Erald Kodhelaj

SPORTS PRODUCER

Tre atletë mes 16 të infektuarve me Covid-19 në Olimpiadë

15:04 • 26 Korrik 2021

Tre atletë mes 16 të infektuarve me Covid-19 në Olimpiadë

Numri i të infektuarve me Covid-19 në Olimpiadën e Tokios u rrit në 148 persona, pasi organizatorët njoftuan 16 raste të tjera pozitive, mes të cilëve edhe tre sportistë. Në përditësimin e të dhënave për pandeminë, autoritetet japoneze konfirmuan se përpos atletëve, mes të infektuarve...

Lexo lajmin e plotë

Bledar Kola ikën nga Craiova, Laçi shkarkon nga puna legjendën kuqezi

11:57 • 24 Korrik 2021

Bledar Kola ikën nga Craiova, Laçi shkarkon nga puna legjendën kuqezi

Suksesi i Laçit në ndeshjen e parë me Universitatea Kraiova, i vetmi rezultat pozitiv i skuadrave të Superiores në turin e dytë të Ligës së Konferencave, u përjetua keq vetëm nga një shqiptar.  Ish-ylli i Kombëtares, Bledar Kola ka humbur punën si pjesëtar i stafit...

Lexo lajmin e plotë

Tokyo 2020, Kina fiton medaljen e parë të Olimpiadës

09:24 • 25 Korrik 2021

Tokyo 2020, Kina fiton medaljen e parë të Olimpiadës

Në Olimpiadën japoneze, medalja e parë e artë u fitua nga Kina. Një fakt që në Tokio ndoshta nuk i ka bërë njerëzit të lumtur, e megjithatë të gjithë u dorëzuan përpara saktësisë së jashtëzakonshme të Yang Qian. 21-vjeçarja triumfoi në finalen e pushkës me...

Lexo lajmin e plotë

Shorti e vë përballë izraelitit, tërhiqet nga Olimpiada xhudisti algjerian

09:23 • 25 Korrik 2021

Shorti e vë përballë izraelitit, tërhiqet nga Olimpiada xhudisti algjerian

Nuk garoj përballë një izraeliti. Me këtë motivacioni, xhudisti algjerian Feti Nurin, i cili duhet të zbriste në tapet për kategorinë 73 kg, ka vendosur të tërhiqet nga gara dhe ti jap fund Lojërave Olimpike ende pa nisur mirë. Shorti e vuri këtë xhudist përballë...

Lexo lajmin e plotë

Olimpiada dhe COVID-19, Guinea tërhiqet nga lojërat, mbi 90 të infektuar në Tokio

09:23 • 25 Korrik 2021

Olimpiada dhe COVID-19, Guinea tërhiqet nga lojërat, mbi 90 të infektuar në Tokio

Me valën e pandemisë që po zgjerohet dita-ditës dhe kur kanë mbetur pak orë nga starti zyrtar i Tokio 2020, Guinea bëhet shteti i parë që anulon pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike. Vendimi u konfirmua nga ministri i Shëndetësisë së vendit afrikan. Guinea vendosi të mos...

Lexo lajmin e plotë

Lojërat Olimpike, pandemia tkurr ceremoninë hapëse në “Tokyo 2020”

09:22 • 25 Korrik 2021

Lojërat Olimpike, pandemia tkurr ceremoninë hapëse në “Tokyo 2020”

Harrojeni koreografinë gjigante, shfaqen me qindra valltarë e aktorë, apo spektaklin e dritave që kanë shoqëruar gjithmonë ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike. Eventi i kësaj të premteje në Tokio nuk do të ketë asgjë nga madhështia dhe shkëlqimi i edicioneve të kaluara. Për shkak të...

Lexo lajmin e plotë

Ceremonia hapëse e “Tokyo 2020”, Shqipëria në vendin e 12 në parakalimin e ekipeve

09:22 • 25 Korrik 2021

Ceremonia hapëse e “Tokyo 2020”, Shqipëria në vendin e 12 në parakalimin e ekipeve

Shqipëria do të parakalojë në vendin e 12-të në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike, e cila do të nisë në orën 13 shqiptare. Në Rio 2016, kuqezinjtë ishin të katërtit, teksa zbritja më poshtë në paradë vjen bazuar në alfabetin japonez. Flamuri shqiptar do të...

Lexo lajmin e plotë

Ideja e super shkëmbimit, Dybala te Barcelona dhe Griezmann te Juventusi

14:23 • 20 Korrik 2021

Ideja e super shkëmbimit, Dybala te Barcelona dhe Griezmann te Juventusi

Antoine Griezmann te Juventusi dhe Paulo Dybala te Barcelona. Kjo është hipoteza e super shkëmbimit ndërmjet dy klubeve, e publikuar nga mediat franceze. Sipas “L’Equipe”, katalanasit synojnë të largojnë me patjetër sulmuesin kampion bote, i cili nuk ka arritur të përshtatet si duhet në “Camp...

Lexo lajmin e plotë

Turi i tretë i Conference League, Teuta e Shkëndija buzëqeshin, Laçi gjen Anderlecht

16:20 • 19 Korrik 2021

Turi i tretë i Conference League, Teuta e Shkëndija buzëqeshin, Laçi gjen Anderlecht

Teuta dhe Shkëndija mbeten skuadrat që kanë shansin më të madh për të ecur gjatë në Europë. Teksa përgatiten për sfidat e turit të dytë kualifikues në Conference League, tetë skuadrat shqiptare nga të gjitha trojet u njohën me kundërshtarët e mundshëm të turit të...

Lexo lajmin e plotë

Turi i dytë i Conference League, Teuta e Shkëndija besojnë, duele luksi për Partizanin e Dritën

11:14 • 16 Korrik 2021

Turi i dytë i Conference League, Teuta e Shkëndija besojnë, duele luksi për Partizanin e Dritën

Kualifikimi i Partizanit, Laçit dhe Vllaznisë regjistroi një tjetër sukses për skuadrat e Kategorisë Superiore, të cilat edhe këtë vit kaluan një tur në Europë. Aty u shtohet Teuta, e cila zbret në Conference League pas pjesëmarrjes në Champions, ndërsa në total numri i ekipeve...

Lexo lajmin e plotë

UEFA publikon formacionin ideal të Euro 2020, mungon Chiellini e Ronaldo

14:22 • 13 Korrik 2021

UEFA publikon formacionin ideal të Euro 2020, mungon Chiellini e Ronaldo

UEFA publikoi formacionin më të mirë të Europianit që sapo përfundoi. Skuadra ideale mori formë pas seleksionimit të grupit të vëzhguesve teknikë, në të cilin bënin pjesë edhe emra si Fabio Capello dhe Esteban Cambiasso. Ashtu si pritej, Italia dominoi me pesë futbollistë të pranishëm,...

Lexo lajmin e plotë

Humbën 3 penallti, shpërthen racizmi në Angli pas finales së “Euro 2020”

18:01 • 12 Korrik 2021

Humbën 3 penallti, shpërthen racizmi në Angli pas finales së “Euro 2020”

Humbja në finalen përballë Italisë u shoqërua me ngjarje skandaloze në Angli. Lojtarët e përfaqësueses së “Tre Luanëve”, që në çdo ndeshje gjunjëzohen për të luftuar racizmin, u bënë sërish viktima të abuzimeve për shkak të ngjyrës së lëkurës. Një sulm i paprecedentë në rrjetet...

Lexo lajmin e plotë

Sa janë fitimet e Italisë për triumfin në “Euro 2020”?

18:20 • 12 Korrik 2021

Sa janë fitimet e Italisë për triumfin në “Euro 2020”?

Jo vetëm festa për një trofe të lakmuar nga çdo futbollist. Triumfi në “Euro 2020” do të shpërblehet në mënyrë të përshtatshme edhe në aspektin financiar për Italinë. Të kaltërit përfitojnë edhe 28 milionë euro bonus pas suksesit në Wembley. Konfirmimi u dha nga UEFA,...

Lexo lajmin e plotë

Pas dështimit në “Euro 2020”, Franca dhe Belgjika konfirmojnë trajnerët

13:49 • 09 Korrik 2021

Pas dështimit në “Euro 2020”, Franca dhe Belgjika konfirmojnë trajnerët

Pavarësisht zhgënjimeve për të fituar trofeun më të rëndësishëm kontinental, dështimi  ka kaluar pa pasoja për dy pretendentët kryesorë të Euro 2020. Franca dhe Belgjika konfirmojnë trajnerët. Didier Deschamps do të vijojë punën te kampionët e botës, edhe pse “Gjelat” u eliminuan në 1/8 nga...

Lexo lajmin e plotë

Golashënuesi i “Euro 2020”, Cristiano në avantazh ndaj Schick. Harry Kane shpreson

14:24 • 05 Korrik 2021

Golashënuesi i “Euro 2020”, Cristiano në avantazh ndaj Schick. Harry Kane shpreson

Portugalia u eliminua nga “Euro 2020” prej fazës së 1/8, Cristiano Ronaldo nisi pushimet me familjen, e megjithatë luzitanët shpresojnë se mund të festojnë një trofe, të paktën në nivelin individual. Për momentin, CR7 kryeson listën e golashënuesve të turneut, me 5 gola. Nëse klasifikimi...

Lexo lajmin e plotë

Leo Messi nuk mjafton, Kili frenon Argjentinën

11:52 • 04 Qershor 2021

Leo Messi nuk mjafton, Kili frenon Argjentinën

Argjentinës nuk i mjafton Lionel Messi. Albiçelestët u frenuan në barazim 1-1 nga Kili, në sfidat kualifikuese të Kupës së Botës, që u luajtën pas ndalesës 6 mujore për shkak të pandemisë koronavirus. Në mbrëmjen emocionuese të dedikuar për Diego Armando Maradonën dhe inaugurimit të...

Lexo lajmin e plotë

Zyrtare, Kukësi largon Mirel Josën

16:31 • 03 Qershor 2021

Zyrtare, Kukësi largon Mirel Josën

Mirel Josa nuk do të jetë më trajner i Kukësit. Njoftimi zyrtari klubit shërbeu vetëm për të formalizuar atë që ishte kronikë e një fundi të paralajmëruar. Vetëm 4 muaj pas emërimit në krye të skuadrës, rruga e teknikut të mirënjohur ndahet. Josa zhvilloi një...

Lexo lajmin e plotë

Drejt Euro 2020, Anglia thyen Austrinë, Franca mposht Uellsin

10:36 • 03 Qershor 2021

Drejt Euro 2020, Anglia thyen Austrinë, Franca mposht Uellsin

Anglia dhe Franca përgatiten në mënyrën më të mirë për finalet e Euro 2020. Tre Luanët thyen 1-0 Austrinë në miqësoren e zhvilluar në ishull. Pa shumë emocione gjatë pjesës së parë, ndeshja në Middlesbrough ishte gjithsesi tejet e luftuar në aspektin sportive dhe u...

Lexo lajmin e plotë

Superliga, përplasja e klubeve rebele me UEFA përfundon në Gjykatën Europiane

17:30 • 31 Maj 2021

Superliga, përplasja e klubeve rebele me UEFA përfundon në Gjykatën Europiane

Kërcënime për sanksione, mes të cilave edhe përjashtimi nga kupat e Europës. Sulmet mediatike apo akuzat e forta nuk mjaftuan. Beteja e klubeve që mbeten të lidhura me projektin e Super League kundër UEFA-s vijon. Real Madrid, Barcelona e Juventus e kanë spostuar luftën në...

Lexo lajmin e plotë

Inter, festa e titullit me tifozë

20:53 • 20 Maj 2021

Inter, festa e titullit me tifozë

Tifozët e organizuar të Interit njoftuan festën që do të organizojnë me rastin e dorëzimit të titullit kampion të Italisë, në ndeshjen e fundit të Serisë A për këtë edicion. Kërkesa e mbështetësve zikaltër u mor në shqyrtim nga Komiteti për Rregullin dhe Sigurinë Publike...

Lexo lajmin e plotë

Ankandi për shitjen e Vllaznisë, Alban Xhaferi drejt blerjes së klubit

17:10 • 19 Maj 2021

Ankandi për shitjen e Vllaznisë, Alban Xhaferi drejt blerjes së klubit

Alban Xhaferi, sponsori që e ktheu Vllazninë te ecuria pozitive dhe bëri tifozët shkodranë të ëndërrojnë pas afro një dekade vuajtje, pritet të jetë pronari i ri i klubit. Në garën e privatizimit të kuqebluve, tre subjektet e kualifikuara paraqitën dokumentacionin final për fazën finale...

Lexo lajmin e plotë

Prishtina shpallet kampione pas 8 viteve, i dorëzojnë trofeun edhe pse kampionati nuk ka përfunduar

18:49 • 16 Maj 2021

Prishtina shpallet kampione pas 8 viteve, i dorëzojnë trofeun edhe pse kampionati nuk ka përfunduar

Prishtina shpallet kampione e Kosovës për të 11-ën herë. Kryeqytetasit siguruan triumfin fal fitores 1-2 në Gjilan. Ekipi ku luajnë edhe emra të njohur të futbollit shqiptar si Sabien Lila, Gentian Muça dhe Gledi Mici, i cili sot shënoi golin e parë,  nuk fitonte prej...

Lexo lajmin e plotë

Kategoria Superiore: Teuta-Partizani, të hënën përcaktohet titulli

11:52 • 16 Maj 2021

Kategoria Superiore: Teuta-Partizani, të hënën përcaktohet titulli

Një finale titulli në kuptimin e plot të fjalës. Teuta dhe Partizani luajnë këtë të hënë në Durrës, në duelin vendimtar për kurorën e kampionit. Durrsakët që kanë tre pikë më tepër se rivalët kanë luksin që luajnë për dy rezultate. Skuadrës së Edi Martinit...

Lexo lajmin e plotë

F1, anulohet Çmimi i Madh në Turqi. Dy gara në Austri

18:18 • 14 Maj 2021

F1, anulohet Çmimi i Madh në Turqi. Dy gara në Austri

Ndryshon sërish kalendari i Botërorit të Formula 1. Për shkak të masave të reja shtrënguese, për të evituar përhapjen e pandemisë, është anuluar Çmimi i Madh i Turqisë. Gara që ishte programuar të mbahej më 13 qershor, do të zëvendësohet nga gara e dytë që...

Lexo lajmin e plotë

Festë e paligjshme për ditëlindjen e Lukakut, policia “zbarkon” në hotel

11:04 • 13 Maj 2021

Festë e paligjshme për ditëlindjen e Lukakut, policia “zbarkon” në hotel

Probleme për Interin. Pas fitores 3-1 me Romën, që regjistroi suksesin e katërt me radhë të kampionëve të Italisë në këtë fund të sezonit, disa prej yjeve të skuadrës janë në telashe. Gjatë orëve të para të mëngjesit të së enjtes, policia e Milanos zhvilloi...

Lexo lajmin e plotë

Dënimet e Disiplinës, 30 muaj përjashtim drejtuesve, Kastrioti mbyll sezonin pa trajner

18:58 • 11 Maj 2021

Dënimet e Disiplinës, 30 muaj përjashtim drejtuesve, Kastrioti mbyll sezonin pa trajner

Incidentet në ndeshjen e humbur me Tiranën dhe braktisja e lojës janë shoqëruar me dënime për Kastriotin. Komisioni i disiplinës mori vendime për drejtuesit e lart të klubit. Presidenti Alban Vogli është përjashtuar për 18 muaj nga aktiviteti “për sulm ndaj zyrtarit të ndeshjes dhe...

Lexo lajmin e plotë

Kontratë 2-vjeçare, Iniesta rinovon me japonezët e Vissel Kobe

15:46 • 11 Maj 2021

Kontratë 2-vjeçare, Iniesta rinovon me japonezët e Vissel Kobe

Futbolli dhe tifozët do të ketë shansin të shijojnë klasin e Andres Iniestas në fushë deri në moshën 39-vjeçare. Japonezët e Vissel Kobe njoftuan rinovimin e kontratës me yllin spanjoll. Gjithçka në festën e ditëlindjes, të organizuar për kapitenin e ekipit. Ish-fantazisti i Barcelonës firmosi...

Lexo lajmin e plotë

Lamtumirë Stamboll, Lisbona “kërcënon” Londrën për finalen e Champions

15:38 • 11 Maj 2021

Lamtumirë Stamboll, Lisbona “kërcënon” Londrën për finalen e Champions

Stambolli rrezikon të humbasë mundësinë e organizimit të finales së Champions League për të dytin vit me radhë. Për shkak të pandemisë dhe masave shtrënguese të vendosura nga qeveria turke, qyteti i ndarë mes Europës dhe Azisë, do të humbasë shansin të mirëpresë ndeshjen më...

Lexo lajmin e plotë

Pritet vetëm zyrtarizimi, Hansi Flick trajner i Gjermanisë

10:57 • 11 Maj 2021

Pritet vetëm zyrtarizimi, Hansi Flick trajner i Gjermanisë

Sapo të largohet nga detyra si trajner i Bayern Munchen, Hansi Flick do të marrë drejtimin e përfaqësueses gjermane. Puna në krye të “panzerave” do të nisë menjëherë pas përfundimit të Kampionatit Evropian, periudha kur nga skuadra do të largohet tekniku aktual, Joachim Low. Flick...

Lexo lajmin e plotë

Formula 1 në Spanjë, triumfon Hamilton, Verstappen e Bottas në podium

17:31 • 09 Maj 2021

Formula 1 në Spanjë, triumfon Hamilton, Verstappen e Bottas në podium

Çmimi i Madh i Spanjës u vendos nga parakalimi i Lewis Hamilton ndaj Max Verstappen, kur kishin mbetur gjashtë xhiro nga fundi i garës. Piloti i Red Bull e kishte të pamundur të reagonte, duke u klasifikuar vetëm në vendin e dytë. Thuajse perfekte strategjia...

Lexo lajmin e plotë

Rikthim pas 9 vjetësh, Dinamo zyrtarisht në Kategorinë Superiore

18:57 • 09 Maj 2021

Rikthim pas 9 vjetësh, Dinamo zyrtarisht në Kategorinë Superiore

Dinamo kthehet në kategorinë superiore pas nëntë vjetësh mungesë. Skuadra legjendare e kryeqytetit realizoi objektivin madhor, pas afro një dekade vuajtje, ku madje ka rrezikuar edhe rënien në nivelin e tretë të futbollit në vend. Blutë siguruan matematikisht ngjitjen, pas fitores 2-0 në fushën e...

Lexo lajmin e plotë

Kategoria Superiore, Kukësi nxjerr Vllazninë nga gara për titull

20:32 • 07 Maj 2021

Kategoria Superiore, Kukësi nxjerr Vllazninë nga gara për titull

Nga skuadra që e dominoi gjatë kampionatin, Vllaznia rrezikon seriozisht të ketë dalë nga gara për titull, duke humbur shanse të mira për të kërkuar fitoren e titullit të saj të dhjetë.  Shkodranët u mposhtën 3-1 nga Kukësi në ndeshjen që hapi javën e 32...

Lexo lajmin e plotë

Olimpiada në rrezik, Japonia shtyn gjendjen e emergjencës

15:27 • 07 Maj 2021

Olimpiada në rrezik, Japonia shtyn gjendjen e emergjencës

Kur kanë mbetur më pak se 80 ditë nga starti i Olimpiadës Tokyo 2020, Japonia shtyn gjendjen e emergjencës, për shkak të pandemisë COVID-19. Vendimi është konfirmuar nga autoritetet vendore. Në fund të muajit prill, përballë rrezikut të përhapjes alarmante të koronavirusit, Japonia kishte kthyer...

Lexo lajmin e plotë

Roma kërkon mrekullinë në Europa League, Arsenali beson te përmbysja

16:13 • 06 Maj 2021

Roma kërkon mrekullinë në Europa League, Arsenali beson te përmbysja

Katër skuadra në garë për dy biletat e finales së 26 majit në Poloni. Mbrëmja e sotme është vendimtare për fatet e edicionit në Europa League, ku shtatë ditë pas sfidave të para, tani luhen edhe gjysmëfinalet e kthimit. Roma kërkon mrekullinë përballë Manchester United....

Lexo lajmin e plotë

Formula 1, spektatorët kthehen në Çmimin e Madh në Monako

18:14 • 05 Maj 2021

Formula 1, spektatorët kthehen në Çmimin e Madh në Monako

Kthehen tifozët në një prej eventeve më të mëdha sportive në nivel botëror. Çmimi i Madh i Monaco, gara e pestë sezonale në Formula 1 do të zhvillohet me praninë e spektatorëve. Autoritetet vendase kanë dhënë dritën jeshile që gara të zhvillohet me prezencën e...

