Në përditësim

Gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet e 25 prillit

  • Bashkohuni në grupin tonë në Facebook për të mësuar gjithçka duhet të dini rreth zgjedhjeve
  • Më 25 prill, në Shqipëri mbahen zgjedhjet e përgjithshme parlamentare.
  • Partia Socialiste kërkon një mandat të tretë, ndërsa opozita, e përbërë nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe disa parti të tjera të vogla, kërkojnë të marrin drejtimin e vendit për 4 vitet e ardhshme.
  • Në garë do të futen edhe disa parti të reja, si Nisma e Rudina Hajdarit, Lëvizja për Ndryshim e Jozefina Topallit dhe Bindja Demokratike e Astrit Patozit.
  • Palët vijnë në këtë garë pasi kanë ndryshuar kodin zgjedhor, jo pa polemika. Socialistët arritën një marrëveshje në Këshillin Politik me opozitën jashtë parlamentare, por më pas miratuan në Kuvend, me votat e opozitës brenda Parlamentit, disa amendamente në Kodin Zgjedhor.
Opozita në zgjedhje

23:39 • 20 Prill 2021

Opozita në zgjedhje

Thirrja e Vuçiç për të votuar Ramën, Mediu në “Absolut 4”: Poshtëruese për shqiptarët, tregon dëshpërimin e Ramës “Që shqiptarët të arrijnë në pikën që presidenti serb të bëjë thirrje për kë duhet të votojnë është skandaloze dhe tregon dëshpërimin e Ramës dhe situatën ku...

Lexo lajmin e plotë

Video
22:57 • 20 Prill 2021
Nard Ndoka: Tom Doshi nuk merr vota nga elektorati në Shkodër, por i blen ato
Kaso paralajmëron kallëzime të reja në SPAK për krimin zgjedhor: Rasti i Lames, çështje e ndjeshme

22:56 • 20 Prill 2021

Kaso paralajmëron kallëzime të reja në SPAK për krimin zgjedhor: Rasti i Lames, çështje e ndjeshme

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike Ivi Kaso ka paralajmëruar se në ditët në vijim opozita do të depozitojë të tjera kallëzime penale në SPAK për krimin zgjedhor. Në studion e “Absolut 4” ai tha se sfidat e opozitës janë të shumta deri në...

Lexo lajmin e plotë

A do të bashkëpunojë BD-ja me Ramën? Skënderi përgjigjet në “Absolut 4”

22:51 • 20 Prill 2021

A do të bashkëpunojë BD-ja me Ramën? Skënderi përgjigjet në “Absolut 4”

Arben Skënderi, kandidat për deputet i Bindjes Demokratike, deklaroi në “Absolut 4” në A2 se partia ku ai bën pjesë është e hapur për bashkëpunim me këdo, nëse konfigurimi i mandateve pas zgjedhjeve do ta kërkojë diçka të tillë. Kur u pyet nëse do të...

Lexo lajmin e plotë

Nard Ndoka: Tom Doshi nuk merr vota nga elektorati në Shkodër, por i blen ato

22:24 • 20 Prill 2021

Nard Ndoka: Tom Doshi nuk merr vota nga elektorati në Shkodër, por i blen ato

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka denoncuar në studion e “Absolut 4” presionin dhe blerjen e votës për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Shkodrës. Ai ka shigjetuar kreun e PSD-së Tom Doshi se në Shkodër nuk merr vota nga elektorati, por i...

Lexo lajmin e plotë

Mediu: Me qeverinë e Ramës, elementët e sigurisë janë në duart e atyre që nuk janë anëtarë të NATO-s

22:51 • 20 Prill 2021

Mediu: Me qeverinë e Ramës, elementët e sigurisë janë në duart e atyre që nuk janë anëtarë të NATO-s

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, u shpreh në “Absolut 4” në A2 se me qeverinë e Edi Ramës, “elementët kyç të pikëpamjes së sigurisë janë në duar të shteteve që nuk janë anëtarë të NATO-s”. “Anëtarësimi i vendit në NATO u shoqërua me krizën...

