Arestina Skënderi

Flamur Noka rrit tonet: Basha përçau partinë, “Foltorja” e Berishës po i bashkon demokratët

17:14 • 23 Shtator 2021

Flamur Noka rrit tonet: Basha përçau partinë, “Foltorja” e Berishës po i bashkon demokratët

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, akuzoi edhe njëherë kryetarin e tij Lulzim Basha se me vendimin për të përjashtuar Sali Berishën i ka shkaktuar një dëm shumë të madh partisë. Sipas Nokës, nisma e ish-kryeministrit Berisha ka mbështetjen e të gjithëve dhe po i...

Lexo lajmin e plotë

Video
20:47 • 20 Shtator 2021
Basha: Nuk mbledh Kuvendin, nuk lejoj grupe antiamerikane në PD
Basha: Nuk mbledh Kuvendin, nuk lejoj grupe antiamerikane në PD

20:43 • 20 Shtator 2021

Basha: Nuk mbledh Kuvendin, nuk lejoj grupe antiamerikane në PD

Diskutimi për çështjen Berisha nuk ka munguar edhe në mbledhjen e Kryesisë së Grupit Parlamentar të demokratëve, ndonëse fokusi duhej të ishte aksioni opozitar që PD-ja do të ketë në Parlament. Debatin e ndezi deputeti Flamur Noka, i cili i ka kërkuar kryedemokratit Lulzim Basha t’i...

Lexo lajmin e plotë

“Të zgjidhim njëherë çështjen Berisha”, diskutime në mbledhjen e kryesisë së grupit parlamentar të PD

15:40 • 20 Shtator 2021

“Të zgjidhim njëherë çështjen Berisha”, diskutime në mbledhjen e kryesisë së grupit parlamentar të PD

Mbledhja e kryesisë së grupit parlamentar të Partisë Demokratike është shoqëruar me diskutime mes pjesëmarrësve, me temë çështjen më “të nxehtë” brenda partisë, atë të ish-kryetarit Sali Berisha. A2 CNN ka mësuar se ka pasur një diskutim mes Flamur Nokës dhe kryetarit të PD, Basha....

Lexo lajmin e plotë

PD do të votojë kundër zgjedhjes së Lindita Nikollës si kryetare e Kuvendit

12:17 • 10 Shtator 2021

PD do të votojë kundër zgjedhjes së Lindita Nikollës si kryetare e Kuvendit

Deputetët e Partisë Demokratike janë udhëzuar nga kryetari Lulzim Basha që të votojnë kundër zgjedhjes së Lindita Nikollës, si kryetare të Kuvendit. Burime të A2 CNN bëjnë të ditur se pas seancës së hapjes së legjislaturës së re, deputetët janë mbledhur në selinë e PD,...

Lexo lajmin e plotë

Video
20:16 • 08 Shtator 2021
Mesazhi i Berishës për Bashën, analistët: Është paralajmërim, por nuk e përçan PD-në
Mesazhi i Berishës për Bashën, analistët: Është paralajmërim, por nuk e përçan PD-në

20:13 • 08 Shtator 2021

Mesazhi i Berishës për Bashën, analistët: Është paralajmërim, por nuk e përçan PD-në

Vendosmërinë për të mos u larguar nga Partia Demokratike, ish-kryeministri Sali Berisha në deklaratat e fundit e ka shoqëruar edhe me një kërcënim se nëse PD-ja do të distancohej prej tij, ai do të rikthehej mes demokratëve për rivendosjen e parimeve në këtë parti. Gazetari Ben...

Lexo lajmin e plotë

PD kthen sytë nga bashkitë, Gerti Bogdani kërkon Tiranën: Nuk iu bëj bisht sfidave

13:23 • 07 Shtator 2021

PD kthen sytë nga bashkitë, Gerti Bogdani kërkon Tiranën: Nuk iu bëj bisht sfidave

Pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit duket se demokratët kanë filluar punën për zgjedhjet lokale. Për drejtimin e bashkisë Tiranë, kandidati potencial është Gerti Bogdani, më i votuari në Kryesinë e PD. Në një intervistë për A2CNN ai shpjegon se kandidimi i tij nxitet...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:37 • 02 Shtator 2021
PD për ndryshimet e reja Kushtetuese, analistët: Të justifikuara, opozita kërkon garanci
Thirrja Godoles për distancim nga Berisha, PD vendos censurë për intervistat

14:55 • 01 Shtator 2021

Thirrja Godoles për distancim nga Berisha, PD vendos censurë për intervistat

Ende pa nisur punë, strukturat e reja drejtuese të Partisë Demokratike kanë marrë urdhër të shmangen qëndrimet personale në media dhe të mos jepen intervista për tema që nuk janë rakorduar me partinë. Nënkryetari i ri Alfred Rushaj, i zgjedhur kryetar i grupit parlamentar, ndalon...

Lexo lajmin e plotë

Video
14:22 • 31 Gusht 2021
PD zgjedh Kryesinë e re. 10 burra dhe 5 gra, lihen jashtë kritikët e Bashës
Zgjidhet kryesia e re e PD-së, miratohen të gjitha propozimet e Bashës për postet drejtuese

22:16 • 30 Gusht 2021

Zgjidhet kryesia e re e PD-së, miratohen të gjitha propozimet e Bashës për postet drejtuese

Asnjë suprizë nga mbledhja me dyer të mbyllura të Këshillit Kombëtar të Demokratëve. Të gjithë emrat e propozuar nga kryedemokrati Lulzim Basha u votuan në unanimitet. Në krye të Këshillit të PD do të jetë ish-nënkryetari i demokratëve, Edi Paloka. 300 anëtarët e Këshillit Kombëtar zgjodhën...

Lexo lajmin e plotë

Nga Kabuli në Qytetin Studenti, gazetari afgan tregon për A2 CNN pse ra shteti: Korrupsioni në çdo qelizë shkatërroi Afganistanin

08:40 • 01 Shtator 2021

Nga Kabuli në Qytetin Studenti, gazetari afgan tregon për A2 CNN pse ra shteti: Korrupsioni në çdo qelizë shkatërroi Afganistanin

Nuk na e tha emrin, por pranoi të fliste për kamerën tonë të A2. Me profesion gazetar, në një prej gazetave më të lexuara në Afganistan, një prej të ardhurve thotë se ishte pikërisht korrupsioni shumë i madh në sfera të larta e deri në...

Lexo lajmin e plotë

Video
20:32 • 27 Gusht 2021
“Lufta” me pushime. Gushti i qetë i demokratëve, buzë detit harrojnë “regjimin”
Video
19:56 • 26 Gusht 2021
PD, pretendentët për organet drejtuese të partisë
Video
16:33 • 25 Gusht 2021
“Arritjet e kabinetit Rama 2”, Basha: Bilanci real i një regjimi që masakron zgjedhjet dhe vjedh shqiptarët
Berisha “non grata”, heshtja e Bashës pas thirrjes së Yuri Kim dhe sjellja e Ramës

18:01 • 06 Gusht 2021

Berisha “non grata”, heshtja e Bashës pas thirrjes së Yuri Kim dhe sjellja e Ramës

Kryedemokrati Basha nuk ka pranuar të komentojë mbi presionin që Shtetet e Bashkuara po i bëjnë për t’u distancuar nga Sali Berisha as para dhe as pas takimit me ambasadoren amerikane. Analiza e politikës përmes Aristir Lumezit nga gazeta “Panorama” dhe ekspertes së komunikimit, Edlira...

Lexo lajmin e plotë

Ndërtimet mbi lumin e Sinecit, pas 3 muajsh protesta, banorët e Lumasit futen në grevë

13:57 • 04 Gusht 2021

Ndërtimet mbi lumin e Sinecit, pas 3 muajsh protesta, banorët e Lumasit futen në grevë

Pas 3 muajsh protestë dhe përplasje fizike me policinë, banorët e Lumasit të Beratit janë futur në grevë urie, duke e cilësuar si të vetmen mënyrë që të ndalohen ndërtimet mbi lumin e Sinecit.  “Përveç se nuk na dëgjon njeri, ne jemi rrahur shumë keq...

