Erald Kodhelaj

SPORTS PRODUCER

Zidane sheh kualifikimin, Guardiola për gjysmëfinalen e parë me City-n

16:21 • 14 Prill 2021

Zidane sheh kualifikimin, Guardiola për gjysmëfinalen e parë me City-n

Ëndrra e dy prej trajnerëve më fitues në botë, është që të përballen në finalen e Champions League. Ky është rasti i Zinedine Zidane dhe Pep Guardiolës, te cilët duhet të mbrojnë fitoret e ndeshjeve të para në çerekfinale. Pas suksesit 3-1 në ndeshjen e...

Lexo lajmin e plotë

Golden State thyen Denver, Curry në histori

17:26 • 13 Prill 2021

Golden State thyen Denver, Curry në histori

Me 53 pikët e realizuara në fitoren 116-107 që Golden State regjistroi përballë Denver, Steph Curry hyn në histori. Ylli i Warriors realizoi 53 pikë, duke u shndërruar në pikashënuesin më të mirë në historinë e Golden State, ku kaloi legjendën Wilt Chamberlain. Curry kaloi...

Lexo lajmin e plotë

“Luftë” për finalen e Kupës së Shqipërisë

15:02 • 13 Prill 2021

“Luftë” për finalen e Kupës së Shqipërisë

Katër skuadra në garë, dy bileta për finalen dhe një trofe për t’u fituar. Këtë të mërkurë, Kupa e Shqipërisë kthehet me sfidat gjysmëfinale. Vllaznia pret në Shkodër Laçin, skuadër përballë të cilës nuk ka fituar asnjëherë në këtë sezon. Një trend që duhet ndryshuar,...

Lexo lajmin e plotë

E pabesueshme në Meksikë, gol nga 80 metra

12:54 • 13 Prill 2021

E pabesueshme në Meksikë, gol nga 80 metra

Një prej golave më të papritur të vitit 2021 është realizuar në Meksikë. Protagonist është Salvador Reyes, i cili shënoi nga distanca e 80 metrave. Ky gol vulosi fitoren 3-1 të Pueblas përballë Pachuca. Në minutën e fundit të kohës shtesë, miqtë tentuan gjithçka për...

Lexo lajmin e plotë

Leo Messi këmbëngul për rikthimin e Neymar

16:59 • 12 Prill 2021

Leo Messi këmbëngul për rikthimin e Neymar

Neymar përsëri te Barcelona. Kjo është dëshira e Leo Messi, si një prej kushteve për t’i rikthyer katalanasit konkurrues në arenën ndërkombëtare. Ndërsa braziliani ka nisur negociatat për rinovimin e kontratës me PSG, gjashtë herë fituesi i Topit të Artë po bën të pamundurën që...

Lexo lajmin e plotë

Ringjallja e Luftëtarit

15:49 • 10 Prill 2021

Ringjallja e Luftëtarit

Korrik 2018. Luftëtari regjistroi një prej arritjeve më të rëndësishme në histori, duke debutuar në arenën ndërkombëtare. Gjirokastritët luajtën për herë të parë në Europa League. Ky ishte kurorëzimi i ecurisë fantastike prej vitit 2015. Një skuadër që u rikthye në elitën e futbollit shqiptar,...

Lexo lajmin e plotë

Kategoria Superiore, Laçi e Vllaznia luajnë një pjesë të titullit

15:26 • 09 Prill 2021

Kategoria Superiore, Laçi e Vllaznia luajnë një pjesë të titullit

Pesë skuadra në garë për titullin. Vetëm 5 pikë diferencë, për një garë që duket e destinuar të mbetet e hapur deri në fund. Një pjesë e titullit mund të vendoset prej kësaj të shtune, në supersfidën Laçi-Vllaznia. “Sfida me Laçin ka rëndësi të madhe...

Lexo lajmin e plotë

Bllokimi i fluturimeve, kombëtarja e futsallës nuk udhëton drejt Ukrainës

14:01 • 08 Prill 2021

Bllokimi i fluturimeve, kombëtarja e futsallës nuk udhëton drejt Ukrainës

Bllokimi i fluturimeve ajrore, për shkak të situatës së krijuar në aeroportin “Nënë Tereza” të Tiranës, ka ndikuar edhe te Kombëtarja e futsallës. Skuadra kuqezi, e angazhuar në kualifikuese të Europianit 2022, nuk udhëtoi drejt Ukrainës, për ndeshjen e fundit në grup. Lajmi është dhënë...

Lexo lajmin e plotë

Europiani i futsallës, Shqipëria përballë Kroacisë kryesuese

15:04 • 07 Prill 2021

Europiani i futsallës, Shqipëria përballë Kroacisë kryesuese

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit të sallave, do të zbresë në fushë mbrëmjen e sotme, për ndeshjen e pestë në Grupin 1, të fazës së grupeve në Kampionatin Europian. Kundërshtari i radhës për kuqezinjtë është Kroacia, skuadra që ka dominuar dhe kryeson me 12 pikë të...

Lexo lajmin e plotë

Dhuna skandaloze te moshat, disiplina dënon 9 lojtarë, 68 javë pezullime në total

15:07 • 04 Prill 2021

Dhuna skandaloze te moshat, disiplina dënon 9 lojtarë, 68 javë pezullime në total

Ngjarjet skandaloze të dhunës në kampionatin e 19-vjeçarëve janë shoqëruar me dënime të ashpra nga Komisioni i Disiplinës dhe Etikës. Nëntë futbollistë të pranishëm në ndeshjen Football Republic-Teuta, e vlefshme për Kategorinë Superiore të të rinjve, u pezulluan për një total prej 68 javësh nga...

Lexo lajmin e plotë

Vaksinimi në sheshin “Skënderbej”, paradite moshat mbi 70 vjeç, pasdite stafeta për gazetarët

15:14 • 03 Prill 2021

Vaksinimi në sheshin “Skënderbej”, paradite moshat mbi 70 vjeç, pasdite stafeta për gazetarët

Vaksinimi i moshave mbi 70 vjeç, ndërthuret me vaksinimin e gazetarëve dhe punonjësve të medias, në terren. Përcaktimi i kategorive të riskut përballë pandemisë Covid-19, ka bërë që procesi të vijojë në disa drejtime. Ndërsa pasditen e të premtes që kaloi, nisi vaksinimi i punonjësve...

Lexo lajmin e plotë

Milani nis kontaktet për Hysajn, në garë edhe klubet e kryeqytetit

13:43 • 03 Prill 2021

Milani nis kontaktet për Hysajn, në garë edhe klubet e kryeqytetit

Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli në fund të sezonit, por Serie A pritet të mbetet në të ardhmen e mbrojtësit shqiptar. Me kuqeziun që do të jetë lojtar i lirë gjatë verës, interesi nga klubet e mëdha italiane nuk mungon. Milani ka nisur...

Lexo lajmin e plotë

Pasaportat diplomatike të Kombëtares, Ministria kërkon të dorëzohen, dokumenti i vlefshëm edhe për 5 vjet

22:57 • 01 Prill 2021

Pasaportat diplomatike të Kombëtares, Ministria kërkon të dorëzohen, dokumenti i vlefshëm edhe për 5 vjet

Pasaportat diplomatike të dhëna për kombëtaren shqiptare më 22 qershor 2016, janë kthyer në një çështje diplomatike ndërmjet futbollit dhe politikës. Për më tepër, që Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme kërkon dorëzimin e dokumenteve brenda datës 30 qershor, sepse i ka mbaruar vlefshmëria....

Lexo lajmin e plotë

San Marino e shtrenjtë sa kartoni i Cikalleshit, Shqipëria vlen më shumë se 100 milionë euro

10:55 • 31 Mars 2021

San Marino e shtrenjtë sa kartoni i Cikalleshit, Shqipëria vlen më shumë se 100 milionë euro

Në vendin e fundit të renditjes së FIFA-s, me vetëm një fitore në historinë e tyre, San Marino është edhe përfaqësuesja me vlerën më të ulët të paktën Europë. Shteti i vogël, që sot do të ketë përballë një tjetër Republikë, ka një diferencë jashtëzakonisht...

Lexo lajmin e plotë

Video
14:47 • 30 Mars 2021
Formacioni fitues ndaj Andorrës, për 3 pikë në San Marino
Formacioni fitues ndaj Andorrës, për 3 pikë në San Marino

14:31 • 30 Mars 2021

Formacioni fitues ndaj Andorrës, për 3 pikë në San Marino

Shqipëria do t’i kthehet rreshtimit 3-5-2 për ndeshjen e kësaj të mërkure në San Marino. Në sfidën e fundit kualifikuese për muajin mars, trajneri Edy Reja pritet të propozojë një skuadër thuajse të ngjashme me atë që fitoi në Andorra, në debutimin e Botërorit 2022....

