Ofensiva vendimtare në Donbas, ushtria ruse vijon bombardimet, 11 viktima në Kharkiv

Nga A2 CNN
11 Prill 2022, 13:35 | Aktualitet

Ukraina thotë se ofensiva finale e trupave ruse në rajonin e Donbas ka nisur, ndërsa një autokolonë 13 km e gjatë po I afrohet rajonit lindor. Sulmet ajrore janë raportuar gjatë gjithë natës, dhe në Kharkiv 11 persona u vranë në bombardime. Britania e Madhe paralajmëron se ushtria ruse do të përdorë municione me fosfor ne Mariupol.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli