Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 14%
  • Shpesh 14%
  • Asnjëherë 71%

Nuk u ftua në Greqi, Rama i përgjigjet Athinës: Të mos bëhemi peng i politikave të brendshme

Nga A2 CNN
22 Gusht 2023, 17:15 | Aktualitet

Kryeministri Rama theu heshtjen mbi ftesën e munguar në takimin informal organizuar nga Greqia me liderët e Ballkanit Perëndimor dhe krerët e BE-së. Duke gjetur shpjegimin te zhvillimet e brendshme politike të fqinjit jugor, Rama fton homologun grek t’i zgjidhë problemet përmes komunikimit, duke nënvizuar se rreziqet që vijnë nga situata globale, janë arsye të forta për të mos u bërë peng i politikave të brendshme.

Ditari A2 CNN