Lexo lajmin e plotë

Shqipëria në San Marino, Gjasula i pezulluar, Roshi e Kamberi në dyshim

19:41 • 29 Mars 2021

Shqipëria në San Marino, Gjasula i pezulluar, Roshi e Kamberi në dyshim

Kombëtarja shqiptare mbërriti në San Marino për ndeshjen e tretë kualifikuese drejt Botërorit 2022. Për sfidën e fundit të muajit mars, skuadra kuqezi humbet edhe Klaus Gjasulën. Mesfushorit u largua nga grumbullimi, sepse me dy kartonë të verdhë është i pezulluar. Ndërkohë, probleme shëndetësore ka...

Lexo lajmin e plotë

Licencimi i klubit, paguhen 391 milionë lekë, Vllaznia gati për kupat e Europës

16:15 • 29 Mars 2021

Licencimi i klubit, paguhen 391 milionë lekë, Vllaznia gati për kupat e Europës

Përpos ëndrrës për të rikthyer titullin në Shkodër, Vllaznia do të vazhdojë garën për kupat e Europës. Edhe pse kanë kryesuar kampionatin për shumë javë, prezenca e kuqebluve në arenën ndërkombëtare ishte seriozisht në dyshim. Arsyeja lidhej me mungesën e licencimit të Vllaznisë, për shkak...

Lexo lajmin e plotë

Harry Kane, bomberi që i ka “fiksim” shqiptarët

14:52 • 29 Mars 2021

Harry Kane, bomberi që i ka “fiksim” shqiptarët

Nga shqiptarët e Kosovës, te shqiptarët në Arenën Kombëtare. Dashur pa dashur, jemi kthyer në një komb tejet të dashur për kapitenin dhe bomberin e “Tre Luanëve”, Harry Kane. Me golin që i hapi rrugën fitores 2-0 të Anglisë në Tiranë, sulmuesi i dha fund...

Lexo lajmin e plotë

Mbi 6 mijë punëtorë kanë humbur jetën në 10 vite, Gjermania në protestë kundër Katarit

15:28 • 26 Mars 2021

Mbi 6 mijë punëtorë kanë humbur jetën në 10 vite, Gjermania në protestë kundër Katarit

Gjermania është skuadra më e fundit që i bashkohet protestës për të drejtat e njeriut kundër Katarit, vendit organizator të Botërorit 2022. Përpara ndeshjes me Islandën, titullarët e hedhur në fushë nga Joachim Low rreshtuan krahë njëri-tjetrit dhe mbanin veshur bluza të zeza me nga...

Lexo lajmin e plotë

Pas Kampionatit Kombëtar, pozitiv me kokainë, përjashtohet përjetë ylli i peshëngritjes

13:10 • 26 Mars 2021

Pas Kampionatit Kombëtar, pozitiv me kokainë, përjashtohet përjetë ylli i peshëngritjes

Përjashtohet përjetë nga peshëngritja, një prej yjeve shqiptarë të këtij sporti, Arbër Çerçizi. Sportisti nga Fieri rezultoi pozitiv me kokainë, gjatë Kampionatit Kombëtar të zhvilluar në datat 20 dhe 21 shkurt në Durrës. Vendimi drastik erdhi pasi ai është përsëritës.  Në vitin 2014, peshëngritësi ishte...

Lexo lajmin e plotë

Fantazi, shpejtësi dhe forcë, si pritet të jetë formacioni i Shqipërisë ndaj Andorrës

10:36 • 25 Mars 2021

Fantazi, shpejtësi dhe forcë, si pritet të jetë formacioni i Shqipërisë ndaj Andorrës

Përballë një kundërshtari inferior në letër dhe që e bazon lojën te mbrojtja, Shqipëria ka nevojë për karakteristikat e lojtarëve të veçantë. Me trajnerin Reja që nuk do të bëjë asnjë revolucion në skuadër, kuqezinjtë do të mbështeten te fantazia dhe shpejtësia, dy elemente të...

Lexo lajmin e plotë

Bajrami në dyshim, pritet “drita jeshile” nga FIFA

19:28 • 24 Mars 2021

Bajrami në dyshim, pritet “drita jeshile” nga FIFA

Nedim Bajrami, një prej emrave të rinj të trajnerit Reja, është lojtari i vetëm që rrezikon aktivizimin ndaj Andorrës. Situata e 22-vjeçarit të afruar rishtaz në Kombëtare, është paksa e komplikuar. Djaloshi është shqiptar i Maqedonisë, i lindur në Zvicër, e për momentin FIFA ende...