Lexo lajmin e plotë

Video
21:41 • 20 Prill 2021
Beteja për Vlorën, Arbi Agalliu: Vlonjatët të bindur për ndryshimin e madh më 25 prill
Thirrja e Vuçiç për të votuar Ramën, Mediu në “Absolut 4”: Poshtëruese për shqiptarët, tregon dëshpërimin e Ramës

21:33 • 20 Prill 2021

Thirrja e Vuçiç për të votuar Ramën, Mediu në “Absolut 4”: Poshtëruese për shqiptarët, tregon dëshpërimin e Ramës

“Që shqiptarët të arrijnë në pikën që presidenti serb të bëjë thirrje për kë duhet të votojnë është skandaloze dhe tregon dëshpërimin e Ramës dhe situatën ku është katandisur interesi ynë kombëtar nga kjo qeveri”. Këtë qëndrim shprehu në studion e “Absolut 4” kreu i...

Lexo lajmin e plotë

Video
20:30 • 20 Prill 2021
Bllokimi i 100 mijë legalizimeve, PD: Pushteti vjedh vota. Lame: Janë në tokë me pronar
Audiopërgjimi i Lames, reagon Tabaku: Dëshmi e blerjes së votave. Rama e ndjen humbjen

20:33 • 20 Prill 2021

Audiopërgjimi i Lames, reagon Tabaku: Dëshmi e blerjes së votave. Rama e ndjen humbjen

Për audiopërgjimin e kreut të Kadastrës, Artan lame ka reaguar edhe kandidatja demokrate për deputete në zgjedhjet e 25 prillit, Jorida Tabaku. Ajo e ka cilësuar tronditëse kasetën e publikuar sot në media, ku Lame dëgjohet të instruktojë stafin e tij që të shtyjë dhënien...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:56 • 20 Prill 2021
Basha nga Kamza: Audiopërgjimet e Artan Lames, simbolika e qeverisjes së Ramës
Meta kërkesë qeverisë: Të merren urgjentisht masa për votimin e emigrantëve. Vendim politik për të cenuar zgjedhjet

19:28 • 20 Prill 2021

Meta kërkesë qeverisë: Të merren urgjentisht masa për votimin e emigrantëve. Vendim politik për të cenuar zgjedhjet

Presidenti Ilir Meta kërkon marrjen e masave urgjente lidhur me votimin e emigrantëve shqiptarë. Në kërkesën drejtuar qeverisë, ministrisë së Shëndetësisë, Komitetit Teknik të Ekspertëve dhe organeve të KQZ-së, kreu i shtetit thekson se ky rast do të ngrihet në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar, si...

Lexo lajmin e plotë

“Numri yt nuk i duhet dreqit!”. Rama lexon në miting numrin e kartës së identitetit dhe sulmon Metën

18:53 • 20 Prill 2021

“Numri yt nuk i duhet dreqit!”. Rama lexon në miting numrin e kartës së identitetit dhe sulmon Metën

Gjatë një tubimi në Elbasan, kryeministri Edi Rama i është rikthyer edhe një herë çështjes më të përfolur të ditëve të fundit, publikimit të një dokumenti që pretendohet se është në pronësi të Partisë Socialiste, ku mbahen të dhënat personale të votuesve të Tiranës. “Dua...

Lexo lajmin e plotë

Basha nga Kamza: E diela e fitores po afron. Do të jetë pjesëmarrja më masive në historinë e vendit

19:34 • 20 Prill 2021

Basha nga Kamza: E diela e fitores po afron. Do të jetë pjesëmarrja më masive në historinë e vendit

“E diela e fitores po afron, do të jetë pjesëmarrja më masive në historinë e vendit dhe fitorja më e thellë e shqiptarëve të bashkuar dhe të vendosur për ndryshim”. Me këto fjalë iu drejtua kreu demokrat Lulzim Basha, qytetarëve të Kamzës, ku u prit...

Lexo lajmin e plotë

Video
16:21 • 20 Prill 2021
Vëmendja te votimi elektronik, KQZ e Kosovës do të vëzhgojë zgjedhjet në Shqipëri
Video
16:14 • 20 Prill 2021
Zgjedhjet e 25 prillit, Vlora premton rritje të pjesëmarrjes në votime
Video
16:10 • 20 Prill 2021
Tensionet para zgjedhjeve, Celibashi: Meta, Rama e Basha të ulin tonet
Kërkoi informacione për Tom Doshin, ambasada amerikane i kthen përgjigje Prokurorisë së Përgjithshme

15:17 • 20 Prill 2021

Kërkoi informacione për Tom Doshin, ambasada amerikane i kthen përgjigje Prokurorisë së Përgjithshme

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri i ka kthyer përgjigje Prokurorisë së Përgjithshme, lidhur me informacionin që ky institucion i kishte kërkuar për Tom Doshin, kandidatin për deputet të Partisë Social Demokrate. Tashmë Prokuroria e Përgjithshme është në pritje të përgjigjes nga Interpol, para...

Lexo lajmin e plotë

Mohohet e drejta e votës, karantina “dëmton” qytetarët shqiptarë

14:33 • 20 Prill 2021

Mohohet e drejta e votës, karantina “dëmton” qytetarët shqiptarë

Ka nisur zbatimi i masave të Komitetit Teknik që monitoron pandeminë, sipas të cilit, të gjithë personat që futen në vendin tonë nga Maqedonia e Veriut apo Greqia duhet të karantinohen për 14 ditë. Kjo masë, përveçse ka ulur ndjeshëm numrin e personave që vinin...

Lexo lajmin e plotë

Karantina për qytetarët që hyjnë në Shqipëri, Silva Caka: Vendim politik i Komitetit të Ekspertëve

15:16 • 20 Prill 2021

Karantina për qytetarët që hyjnë në Shqipëri, Silva Caka: Vendim politik i Komitetit të Ekspertëve

Kandidatja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Silvi Caka, e cilësoi tërësisht politik vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve për të vendosur karantinë 14-ditore për qytetarët që hyjnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia. Sipas Silva Cakës, pjesa më e madhe e Komitetit Teknik të Ekspertëve...

Lexo lajmin e plotë

Plagosja në Kavajë, Spiropali: Meta i nxori bojën edhe Bashës. Kreu i opozitës, fëmijëror, imitues i keq i Berishës

14:30 • 20 Prill 2021

Plagosja në Kavajë, Spiropali: Meta i nxori bojën edhe Bashës. Kreu i opozitës, fëmijëror, imitues i keq i Berishës

E ftuar në “Ditari” në A2, Elisa Spiropali, kandidate e PS në Tiranë në zgjedhjet e 25 prillit, komentoi edhe ngjarjen e Kavajës ku mbrëmjen e së hënës u plagos me armë një person brenda zyrës elektorale të PD. Për Spiropalin, ajo ngjarje nuk ka...

Lexo lajmin e plotë

Ngjarja në Kavajë, Duma: Autori në kërkim, por rri në sediljen e parë të kryetarit të Bashkisë, i ka ngecur tyta e pistoletës në gjuajtjen e dytë

15:13 • 20 Prill 2021

Ngjarja në Kavajë, Duma: Autori në kërkim, por rri në sediljen e parë të kryetarit të Bashkisë, i ka ngecur tyta e pistoletës në gjuajtjen e dytë

Kandidatja për deputete në Partinë Demokratike, Grida Duma, ka folur për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e shkuar në Kavajë, ku një i ri u plagos brenda zyrës elektorale të demokratëve. Duma tregon se ngacmimet dhe indiciet për një incident të mundshëm kanë nisur rreth një...

Lexo lajmin e plotë

Spiropali, akuza Metës: Nuk është president, por nxitësi më i madh i sherrnajës

15:09 • 20 Prill 2021

Spiropali, akuza Metës: Nuk është president, por nxitësi më i madh i sherrnajës

Elisa Spiropali, kandidate e PS në Tiranë në zgjedhjet e 25 prillit, ishte e ftuar këtë të martë në Ditari në A2 nga ku komentoi fushatën dhe ngjarjet më të fundit në vend. Teksa u pyet nga gazetarja Alba Alishani për patronazhistët, Spiropali ngriti akuza...

Lexo lajmin e plotë

Vëmendja te votimi elektronik, KQZ e Kosovës do të vëzhgojë zgjedhjet në Shqipëri

15:02 • 20 Prill 2021

Vëmendja te votimi elektronik, KQZ e Kosovës do të vëzhgojë zgjedhjet në Shqipëri

Zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri ndiqen me interes edhe te fqinjët. Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i Kosovës do të vëzhgojë nga afër votimin më 25 prill në vendin tonë. Vëmendja do të jetë kryesisht tek implementimi i votimit elektronik në një zonë të caktuar të...

Lexo lajmin e plotë

Takimi me gratë, Basha: Ndryshimi që po vjen ka në ballë gruan shqiptare

14:49 • 20 Prill 2021

Takimi me gratë, Basha: Ndryshimi që po vjen ka në ballë gruan shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me gra në Tiranë, ku kanë biseduar rreth problemeve që përballen sot dhe zgjidhjeve që ofron Partia Demokratike. Basha tha se keqqeverisja dhe dështimet e 8 viteve të fundit më shumë kanë rënduar te gruaja...

Lexo lajmin e plotë

Aeroporti i Vlorës, Rama: Do realizohen fluturime transoqeanike, së shpejti linja e Nju-Jorkut

14:46 • 20 Prill 2021

Aeroporti i Vlorës, Rama: Do realizohen fluturime transoqeanike, së shpejti linja e Nju-Jorkut

Qeveria ka nënshkruar kontratën me investitorin që do të ndërtojë Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës. Gjatë prezantimit të detajeve, u bë e ditur se punimet do të nisin vetëm pas një viti, megjithatë kryeministri Rama shpalosi ambiciet për një linjë direkte me Amerikën. “Kushtet e Aeroportit...

Lexo lajmin e plotë

Rama: Pa patronazhistët, PS nuk do të ishte partia që është sot

14:44 • 20 Prill 2021

Rama: Pa patronazhistët, PS nuk do të ishte partia që është sot

Kryeministri Rama u rikthye të flasë edhe njëherë tjetër për patronazhistët e PS, për të cilët u shpreh se partia që ai drejton nuk do të ishte kjo që është sot pa ata. “Kjo parti nuk do të ishte pa patronazhistët partia që është sot....

Lexo lajmin e plotë

Meta-Ramës: Unë do të shkoj në shtëpi kur ti të shkosh në psikiatri

14:41 • 20 Prill 2021

Meta-Ramës: Unë do të shkoj në shtëpi kur ti të shkosh në psikiatri

Presidenti Meta ka reaguar ndaj kryeministrit Rama, pas akuzave të këtij të fundit se, bashkë me Bashën, politizuan ngjarjen e Kavajës ku mbeti i plagosur një person në zyrën elektorale të PS. Meta ngre disa pyetje ndaj kryeministrit, ndërsa më pas shkruan në Facebook se,...

Lexo lajmin e plotë

Zgjedhjet e 25 prillit, Vlora premton rritje të pjesëmarrjes në votime

12:47 • 20 Prill 2021

Zgjedhjet e 25 prillit, Vlora premton rritje të pjesëmarrjes në votime

Qarku i Vlorës në zgjedhjet e fundit për Kuvendin e Shqipërisë regjistroi një pjesëmarrje relativisht të ulët në votime. Në rang qarku, votuan vetëm 35.7% e personave me të drejtë vote, ose thënë ndryshe vetëm një e treta përcaktuan deputetët që do t’i përfaqësonin në...

Lexo lajmin e plotë

Plagosja në Kavajë, Rama sulmon Bashën dhe Metën: Politizuan me qëllim ngjarjen, duan ndasi e tension

12:23 • 20 Prill 2021

Plagosja në Kavajë, Rama sulmon Bashën dhe Metën: Politizuan me qëllim ngjarjen, duan ndasi e tension

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar ashpër kreun e PD, Lulzim Basha, dhe presidentin e Republikës, Ilir Meta, për politizimin që sipas tij i bën ngjarjes së mbrëmshme në Kavajë ku mbeti i plagosur një person brenda një zyre elektorale të demokratëve. Pasi e cilësoi Lulzim...

Lexo lajmin e plotë

Karantina për këdo që hyn nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, LSI padit Komitetin Teknik

14:07 • 20 Prill 2021

Karantina për këdo që hyn nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, LSI padit Komitetin Teknik

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar në Gjykatën Administrative të Tiranës një kërkesë për anulimin vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, për vendosjen e karantinës dy javore për shtetasit shqiptarë që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia. Për LSI-në, ky vendim është arbitrar, absurd dhe në...

Lexo lajmin e plotë

Video
11:31 • 20 Prill 2021
Krimi zgjedhor, Daci: SPAK nuk heton procesin, kompetenca pas 1 qershorit
Sistemi i patronazhimit, Avokati i Populli: Mbledhja e të dhënave personale duhet të ketë një autorizim nga qytetari

10:40 • 20 Prill 2021

Sistemi i patronazhimit, Avokati i Populli: Mbledhja e të dhënave personale duhet të ketë një autorizim nga qytetari

“Lajmi ishte shokues për çdo qytetar të Shqipërisë. Unë jam ndjerë shumë e shqetësuar, fillimisht për idenë e mbledhjes së të dhënave, qartësisht në shkelje të ligjit. Nuk ka ende prova të plota, por ka indicie nëse këto të dhëna janë ato që ne me...

Lexo lajmin e plotë

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, reagon Rama: S’ka asnjë motiv politik, autori militant i PD

10:01 • 20 Prill 2021

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, reagon Rama: S’ka asnjë motiv politik, autori militant i PD

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjen e mbrëmjes së të hënës, ku një person mbeti i plagosur në zyrën elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë. Rama, në një status në rrjetet sociale, shprehet se kjo ngjarje nuk ka asnjë motiv politik. Ai shkruan se...

Lexo lajmin e plotë

Presidenti Meta viziton të plagosurin në Kavajë: Prokuroria të zbardhë këtë krim zgjedhor

10:32 • 20 Prill 2021

Presidenti Meta viziton të plagosurin në Kavajë: Prokuroria të zbardhë këtë krim zgjedhor

Pasi shkoi në zyrën e Partisë Demokratike në Kavajë, pas ngjarjes së rëndë ku u përdorën dhe armët, presidenti Ilir Meta vizitoi rreth mesnatës të plagosurin Bledar Okshtuni në ambientet e spitalit. Kreu i Shtetit i bëri thirrje policisë dhe prokurorisë që ky krim zgjedhor...

Lexo lajmin e plotë

Felaj: Nuk mund t’ia heqim protagonizmin Ramës, falë atij ka arritur rezultate

23:32 • 19 Prill 2021

Felaj: Nuk mund t’ia heqim protagonizmin Ramës, falë atij ka arritur rezultate

Ermonela Felaj është kandidate e PS për Tiranën, ku sipas saj problematikat me Beratin nuk janë të ndryshme,  edhe pse në Tiranë duhet të takosh më shumë njerëz”. Disa nga kritikat ndaj qeverisë është ajo e përqendrimit të fushatës në fushatën e vaksinimit, por sipas...