Lexo lajmin e plotë

3 zhytës nga Kosova në kërkim të aeroplanit të Luftës së Dytë Botërore në liqenin e Pogradecit

21:04 • 01 Gusht 2021

3 zhytës nga Kosova në kërkim të aeroplanit të Luftës së Dytë Botërore në liqenin e Pogradecit

Një aeroplan i Luftës së Dytë Botërore, i cili ka rënë në ujërat e liqenit të Pogradecit ka ngjallur kureshtjen e disa zhytësve nga Prishtina për ta parë atë nga afër. 3 prej tyre këtë fundjavë kanë zhvilluar për orë të tëra kërkime në ujërat...

Lexo lajmin e plotë

Elona Shuli ende në kampet e Sirisë, gjyshi: Kam frikë se nuk do t’i shoh më mbesat e nipin

16:48 • 01 Gusht 2021

Elona Shuli ende në kampet e Sirisë, gjyshi: Kam frikë se nuk do t’i shoh më mbesat e nipin

Dikush u gëzua nga riatdhesimi i të afërmve të tyre nga kampet e ferrit të Sirisë, por për Dylber Shulin ditët e trishta do të vijojnë e nuk dihet për sa kohë. 82-vjeçari nga fshati i Zagorçanit i Pogradecit, sërish nuk ka mundur të marrë...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:30 • 29 Korrik 2021
Minishengeni Ballkanik, Basha: Film i stërparë, por po kthehet në alibi për ngecjen në vend
“U përkeqësuan standardet”, Bylykbashi: Prioritet i reformës, garantimi i lirisë së votës

17:06 • 28 Korrik 2021

“U përkeqësuan standardet”, Bylykbashi: Prioritet i reformës, garantimi i lirisë së votës

Cenimi i votës ishte shqetësimi  kryesor që OSBE / ODIHR kishte shënuar në raportin përfundimtar të zgjedhjeve të 25 prillit, ku i rekomandonin partive politike që ta zgjidhin me prioritet këtë problem  në mënyrë që t’u sigurojnë shqiptarëve zgjedhje të lira e të ndershme. Oerd...

Lexo lajmin e plotë

Rikthimi i kritikut Marku, deputeti i Lezhës analizon PD dhe veprimet e tij

17:37 • 19 Korrik 2021

Rikthimi i kritikut Marku, deputeti i Lezhës analizon PD dhe veprimet e tij

Kritika në Kuvendin Kombëtar të demokratëve kryefjalë pati Mark Markun. Drejtuesi politik i qarkut të Lezhës dha një shembull konkret se pse metodologjia e analizës nuk ishte e saktë. Por Mark Marku pati kritiket e tij pasi pranoi të kandidonte edhe pse më herët kishte...

Lexo lajmin e plotë

Kuvendi i demokratëve: Nga analiza e 25 prillit te strategjia politike për të ardhmen

16:49 • 16 Korrik 2021

Kuvendi i demokratëve: Nga analiza e 25 prillit te strategjia politike për të ardhmen

17 korriku shënon mbledhjen e strukturës më të lartë vendimmarrëse të Partisë Demokratike, atë të Kuvendit Kombëtar. Hapja e kësaj mbledhjeje do të mbahet në orën 11:00 në Pallatin e Kongreseve. Pjesë e rendit të ditës është analiza e asaj që demokratët e quajnë masakër...