Lexo lajmin e plotë

Reja: Të tregojmë që kemi bërë hapin e madh përpara

18:23 • 24 Mars 2021

Reja: Të tregojmë që kemi bërë hapin e madh përpara

Asnjë eksperiment. Starti i kualifikueseve me fitore duket një detyrim. Megjithë respektin për Andorrën, Shqipëria duhet të tregojë se është gati të bëjë hapin e madh cilësor, në një grup me rivalitet, ku përveç Anglisë, janë edhe Polonia e Hungaria. Trajneri i kombëtares, Edy Reja,...

Lexo lajmin e plotë

Probleme te “Dardanët”, sherr Muriç-Zhegrova. Kosova përjashton portierin

16:05 • 23 Mars 2021

Probleme te “Dardanët”, sherr Muriç-Zhegrova. Kosova përjashton portierin

Kosova përjashton nga grumbullimi portierin Arijanet Muriç. Njoftimi zyrtar është dhënë nga Federata e Futbollit të Kosovës, e cila njoftoi vendimin për të larguar 22-vjeçarin nga skuadra e Chalandes, për shkak të thyerjes së disiplinës. Situata bëhet edhe më tronditëse, pasi janë zbuluar arsyet e...

Lexo lajmin e plotë

Kombëtarja para Andorrës, Hysaj e Gjasula: Ta nisim me këmbë të mbarë

15:07 • 23 Mars 2021

Kombëtarja para Andorrës, Hysaj e Gjasula: Ta nisim me këmbë të mbarë

Starti i mirë është gjysma e punës. Për këtë arsye, Shqipëria kërkon t’i nisë me fitore kualifikueset e Botërorit 2022. Kuqezinjtë debutojmë më 25 mars ndaj Andorrës, si një skuadër e rritur dhe me objektiv të qartë. “Rëndësi ka ta nisim me këmbën e mbarë....

Lexo lajmin e plotë

Momente tmerri, banda e armatosur merr peng kombëtaren e futbollit

14:34 • 23 Mars 2021

Momente tmerri, banda e armatosur merr peng kombëtaren e futbollit

E pabesueshme, por e vërtetë. Skuadra përfaqësuese e Belizes në futboll u mbaj peng pas zbarkimit të saj në Haiti, për ndeshjen e parë kualifikuese të Botërorit 2022. Momentet e tmerrit dhe terrorit u dokumentuan nga një video e regjistruar nga vetë futbollistët. Pas zbritjes...

Lexo lajmin e plotë

Kualifikueset e Botërorit, Shqipëria nis përgatitjet. Në Andorra për 3 pikët

16:59 • 22 Mars 2021

Kualifikueset e Botërorit, Shqipëria nis përgatitjet. Në Andorra për 3 pikët

Përulësi, motivim maksimal dhe besim. Kështu, Shqipëria nis përgatitjet për debutimin në kualifikueset e Botërorit 2022. Ekipi është grumbulluar në Barcelonë për trasfertën me Andorrën. Kundërshtari nuk nënvlerësohet, edhe pse objektivat janë të qartë. Duke nisur nga mbrojtësi Arlind Ajeti, i rikthyer në Kombëtare pas...

Lexo lajmin e plotë

Kualifikueset e Botërorit 2022, Shqipëria grumbullim në Barcelonë pas Andorrës

16:02 • 20 Mars 2021

Kualifikueset e Botërorit 2022, Shqipëria grumbullim në Barcelonë pas Andorrës

Aventura e Shqipërisë në kualifikueset e Botërorit 2022 nis me grumbullim e kësaj të diele në Spanjë. Kuqezinjtë do të qëndrojnë dy ditë në Barcelonë, ku do të përgatiten për debutimin përballë Andorrës, më 25 mars. Edhe pse lista me kuqezinjtë e përzgjedhur është gati,...

Lexo lajmin e plotë

Jeta pas atletikës e Usain Bolt

14:21 • 20 Mars 2021

Jeta pas atletikës e Usain Bolt

Me buzëqeshjen e stampuar gjatë gjithë kohës në fytyrë, stilin e qetë dhe vrapimin e lehtë, Usain Bolt të jepte përshtypjen sikur po vraponte në park dhe jo si njeriu më i shpejtë në botë, që zbriste në pistë për të thyer rekord pas rekordi....

Lexo lajmin e plotë

Revolucion në futboll, Botërori dhe Europiani do të luhen çdo dy vjet

11:28 • 20 Mars 2021

Revolucion në futboll, Botërori dhe Europiani do të luhen çdo dy vjet

Një revolucion që do ta ndryshojë futbollin ashtu si e njohim. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, nuk e ka përjashtuar mundësinë që dy prej turneve më të rëndësishëm, Kupa e Botës dhe Kampionati Europian, të zhvillohen çdo dy vjet. Aktualisht, turnetë zhvillohen në harkun e...

Lexo lajmin e plotë

Video
15:37 • 18 Mars 2021
UEFA, vërejtje për Arenën Kombëtare. Rrezikohet ndeshja Shqipëri-Angli
Në rrezik ndeshja Shqipëri-Angli në Arenën Kombëtare. FSHF, letër autoriteteve

15:31 • 18 Mars 2021

Në rrezik ndeshja Shqipëri-Angli në Arenën Kombëtare. FSHF, letër autoriteteve

Shqipëria rrezikon organizimin e ndeshjes më të madhe drejt “Katar 2022”, atë përballë Anglisë. Arsyeja lidhet me cenimin e standardeve të sigurisë, të kërkuara për zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare. Zgjerimi i pakontrolluar i bizneseve në Arenën Kombëtare vendos seriozisht në dyshim zhvillimin e ndeshjes së...

Lexo lajmin e plotë

E pabesueshme në Shkodër, Vllaznia u kualifikua, kryebashkiakja gjobit trajnerin Brdaric

10:08 • 19 Mars 2021

E pabesueshme në Shkodër, Vllaznia u kualifikua, kryebashkiakja gjobit trajnerin Brdaric

E pabesueshme në Shkodër. Vllaznia u kualifikua në gjysmëfinale të Kupës, por në të njëjtën ditë, kryebashkiakja Voltana Ademi gjobit trajnerin Thomas Brdaric. Një episod në kufijtë e të logjikshmes. Vendim që tregon se diçka në klubin kuqeblu nuk shkon dhe ecuria negative e skuadrës...

Lexo lajmin e plotë

Luhen vetëm me një ndeshje, pretendentët për titull, sfidë edhe në çerekfinalet e Kupës

17:03 • 16 Mars 2021

Luhen vetëm me një ndeshje, pretendentët për titull, sfidë edhe në çerekfinalet e Kupës

Një mënyrë për të shpëtuar sezonin. Rruga për të siguruar një trofe, por mbi të gjitha, garancia për një biletë në kupat e Europës. Kupa e Shqipërisë i merr skenën kampionatit, me pretendentët për titull, Laçi dhe Partizani që sfidohen për një vend në gjysmëfinale....

Lexo lajmin e plotë

Superclasico në Argjentinë, “shpirti i Maradonës” shpëtoi Boca Juniors kundër River Plate

18:11 • 15 Mars 2021

Superclasico në Argjentinë, “shpirti i Maradonës” shpëtoi Boca Juniors kundër River Plate

Diego Armando Maradona është gjallë. Madje, sipas tifozëve të Boca Juniors ishte shpirti i legjendës argjentinase, ai që shpëtoi skuadrën nga pësimi i një goli të sigurt, gjatë Superclasicos kundër River Plate. Ishte minuta e 88-të e ndeshjes, me rezultatin në barazim 1-1. “Millonarios” ishin...

Lexo lajmin e plotë

Vllaznia largon trajnerin Brdaric

20:41 • 12 Mars 2021

Vllaznia largon trajnerin Brdaric

Thomas Brdaric nuk do të jetë më trajneri i Vllaznisë. Pas humbjes së sotme me Bylisin dhe ecurisë zhgënjyese të muajve të fundit, me vetëm 1 fitore në 9 ndeshjet e fundit, gjermani nuk do të jetë më trajner i shkodranëve. Nga klubi ende nuk...

Lexo lajmin e plotë

Kategoria Superiore, Tirana-Partizani, derbi për t’u fituar

14:53 • 12 Mars 2021

Kategoria Superiore, Tirana-Partizani, derbi për t’u fituar

Derbi, udhëkryqi i sezonit. Tirana kërkon të ngjitet në zonën europiane dhe pse jo të luftojë deri në fund për kampionatin, ndërsa Partizani për të qëndruar pranë kreut. Praktikisht, ky është një derbi për t’u fituar. “Sa vijnë dhe ndeshjet pakësohen dhe sa vjen dhe...