Lexo lajmin e plotë

Debate për nxjerrjen e të dhënave, Felaj: Nuk është databazë i PS. Do të presim hetimet e SPAK

23:30 • 19 Prill 2021

Debate për nxjerrjen e të dhënave, Felaj: Nuk është databazë i PS. Do të presim hetimet e SPAK

Është shoqëruar me debate në studion e “Absolut 4” diskutimi mbi nxjerrjen e të dhënave të qytetarëve shqiptarë në lidhje me preferencat për votuesit, por edhe sa i takon krimit zgjedhor. Kandidatja socialiste për Qarkun e Tiranës Ermonela Felaj tha se PS nuk ka lidhje...

Lexo lajmin e plotë

Akuzat e Metës nga Kavaja, Felaj: I ashtuquajturi president, i hedh benzinë zjarrit për të justifikuar humbjen

23:18 • 19 Prill 2021

Akuzat e Metës nga Kavaja, Felaj: I ashtuquajturi president, i hedh benzinë zjarrit për të justifikuar humbjen

Fjalët e ashpra të përdorura nga presidenti Ilir Meta nga Kavaja pas plagosjes me armë zjarri të një të riu në zyrën elektorale të Partisë Demokratike, u komentuan në Absolut 4 nga kandidatja e për deputete e PS, Ermonela Felaj. Duke e cilësuar Metën si...

Lexo lajmin e plotë

Plagosja në zyrën e PD në Kavajë, Felaj: Ngjarje e veçuar, nuk duhet politizuar

22:42 • 19 Prill 2021

Plagosja në zyrën e PD në Kavajë, Felaj: Ngjarje e veçuar, nuk duhet politizuar

Plagosja e 27-vjeçarit brenda zyrës së Partisë Demokratike në Kavajë, për kandidaten socialiste për qarkun e Tiranës Ermonela Felaj është një ngjarje e veçuar, që nuk duhet politizuar. Në “Absolut 4” ajo tha se nuk ka vend për përplasje politike. “Ngjarja nuk duhet politizuar, është...

Lexo lajmin e plotë

Video
22:34 • 19 Prill 2021
Nxjerrja e të dhënave, Bylykbashi: Formë e rrezikshme kontrolli mbi zgjedhësit si Hugo Çavez. SPAK të veprojë
Ngjarja në Kavajë, Meta: Të jetë gjaku i fundit që derdhet për zgjedhje

23:32 • 19 Prill 2021

Ngjarja në Kavajë, Meta: Të jetë gjaku i fundit që derdhet për zgjedhje

Presidenti Ilir Meta shkoi në Kavajë, pas plagosjes me armë zjarri të një të riu në zyrën elektorale të Partisë Demokratike në këtë qytet. Nga aty, Kreu i Shtetit iu drejtua me tone të ashpra kryeministrit Edi Rama. “Të jetë gjaku i fundit që derdhet...

Lexo lajmin e plotë

Video
11:23 • 20 Prill 2021
Ngjarja në Kavajë, Krasniqi: Të pyetet patronazhisti se çfarë e shtyu autorin të kryente sulmin
Nxjerrja e të dhënave, Bylykbashi: Formë e rrezikshme kontrolli mbi zgjedhësit si Hugo Çavez. SPAK të veprojë

22:25 • 19 Prill 2021

Nxjerrja e të dhënave, Bylykbashi: Formë e rrezikshme kontrolli mbi zgjedhësit si Hugo Çavez. SPAK të veprojë

Një sistem gjigant kontrolli mbi zgjedhësit e ka konsideruar Oerd Bylykbashi nxjerrjen e të dhënave nga e-albania, ndërsa përjashton kontrollin mbi votën. I ftuar në Absolut 4 ai tha se kjo është një nga format më të rrezikshme të kontrollit, që vetëm Hugo Çavez e...

