Alba Alishani

“Kryeministrin Edi Rama po e mbron vetëm imuniteti diplomatik prej kryeministri.” Kështu është shprehur deputeti demokrat Edmond Spaho në “Debat” me Alba Alishanin ndërsa argumentonte sjelljen e opozitës së fundmi pas bërjes publike të çështjes McGonigal. Spaho po ashtu paralajmëroi se shumë shpjet do të dalin në dritë fakte rreth çështjes së non gratave siç u shpreh ai.

Intervista e radhës me Alba Alishanin në studion e A2 CNN në Prishtinë vjen me pedagogun Dritëro Arifi për të ndarë me shikuesit një analizë të asaj që ka ndodhur me shtetësinë, ku jemi dhe ku do të shkojë Kosova.

Alba Alishani sjell në 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, një intervistë unike dhe speciale me pasardhësin e Hasan Prishtinës, Mehmet Prishtina.