Lexo lajmin e plotë

Ademi për A2: Luajmë me simbolet tona në Spanjë, Kosova synon vendin e dytë në grup, Shqipëria e avantazhuar

15:53 • 11 Mars 2021

Ademi për A2: Luajmë me simbolet tona në Spanjë, Kosova synon vendin e dytë në grup, Shqipëria e avantazhuar

Kosova do të luajë në Spanjë me simbolet e saj, pavarësisht incidentit të shkaktuar nga iberikët, që ende nuk e njohin shtetin më të ri europian. Presidenti i Federatës së Kosovës, Agim Ademi, zbuloi objektivat e “Dardanëve” në kualifikueset e Botërorit 2022, si edhe sheh...

Lexo lajmin e plotë

Garon për ekzekutivin e UEFA, kreu i futbollit italian Gravina, takim me Presidentët shqiptarë

14:32 • 11 Mars 2021

Garon për ekzekutivin e UEFA, kreu i futbollit italian Gravina, takim me Presidentët shqiptarë

Shqiptarët e të gjitha trojeve gjithmonë të bashkuar nga futbolli. Armand Duka i federatës shqiptare, Agim Ademi i asaj kosovare dhe Muamet Sejdini i federatës së Maqedonisë së Veriut, kanë pritur në Tiranë kreun e Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina. Një takim që shërbeu për...

Lexo lajmin e plotë

F1, Ferrari prezanton njëvendëshen e Leclerc dhe Sainz

16:15 • 10 Mars 2021

F1, Ferrari prezanton njëvendëshen e Leclerc dhe Sainz

Ferrari zbuloi makinën e Botërorit 2021 në Formula 1. Risitë në njëvendëshen me emrin SF21 janë të dukshme që në pamjen e jashtme. Trupi i makinës është revolucionar dhe ka dy ngjyra, ku e kuqja tradicionale i lë vendin vishnjes në pjesën e pasme. Ajo...

Lexo lajmin e plotë

“Tifozat Kuq e Zi” kërkesë qeverisë: Hapni stadiumet!

15:17 • 10 Mars 2021

“Tifozat Kuq e Zi” kërkesë qeverisë: Hapni stadiumet!

Me futbollin që ka rinisur prej disa muajsh, stadiumet vijojnë të mbeten të mbyllura edhe një vit pas shpërthimit të pandemisë. Ndërsa UEFA ka promovuar hapjen e pjesshme të stadiumeve, deri në 30 për qind të kapaciteteve, në Shqipëri mugon një nismë e tillë. Çështja...

Lexo lajmin e plotë

Një gjeni edhe në stol, Xavi kampion i Katarit

18:18 • 09 Mars 2021

Një gjeni edhe në stol, Xavi kampion i Katarit

Magjitë që dhuronte në fushë, tashmë i realizon edhe nga stoli, në aventurën si trajner. Xavi Hernandez udhëhoqi skuadrën e Al Sadd drejt titullit kampion në Katar. Edhe pse kanë mbetur katër javë nga mbyllja e sezonit, ekipi i ish-legjendës së Barcelonës dhe Spanjës ngriti...

Lexo lajmin e plotë

Gati rregulli i ri, simulimet, kartonë të verdhë për klithmat e rreme

15:23 • 09 Mars 2021

Gati rregulli i ri, simulimet, kartonë të verdhë për klithmat e rreme

Kartonë të verdhë për lojtarët që klithin në fushë, për të mashtruar arbitrat dhe penalizuar kundërshtarin. Në shënjestër ishte veprimi i sulmuesit të Arsenalit, Alexandre Lacazette, në ndeshjen ndaj Burnley. Pas simulimit, ai u bë objekt talljesh nga legjenda të kalibrit si Gary Lineker, Ian...

Lexo lajmin e plotë

All Star Game, skuadra e LeBron dominon ndaj yjeve të Kevin Durant

15:08 • 08 Mars 2021

All Star Game, skuadra e LeBron dominon ndaj yjeve të Kevin Durant

Është padyshim ndeshja më spektakolare e vitit dhe All Star Game për vitin 2021 ishte në nivelin e pritshmërive. Skuadra e LeBron James triumfoi me rezultatin 170-150 përballë të përzgjedhurve nga Kevin Durant. Më i miri i ndeshjes u shpall Giannis Antetokounmpo, i cili realizoi...

Lexo lajmin e plotë

Shembet tarraca në Sarandë, tifozët rrezikuan jetën

11:25 • 08 Mars 2021

Shembet tarraca në Sarandë, tifozët rrezikuan jetën

Ndeshje me dyer të mbyllura për shkak të masave kufizuese të Covid-19. Megjithatë, prej startit të sezonit, tifozët e kanë gjetur mënyrën për të ndjekur skuadrat e zemrës. Mbi ura, ballkone apo tarraca. Pa marrë parasysh se në këtë mënyrë rrezikojnë jetën. Kjo ndodhi edhe...

Lexo lajmin e plotë

Surprizë në Superiore,  Skënderbeu i mohon kreun Partizanit

18:16 • 07 Mars 2021

Surprizë në Superiore, Skënderbeu i mohon kreun Partizanit

Me një fitore të kuqtë e Partizanit kishin shansin të ngjiteshin përkohësisht në krye të renditjes, duke kaluar Vllazninë, por humbja befasuese 0-1 me Skënderbeun e vendit të fundit të renditjes i le në vendin e katërt me 39 pikë. Jean Victor ishte autori i...

Lexo lajmin e plotë

Miliona të padeklaruara, “Fenomeni” akuzohet për evazion fiskal

17:36 • 06 Mars 2021

Miliona të padeklaruara, “Fenomeni” akuzohet për evazion fiskal

Ronaldo Nazario De Lima, i njohur nga të gjithë si “Fenomeni”, i shtohet listës së emrave legjendarë të futbollit që akuzohen për evazion fiskal. Sipas “Football Leaks” dhe dokumenteve konfidenciale të publikuara nga gazeta gjermane “Der Spiegel”, ai nuk është taksuar për të ardhurat që...

Lexo lajmin e plotë

Esat Mala, 100 ndeshje me Partizanin

17:21 • 06 Mars 2021

Esat Mala, 100 ndeshje me Partizanin

Është vetëm 22 vjeç, por prej vitit 2017 është shndërruar në një prej lojtarëve më të rëndësishëm të Partizanit. Në sezonin e katërt me të kuqtë, Esat Mala festoi një arritje jubilare. Mesfushori, i cili mund të luajë praktikisht në çdo pozicion, regjistroi kuotën e...

Lexo lajmin e plotë

Kandidati për kombëtaren, gol dhe asist. Emir Sahiti shkëlqen në Kroaci

19:01 • 06 Mars 2021

Kandidati për kombëtaren, gol dhe asist. Emir Sahiti shkëlqen në Kroaci

Një gol dhe një asist në ndeshjen e fundit. Një sezon fantastik me Shibenik në elitën e futbollit kroat. Emir Sahiti është kuqeziu që po shkëlqen, duke i dhënë mesazhe të njëpasnjëshme trajnerit Edy Reja, për një vend në Kombëtaren shqiptare. Sulmuesi, i huazuar nga...

Lexo lajmin e plotë

Ultimatum për Sergio Ramos, oferta për rinovimin skadon në fund të muajit

14:45 • 06 Mars 2021

Ultimatum për Sergio Ramos, oferta për rinovimin skadon në fund të muajit

Sergio Ramos gjithmonë e më larg Realit të Madridit. Në prag të derbit ndaj Atletico-s, te “Los Blancos” shpërthen çështja rreth së ardhmes të kapitenit. Sipas mediave madrilene, oferta e klubit për rinovimin e kontratës, skadon në fund të muajit mars. Marrëdhënia e mbrojtësit legjendar...

Lexo lajmin e plotë

Juve-Lazio, sfidë vendimtare për Pirlo dhe Inzaghi

12:27 • 06 Mars 2021

Juve-Lazio, sfidë vendimtare për Pirlo dhe Inzaghi

Katër ditë të zjarrta për Juventusin e Andrea Pirlo, që sheh veten në udhëkryqin e sezonit. Mbrëmjen e sotme, bardhezinjtë luajnë me Lazio-n në Serie A, ndërsa të martën duhet të përmbysin humbjen me Porton në Champions League. Dy ndeshje vendimtare, duke nisur nga kampionati,...

Lexo lajmin e plotë

Ibrahimovic kthehet në kombëtaren e Suedisë, luan kundër Kosovës

12:23 • 06 Mars 2021

Ibrahimovic kthehet në kombëtaren e Suedisë, luan kundër Kosovës

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimović të kthehet në Kombëtaren e Suedisë. Prej kohësh është përfolur se 39-vjeçari është gati të luajë sërish në arenën ndërkombëtare dhe tashmë ai është përfshirë...