Lexo lajmin e plotë

Video
22:13 • 19 Prill 2021
Plagosja në zyrën e PD në Kavajë, Dervishi: Bërja shembull e autorit dhe distancimi i kundërshtarit mbajnë të izoluar situatën
Berat, PD ndalon një furgon me ushqime: Do të shpërndaheshin në lagjet e varfra, krim elektoral

22:18 • 19 Prill 2021

Berat, PD ndalon një furgon me ushqime: Do të shpërndaheshin në lagjet e varfra, krim elektoral

Partia Demokratike në Berat  ka deklaruar se ka identifikuar dhe bllokuar mbrëmjen e sotme në flagrancë një furgon që ato mendojnë se i përket bashkisë, të mbushur me ushqime që sipas informacioneve të tyre do të shpërndaheshin në disa lagje të varfra të qytetit. Pas...

Lexo lajmin e plotë

Ngjarja në Kavajë, Krasniqi: Të pyetet patronazhisti se çfarë e shtyu autorin të kryente sulmin

11:24 • 20 Prill 2021

Ngjarja në Kavajë, Krasniqi: Të pyetet patronazhisti se çfarë e shtyu autorin të kryente sulmin

Analisti Afrim Krasniqi thotë se plagosja e një personi brenda zyrës elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë është dyfish e dëmshme, për sa kohë ka ndodhur në godinën e një partie politike, dhe autori i dyshuar ishte person i shpallur në kërkim, por që qarkullonte...

Lexo lajmin e plotë

Video
22:04 • 19 Prill 2021
Ngjarja në Kavajë, Bylykbashi: Sulm politik. Në Durrës është dhunuar një familje që mbante flamurin e PD
Plagosja në zyrën e PD në Kavajë, Dervishi: Bërja shembull e autorit dhe distancimi i kundërshtarit mbajnë të izoluar situatën

21:52 • 19 Prill 2021

Plagosja në zyrën e PD në Kavajë, Dervishi: Bërja shembull e autorit dhe distancimi i kundërshtarit mbajnë të izoluar situatën

Për analistin Lutfi Dervishi plagosja e të riut brenda zyrës elektorale të Partisë Demokratike është një ngjarje e rëndë që kërkon bërjen shembull të autorit, dhe distancimin e kundërshtarit për ta mbajtur të izoluar dhe jo për të agravuar situatën. “Është ngjarje e rëndë, vendi...

Lexo lajmin e plotë

Ngjarja në Kavajë, Bylykbashi: Sulm politik. Në Durrës është dhunuar një familje që mbante flamurin e PD

21:42 • 19 Prill 2021

Ngjarja në Kavajë, Bylykbashi: Sulm politik. Në Durrës është dhunuar një familje që mbante flamurin e PD

Kandidati i PD për qarkun e Durrësit Oerd Bylykbashi e ka konsideruar një ngjarje shumë të rëndë plagosjen në zyrën elektorale të PD-së të 27- vjeçarit. Në “Absolut 4” ai tha se ky është një atentat që synon të godasë opozitën dhe demokracinë. Sikurse edhe...

Lexo lajmin e plotë

Plagosja në zyrën elektorale të PD-së në Kavajë, reagon Rama

21:08 • 19 Prill 2021

Plagosja në zyrën elektorale të PD-së në Kavajë, reagon Rama

Kryeministri Edi Rama reagoi në Twitter pas plagosjes së një personi brenda zyrës elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë. Kreu i qeverisë e cilësoi një ngjarje të patolerueshme dhe shtoi se kreu i demokratëve, Lulzim Basha “duhet të bashkohet me mua për të mbështetur drejtësinë...

