duhet të jepte dorëheqjen para vendimit

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, njoftoi vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit për ndalimin e hyrjes në SHBA të ish-presidentit dhe ish-kryeministrit Sali Berisha. Në raportin e DASH thuhet se Berisha është përfshirë në korrupsion veçanërisht në periudhën kur ka shërbyer si kryeministër. Por në një takim mes të...

Për vendimin e DASH, i cili i ndaloi hyrjen në SHBA Sali Berishës dhe familjes së tij, reagoi me anë të një statusi të shkurtër në Facebook edhe zëvendëskryeministri, Erion Braçe.

Për vendimin e DASH, i cili i ndaloi hyrjen në SHBA Sali Berishës dhe familjes së tij, reagoi me anë të një statusi të shkurtër në Facebook edhe zëvendëskryeministri, Erion Braçe. “Të vetmit që më vijnë në mendje janë Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda, Aleks Nika”, shkruan ai, sipas...

Taulant Balla, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, ka reaguar i pari pas shpalljes “non grata” të familjes Berisha nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Balla përshëndet vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit. Postimi i plotë i Taulant Ballës: PËRSHËNDES VENDIMIN E SHTETEVE TË...

Ndalimi i hyrjes në Shtetet e Bashkuara për Sali Berishën dhe familjarët e tij ishte diçka që flitej dhe aludohej, sidomos nga kundërshtarët e tij politikë. Në një seancë parlamentare të vitit 2019, kryeministri Edi Rama e pyeti specifikisht Berishën nëse udhëtonte dot drejt Shteteve të Bashkuara. “Sali, ti e...

Sali Berisha dhe familja e tij janë të fundit të cilëve u është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Më herët, në listën e zezë të Departamentit Amerikan të Shtetit janë futur edhe ish-kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla dhe Tom Doshi, i cili...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë ndaluar Sali Berishës dhe familjarëve të tij hyrjen në SHBA. Në njoftimin e Departamentit Amerikan të Shtetit thuhet: “Veçanërisht në kohën kur ka shërbyer si kryeministër i Shqipërisë, Berisha është përfshirë në vepra korrupsioni, si përvetësimi i fondeve publike dhe ndërhyrje në proceset...

Departamenti Amerikan i Shtetit i ka ndaluar hyrjen në Shtetet e Bashkuara Sali Berishës dhe familjarëve të tij, bashkëshortes Liri Berisha, djalit Shkëlzen dhe vajzës Argita Berisha Malltezi. Njoftimin e dha Sekretari i Shtetit, Anthony Blinken. “Veprimet korruptive të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha minuan demokracinë në Shqipëri. Sot shpall...