Lexo lajmin e plotë

PD bën bilancin e zgjedhjeve: Qeveria skemë masive për vjedhje votash, formula uli forcën e koalicionit opozitar, ja qarqet ku duhet punuar më shumë

19:00 • 15 Korrik 2021

PD bën bilancin e zgjedhjeve: Qeveria skemë masive për vjedhje votash, formula uli forcën e koalicionit opozitar, ja qarqet ku duhet punuar më shumë

Partia Demokratike bën bilancin e zgjedhjeve. Pranë kryesisë së partisë më të madhe opozitare u paraqitën sot një seri përfundimesh që përmbledhin sipas kuadrove të partisë pikat që sollën sipas tyre masakrën elektorale të 25 prillit, ku kryeministri Rama siguroi mandatin e tretë radhazi. Sipas analizës...

Lexo lajmin e plotë

Ndryshimet statutore, Harxhi: Basha kërkon të privatizojë edhe Këshillin Kombëtar

14:18 • 13 Korrik 2021

Ndryshimet statutore, Harxhi: Basha kërkon të privatizojë edhe Këshillin Kombëtar

Grupi për PD ishte një ndër zërat kryesorë që kërkuan reformim të Partisë Demokratike, si në struktura dhe në statutin e saj, por ata nuk kanë dorëzuar asnjë propozim për ndryshime statutore. Edith Harxhi, ish-kandidatja për kryetare të PD-së shprehet për A2 se asnjë nga...

Lexo lajmin e plotë

Propozimet e Bashës: Ndryshimet në statut prekin Kryesinë e Këshillin, por jo kryetarin

17:22 • 12 Korrik 2021

Propozimet e Bashës: Ndryshimet në statut prekin Kryesinë e Këshillin, por jo kryetarin

Lulzim Basha ka depozituar propozimet e tij për ndryshimet në statutin e PD pranë komisionit të përhershëm statutor. Në dallim me Fatbardh Kadillin, Basha nuk propozon asnjë ndryshim për mandatin e kryetarit, por kërkon të riaktivizojë departamentet, të cilat gjatë mandatit të tij të dytë...

Lexo lajmin e plotë

Parlamenti i ri, Mehmetaj: Do të mungojë dinamika e grupit parlamentar të LSI

19:56 • 08 Korrik 2021

Parlamenti i ri, Mehmetaj: Do të mungojë dinamika e grupit parlamentar të LSI

E reja Kejdi Mehmetaj ishte një prej deputeteve më aktive të LSI-së në opozitë, në Parlament dhe në bojkot. Në shtator ajo nuk do të kthehet në Komisionet e Kuvendit dhe sallën plenare. Në Fier, ku ajo ishte e renditur e dyta pas kryetares, LSI...

Lexo lajmin e plotë

Video
13:58 • 06 Korrik 2021
Ndryshime statutore në PD, propozimet e Fatbardh Kadillit forcojnë kryetarin
Analiza e demokratëve, Kaso: Do të sjellë ndryshime në strukturat e PD

14:21 • 01 Korrik 2021

Analiza e demokratëve, Kaso: Do të sjellë ndryshime në strukturat e PD

Strukturat e Partisë Demokratike duhet të analizojnë jo vetëm faktorët e jashtëm që sollën rezultatin e 25 prillit, por edhe performancën e vetë opozitarëve, duke u detyruar kështu të shikojnë edhe nga vetja për të gjetur arsyet që do t’i ulin sërish në karriget e...

Lexo lajmin e plotë

Basha nga Brukseli: Do të hyjmë në parlament, lufta jonë edhe brenda edhe jashtë tij

20:32 • 28 Qershor 2021

Basha nga Brukseli: Do të hyjmë në parlament, lufta jonë edhe brenda edhe jashtë tij

Për herë të parë Lulzim Basha ka pranuar se do të jetë pjesë e parlamentit të ri në shtator. Teksa ndodhej në asamblenë e partive popullore europiane ne Bruksel edhe pse gjithë fokusin e pati tek zgjedhjet jo legjitime të 25 prillit, deklaroi se lufta...

