Një fjalë e huaj që rrezikon të “fshijë” 5 fjalë shqipe njëherësh

Nga A2 CNN
15 Maj 2019, 11:46 | Aktualitet

Si çdo të mërkurë, Profesor Edmond Tupja, në studion e Dita Jonë, për të “shpëtuar” 5 fjalë shqipe që rrezikohen nga përdorimi i fjalëve të huaja. “Fleksibël”, “indicie”, “progres”, “aplikoj” dhe “apel”, janë pesë fjalët e përzgjedhura nga Profesor Tupja për ditën e sotme. Zbuloni fjalët shqipe që mund të përdoren mjaft mirë në vend të tyre.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi