Kjo ngjarje ka përfunduar

Zgjedhjet e 25 prillit: PS fitoi mandatin e tretë, PD konteston rezultatin

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me banorët e njësisë nr.7 në kryeqytet, ku e pranishme ishte edhe ish-ministrja Klajda Gjosha. Në fjalën e saj Kryemadhi theksoi se ka shumë socialistë që e kanë të pamundur qe të çojën votën e tyre për Rilindjen, ndërsa u bëri...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi zhvilloi këtë të shtunë një takim me strukturat e Elbasanit, ku u prezantua në detyrën e re të drejtuesit politik të këtij qarku për zgjedhjet parlamentare të këtij viti. Pasi numëroi dështimet dhe premtimet e pambajtura të mazhorancës aktuale në Elbasan, numri...

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi iu ka dërguar një letër partive politike që të depozitojnë emrat e anëtarëve të Komisioneve Zonale të Administrimit Zgjedhor.Për procesin elektoral të 25 prillit do të ngrihen 92 KZAZ të cilat janë ndarë në mënyrë të barabartë ndërmjet shumicës dhe maxhorancës.Konkretisht sipas...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, deklaroi për herë të parë në A2 CNN mendimin e tij që opzoita të dalë me dy lista në zgjedhjet e 25 prillit. I ftuar në studion e “Ditari”, ai tha se nga kjo formulë përfitohet më shumë, pavarësisht se ende nuk është marrë...

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta, lidhur me largimet nga Shqipëria të intelektualëve, duke iu referuar raportit të Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD). Sipas Ramës, raporti i OECD është i 5-6 viteve më parë dhe të dhënat e tij janë përdorur politikisht kundër qeverisë nga...

Presidenti Ilir Meta i quajti zgjedhjet e 25 prillit, një referendum me rëndësi vendimtare për Shqipërinë. Në një postim në Facebook, ku komenton një raport të Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD), sipas të cilit, Shqipëria renditet e 4-ta në botë për emigracionin e personave me aftësi të larta...

Mes këmbënguljes së Lulzim Bashës për të realizuar rotacionin politik dhe Edi Ramës për të bindur për një mandat të tretë, viti politik 2021 do të shënohet nga beteja pranverore që kulmon me zgjedhjet e 25 prillit. Afatet po ngushtohen, teksa afër 100 ditëve para zgjedhjeve, strategjitë elektorale po diktohen...