Lexo lajmin e plotë

“Gjunjëzimi para krimit”, PD: Regjimi Rama-Doshi nuk mban përgjegjësi

16:25 • 28 Qershor 2021

“Gjunjëzimi para krimit”, PD: Regjimi Rama-Doshi nuk mban përgjegjësi

Ministrin e Brendshëm Blendi Çuçi demokratët e quajtën zëdhënës të regjimit Rama-Doshi, teksa deklaratën e tij për situatën  e krimit në vend, e cilësuan si papërgjegjmëri nga ana e shtetit.  “E dëgjuam zëdhënësin e regjimit Rama-Doshi teksa lante duart me kapitullimin e rendit dhe sigurisë...

Lexo lajmin e plotë

Grupi “për PD”: Basha kërkon të shkarkojë përgjegjësinë e humbjes

15:38 • 23 Qershor 2021

Grupi “për PD”: Basha kërkon të shkarkojë përgjegjësinë e humbjes

Analizën e performancës që strukturat e demokratëve duhet të bëjnë për zgjedhjet e 25 Prillit, “grupi për PD” e sheh si një mënyrë që kryetari i rikonfirmuar në detyrë, Lulzim  Basha, të shkarkojë përgjegjësinë e humbjes tek anëtarët e thjeshtë të PD. Pesë ditë pas...

Lexo lajmin e plotë

Çështja “Çame”, Shpëtim Idrizi: Do të jem pjesë e parlamentit në shtator

16:54 • 21 Qershor 2021

Çështja “Çame”, Shpëtim Idrizi: Do të jem pjesë e parlamentit në shtator

Shpëtim Idrizi e ka vendosur qëndrimin që do të mbajë ndaj parlamentit, ndonëse Partia Demokratike, në listat e së cilës mori mandatin, ende nuk e ka ndarë zyrtarisht mendjen. “Padyshim, në shtator jemi në Parlament për të paraqitur iniciativa ligjore për çështjen çame. Do të...

Lexo lajmin e plotë

“Analiza e zgjedhjeve”, PD mbledh kryesinë, pas një muaji edhe Kuvendin Kombëtar

14:25 • 17 Qershor 2021

“Analiza e zgjedhjeve”, PD mbledh kryesinë, pas një muaji edhe Kuvendin Kombëtar

Demokratët rikthehen në kryesi paraditen e së premtes. Menjëherë pas rikonfirmimit të Lulzim Bashës si kryetar, forca kryesore e opozitës do të përfshihet në një proces analize të zgjedhjeve të 25 prillit, ndërsa pritet certifikimi i rezultatit nga KQZ, pas përmbylljes së procesit të ankimimit....

Lexo lajmin e plotë

Video
20:16 • 15 Qershor 2021
Zgjedhjet e 25 prillit: Kolegji rrëzon PD për Fierin e Elbasanin, mbyllen ankimimet
Zgjedhjet e 25 prillit: Kolegji rrëzon PD për Fierin e Elbasanin, mbyllen ankimimet

20:09 • 15 Qershor 2021

Zgjedhjet e 25 prillit: Kolegji rrëzon PD për Fierin e Elbasanin, mbyllen ankimimet

Kolegji Zgjedhor rrëzoi kërkesat e partisë demokratike edhe për qarqet Fier e Elbasan, të fundit të mbetura nga procesi i ankimimit të 25 prillit. Njësoj si në rastet e tjera, kërkesa e PD për pavlefshmëri të zgjedhjeve, nuk bindi Kolegjin Zgjedhor. “Kolegji Zgjedhor mori vendim...

Lexo lajmin e plotë

Zgjedhjet për kryetar, Komisioni publikon listën e anëtarëve të PD

16:46 • 11 Qershor 2021

Zgjedhjet për kryetar, Komisioni publikon listën e anëtarëve të PD

Listat e anëtarëve të Partisë Demokratike u publikuan vetëm 2 ditë para zgjedhjeve, ku 75 067 anëtarë do të kenë të drejtën e votës të dielën e 13 qershorit për të vendosur kryetarin e ri të PD-së. Procesi i votimit do të nisë në orën...