Lexo lajmin e plotë

Cross Car, gara e re në Shqipëri

13:06 • 06 Mars 2021

Cross Car, gara e re në Shqipëri

Janë më të vogla, por kanë fuqinë motorike të një makinë të vërtetë garash. Kanë një shpejtësi të jashtëzakonshme dhe një zhurmë të pabesueshme. Quhen Cross Car dhe janë pjesë e disiplinës më të re të prezantuar nga Auto Club Albania. Mund të arrijnë shpejtësinë...

Lexo lajmin e plotë

Dështimi i Liverpool, “Salah dhe Mane po sabotojnë njëri-tjetrin”

16:34 • 05 Mars 2021

Dështimi i Liverpool, “Salah dhe Mane po sabotojnë njëri-tjetrin”

Pesë humbje dhe vetëm një fitore në gjashtë ndeshjet e fundit. Pesë humbje me radhë në shtëpi, diçka që nuk ndodhte në 129 vjet histori të klubit. Te Liverpool duket se i ka ardhur fundi ciklit fitues të ndërtuar nga Jurgen Klopp, me kampionët në...

Lexo lajmin e plotë

Bayern-Borussia, sfida e goleadorëve Lewandowski dhe Haaland

18:05 • 05 Mars 2021

Bayern-Borussia, sfida e goleadorëve Lewandowski dhe Haaland

“Klasikja” e tretë e sezonit në Gjermani vjen në javën e24-t të Bundesligës. Bayern Munchen pret Borussia Dortmund në një duel të shumëpritur, por ku ndryshe nga dy vitet e fundit, skuadrat nuk luftojnë për kreun, pasi distanca ndërmjet tyre në renditje është 13 pikë....

Lexo lajmin e plotë

E paprecedentë në Champions League, Liverpool-Leipzig luhet sërish në Budapest

15:51 • 04 Mars 2021

E paprecedentë në Champions League, Liverpool-Leipzig luhet sërish në Budapest

Vendim i paprecedentë në Champions League. Ndeshja e kthimit ndërmjet Liverpool dhe Leipzig do të luhet në Budapest, aty ku u zhvillua edhe sfida e parë ndërmjet dy skuadrave. UEFA zyrtarizoi vendimin, për shkak të situatës pandemike dhe masave shtrënguese të disa vendeve, të cilat...

Lexo lajmin e plotë

Debutimi i  Shaquille O’neal në “Wrestling”, largohet me barelë pas fluturimit mbi tavolina

14:42 • 04 Mars 2021

Debutimi i Shaquille O’neal në “Wrestling”, largohet me barelë pas fluturimit mbi tavolina

Një debutim spektakolar, ku nuk munguan as goditjet e ndaluara. Në këtë mënyrë, ish-ylli i basketbollit botëror, Shaquille O’Neal, u ngjit në ringun profesionist të AEW (All Elite Wrestling). Gjiganti 2,16 metra i lartë u paraqit në formë të shkëlqyer fizike, për duelin ku, së...

Lexo lajmin e plotë

Zbulohet plani tronditës: Vdekja e Maradonës, komplot për t’i zhvatur pasurinë

17:30 • 03 Mars 2021

Zbulohet plani tronditës: Vdekja e Maradonës, komplot për t’i zhvatur pasurinë

“Sa më tepër përkeqësohej gjendja e Maradonës, aq më pak e kuronin”. Kjo është përmbledhja e hetimeve të kryera nga Prokuroria e San Isidro, pas dyshimeve se njerëzit e afërt kanë ndikuar në ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit. Konkluzioni i hetuesve ka ardhur...

Lexo lajmin e plotë

Sokol Cikalleshi i shënon edhe kampionëve të Turqisë

17:16 • 03 Mars 2021

Sokol Cikalleshi i shënon edhe kampionëve të Turqisë

Sokol Cikalleshi po zhvillon një prej sezoneve më të mirë në karrierë. Sulmuesi kuqezi i shënoi kampionëve në fuqi të Turqisë, Instambul Bashaksehir, skuadër me të cilën ka luajtur për dy sezone. Rrjeta e shqiptarit i dha një pikë me peshë Koniasporit në trasfertën në...

Lexo lajmin e plotë