Lexo lajmin e plotë

Plagosja në zyrat e PD, Basha nga Kavaja, akuzon Ramën: Atentat ndaj PD. Do të marrë përgjigjen e merituar me votë

21:04 • 19 Prill 2021

Plagosja në zyrat e PD, Basha nga Kavaja, akuzon Ramën: Atentat ndaj PD. Do të marrë përgjigjen e merituar me votë

Kreu demokrat Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për ngjarjen në zyrat e Partisë Demokratike të Kavajës, ku një i ri mbeti i plagosur pasditen e sotme. Në një deklaratë për mediat nga Kavaja, Basha e konsideroi një atentat të kryeministrit ndaj PD-së dhe...

Lexo lajmin e plotë

Video
20:43 • 19 Prill 2021
Të shtëna me armë brenda selisë së PD në Kavajë
Plagosja në zyrën e PD, Meta drejt Kavajës: Qytetarët të mos provokohen dhe të ruajnë qetësinë

20:37 • 19 Prill 2021

Plagosja në zyrën e PD, Meta drejt Kavajës: Qytetarët të mos provokohen dhe të ruajnë qetësinë

Për ngjarjen në Kavajë ku një 27-vjeçar është plagosur me armë zjarri pasditen e sotme, në zyrën elektorale të Partisë Demokratike, ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta. Përmes zëdhënësit të tij, kreu i shtetit shprehet se po e ndjek me shumë shqetësim situatën në Kavajë...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:48 • 19 Prill 2021
Rama i kundërpërgjigjet Metës: Po krijon alibi për të justifikuar rezultatin e 25 prillit
Basha firmos marrëveshje me operatorët turistikë: Hap për ringritjen e turizmit

17:45 • 19 Prill 2021

Basha firmos marrëveshje me operatorët turistikë: Hap për ringritjen e turizmit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka firmosur marrëveshjen me përfaqësuesit e operatorëve turistikë. Në fjalën e tij, Basha tha se ky është një hap drejt ringritjes së turizmit, që  përmban krijimin e një instrumenti të veçantë financiar në bashkëpunim me sektorin bankar për të...

Lexo lajmin e plotë

Video
17:03 • 19 Prill 2021
Parashikimi i Metës: Opozita merr mbi 90 mandate, nuk i lë t’i shesin
6 ditë nga zgjedhjet, ambasadorja Kim takon Ardi Veliun: Mora konfirmimin për zbatimin e ligjit

17:05 • 19 Prill 2021

6 ditë nga zgjedhjet, ambasadorja Kim takon Ardi Veliun: Mora konfirmimin për zbatimin e ligjit

Kur na ndajnë vetëm 6 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, ambasadorja Yuri Kim është takuar me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu. Në njoftimin e shpërndarë në rrjetet sociale nga ambasadorja Kim, thuhet se në fokus kanë qenë përgatitjet për zgjedhjet...

Lexo lajmin e plotë

Video
16:52 • 19 Prill 2021
Ambasadorët në Elbasan: Shitblerja e votave është vepër penale e dënueshme
Rama në Peqin: S’mund të kthejmë prapë Dash Sulën në pushtet

16:06 • 19 Prill 2021

Rama në Peqin: S’mund të kthejmë prapë Dash Sulën në pushtet

Kryeministri Rama ka vijuar takimet  elektorale në Bashkinë e Peqinit. Në një fjalim të shkurtër para qytetarëve për shkak te reshjeve të shiut, kryeministri kërkoi votën për të mbajtur larg pushtetit elementë të opozitës dhe për të vijuar projektet e nisura. “Në Peqin dhe Elbasan...

Lexo lajmin e plotë

“Publikimi i të dhënave personale në rrjete sociale, lojë e rrezikshme”

14:56 • 19 Prill 2021

“Publikimi i të dhënave personale në rrjete sociale, lojë e rrezikshme”

Zyra e Komisionerit për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale ka reaguar lidhur me cenimin dhe përhapjen e të dhënave personale të shtetasve shqiptarë. Përfaqësuesi Redi Skënderaj thotë se ka nisur një hetim administrativ për këtë çështje, ndërsa shprehet se publikimi...

Lexo lajmin e plotë

Kliko për lajme të reja