Lexo lajmin e plotë

Video
14:18 • 11 Qershor 2021
Dita e fundit e fushatës për garën e kreut të ri të demokratëve
Dita e fundit e fushatës për garën e kreut të ri të demokratëve

15:02 • 11 Qershor 2021

Dita e fundit e fushatës për garën e kreut të ri të demokratëve

Në ditën e fundit të fushatës për zgjedhjen e kreut të ri të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur me demokratët e Peqinit dhe të Paskuqanit. Basha ftoi demokratët të mos harrojnë se kundërshtari i tyre është vetëm Edi Rama dhe se pas 13 qeshorit ata...

Lexo lajmin e plotë

Video
17:09 • 10 Qershor 2021
Gara për drejtimin e PD, në ditët e fundit të fushatës kandidatët vijojnë takimet
Kandidatët vijojnë fushatën, më 13 qershor demokratët zgjedhin kreun e ri të PD

17:02 • 08 Qershor 2021

Kandidatët vijojnë fushatën, më 13 qershor demokratët zgjedhin kreun e ri të PD

Demokratët e njësive 6 dhe 16 në Tiranë ishin ndalesa e radhës e Lulzim Bashës për t’i kërkuar sërish votën për drejtimin e PD. Para tyre, Basha zbuloi dy qëndrime, të cilat sipas tij do të shpëtojnë Shqipërinë. E para, 25 prilli është masakër zgjedhore,...

Lexo lajmin e plotë

Zgjedhjet për kreun e PD, java e fundit e fushatës, kandidatët vijojnë takimet

17:02 • 07 Qershor 2021

Zgjedhjet për kreun e PD, java e fundit e fushatës, kandidatët vijojnë takimet

Në javën e fundit të fushatës për garën e kreut të ri të PD, Luzlim Basha është ndalur me demokratët e Shkodrës. Fatin e zgjedhjeve të 25 prillit, Basha e paralelizon më atë të zgjedhjeve të 31 marsit të vitit 1991. “E ku më mirë...

Lexo lajmin e plotë

Video
18:00 • 04 Qershor 2021
Zgjedhjet për kreun e PD, kandidatët vijojnë takimet me demokratët
Zgjedhjet për kreun e PD, kandidatët vijojnë takimet me demokratët

17:51 • 04 Qershor 2021

Zgjedhjet për kreun e PD, kandidatët vijojnë takimet me demokratët

Ftesën e Edi Ramës për bashkëpunim, Lulzim Basha e sheh si një synim të kundërshtarit për asgjësimin e PD-së. Me demokratët e degës numër 1, 2 dhe 3 të Tiranës, Basha përsëriti dhe një herë përgjigjen e tij për këtë ftesë.  “Duke na ftuar për...

Lexo lajmin e plotë

Basha në Kavajë: Do të krijojmë një platformë që të rikthejmë legjitimitetin në vend

16:57 • 03 Qershor 2021

Basha në Kavajë: Do të krijojmë një platformë që të rikthejmë legjitimitetin në vend

Lulzim Basha ka gati misionin e radhës për të cilin thotë se shpejt do të krijojë edhe një platformë. Para demokratëve të Kavajës nuk dha detaje, por tregoi se ka të bëjë me rikthimin e legjitimitetit në vend. “Ne do t’i bindim aleatët tanë  për...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:22 • 31 Maj 2021
Basha në Lezhë: 13 qershori nuk është për ndryshime eventuale të statutit
Basha në Lezhë: 13 qershori nuk është për ndryshime eventuale të statutit

19:20 • 31 Maj 2021

Basha në Lezhë: 13 qershori nuk është për ndryshime eventuale të statutit

Kundërshtarëve të tij që kërkojnë reformim të partisë dhe ndryshim të statutit, Lulzim Basha u rikujtoi nga Lezha se e ka bërë atë në vitin 2018. Për të, 13 qershori lidhet me tjetër betejë. “13 qershori nuk është, nuk bëhet për ndryshime eventuale të statutit...

Lexo lajmin e plotë

Video
14:05 • 22 Maj 2021
Edhe Meta kundër Blinken: Berisha “non-grata”, fletërrufe e porositur nga regjimi i Tiranës
Zgjedhjet e 13 qershorit në PD, Basha dorëzon dokumentacionin, janë 5 kandidatët?

20:56 • 21 Maj 2021

Zgjedhjet e 13 qershorit në PD, Basha dorëzon dokumentacionin, janë 5 kandidatët?

Lulzim Basha ka dorëzuar sot dokumentacionet për të kandiduar sërish si kryetar i Partisë Demokratike. Me dokumentacionin e liderit aktual, mund të jenë 5 kandidatët që kanë dorëzuar dokumentacionin për drejtimin e partisë më të madhe opozitare në vend. Kandidatët e tjerë zyrtarë janë Edith...

Lexo lajmin e plotë

Zgjedhjet për kryetar, komisioni zgjedhor i PD publikon kriteret për kandidatët

17:56 • 18 Maj 2021

Zgjedhjet për kryetar, komisioni zgjedhor i PD publikon kriteret për kandidatët

Komisioni zgjedhor i Partisë Demokratike ka bërë publike kriteret që duhet të plotësojnë personat të cilët do të kandidojnë për kryetar të PD. Ajo që bie në sy nga 6 kushtet e vendosura  është kontributi që kandidati duhet të ketë dhënë në fushatën elektorale, një...

Lexo lajmin e plotë

Video
16:58 • 14 Maj 2021
Basha: 25 Prilli u kthye në ditë vjedhjesh, më të madhen në 30 vite
Video
11:29 • 10 Maj 2021
Deputetët e Partisë Demokratike që ulen për herë të parë në Kuvend
Deputetët e Partisë Demokratike që ulen për herë të parë në Kuvend

11:27 • 10 Maj 2021

Deputetët e Partisë Demokratike që ulen për herë të parë në Kuvend

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”, i udhëhequr nga Partia Demokratike, do të përfaqësohet me 59 deputetë në Parlamentin që konstituohet në shtator. Por, cilët prej tyre do të ulen për herë të parë në institucionin që do të përfaqësojë shqiptarët në organin më të lartë legjislativ? ...

Lexo lajmin e plotë

Video
20:54 • 09 Maj 2021
“Masakër elektorale”, PD dorëzon në KQZ dosjen ankimore për zgjedhjet e 25 prillit
Të dielën, PD dorëzon  kërkesën për pavlefshmëri të zgjedhjeve në 9 qarqe

21:23 • 07 Maj 2021

Të dielën, PD dorëzon kërkesën për pavlefshmëri të zgjedhjeve në 9 qarqe

Partia Demokratike pritet të dorëzojë ditën e dielë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit, për 9 qarqe në vend. Qarqet janë Durrës, Tiranë, Elbasan, Fier, Berat, Gjirokastër, Korçë Vlorë, Shkodër. Sipas fakteve...

Lexo lajmin e plotë

Video
16:31 • 06 Maj 2021
3 dosje me emra në SPAK, PD: Në Durrës 1 mijë euro për familje në këmbim të votës
Video
16:27 • 06 Maj 2021
Grupi “Për PD”: Basha të largohet, duhet reformim dhe bashkim i partisë
Video
22:15 • 05 Maj 2021
Padia në SPAK, PD: Asnjë hetim për blerjen e votave në Pukë
“25 prilli, masakër elektorale”, Basha: Roli i paprecedentë i krimit, betejë në çdo front

16:49 • 04 Maj 2021

“25 prilli, masakër elektorale”, Basha: Roli i paprecedentë i krimit, betejë në çdo front

Teksa Partia Demokratike është duke mbledhur fakte për të vërtetuar atë të cilën e cilëson masakër elektorale Lulzim Basha në një deklaratë për mediat hodhi akuza mbi treshen Doshi-Rama-Rakipi për mënyrën sesi ata i kanë marrë votat e shqiptarëve me 25 prill. Pyetjet duhet t’i...

Lexo lajmin e plotë