Lexo lajmin e plotë

Vendimi zyrtar, 26 lojtarë në skuadër për finalet e Euro 2020

13:44 • 04 Maj 2021

Vendimi zyrtar, 26 lojtarë në skuadër për finalet e Euro 2020

Rregulla të veçanta për një turne që zhvillohet në periudhë të pazakontë. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s miratoi disa normativa speciale për fazën finale të Euro 2020 “me qëllim që të garantojë mbarëvajtjen dhe vazhdimësinë e aktivitetit, në situatën pandemike të krijuar nga Covid-19”. Pas kërkesës...

Lexo lajmin e plotë

Mbyllet numërimi në Qarkun e Dibrës. PD fiton me diferencë të ngushtë

02:06 • 27 Prill 2021

Mbyllet numërimi në Qarkun e Dibrës. PD fiton me diferencë të ngushtë

Është mbyllur numërimi në Qarkun e Dibrës. Janë numëruar të 227 kutitë e këtij qarku, ku Partia Demokratike kryeson me një diferencë të ngushtë. PD-ja ka marrë 28 920 vota (45,75%), Partia Socialiste ka marrë 28 732 (44,50%), ndërsa Partia Socialiste për Integrim ka marrë...

Lexo lajmin e plotë

UEFA, asnjë dënim për 12 klubet “rebele”

16:08 • 23 Prill 2021

UEFA, asnjë dënim për 12 klubet “rebele”

Asnjë dënim për 12 klubet rebele. Ajo që duhej të ishte tema më e nxehtë në mbledhjen e Ekzekutivit të UEFA-s, u mbyll pa asnjë sanksion, për organizatorët e Super League. Pavarësisht irritimit që shkaktoi synimi për të krijuar një turne të pavarur nga konfederata...

Lexo lajmin e plotë

Gjysmëfinalja e Champions, Real – Chelsea rrezikon anulimin, spanjollët mund të dënohen

17:00 • 22 Prill 2021

Gjysmëfinalja e Champions, Real – Chelsea rrezikon anulimin, spanjollët mund të dënohen

Real Madrid-Chelsea, gjysmëfinalja e Champions League mund të mos luhet. Ekziston një mundësi që galaktikët të dënohen, në mbledhjen që Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do të zhvillojë këtë të premte, për atë që shkaktoi krijimi i Superligës Evropiane nga presidenti Florentino Perez. Kreu i UEFA...

Lexo lajmin e plotë

Superliga, formati dhe rregullat e turneut të ri europian

23:29 • 19 Prill 2021

Superliga, formati dhe rregullat e turneut të ri europian

Në kohën kur krijimi i Superligës ka krijuar një tërmet mediatik, reagime nga më të ndryshmet, është momenti të kuptohen edhe formati e rregullorja e turneut, data e startit të të cilit mbetet ende mister.  Superliga është eventi i ri evropian, ndërmjet 20 skuadrave më...

Lexo lajmin e plotë

“JP Morgan”: Super Ligën Evropiane e financojmë ne

17:11 • 19 Prill 2021

“JP Morgan”: Super Ligën Evropiane e financojmë ne

Super Liga evropiane nuk është thjesht një projekt në letër, por një revolucion që është gati të zbatohet. Madje, klubet që themeluan turneun e ri kanë gjetur edhe fondet për ta financuar. Bëhet fjalë për bankën amerikane “JP Morgan”, e cila do ta mbështesë projektin...

Lexo lajmin e plotë

Tottenham shkarkon Mourinho-n para finales së Kupës së Ligës

12:51 • 19 Prill 2021

Tottenham shkarkon Mourinho-n para finales së Kupës së Ligës

Tottenham shkarkon Jose Mourinho nga posti i trajnerit. Vendimi i klubit londinez erdhi vetëm pak ditë përpara finales së Kupës së Ligës, ndërsa ecuria e skuadrës ka qenë zhgënjyese në këtë sezon. Spurs janë shumë larg zonës Champions dhe duket e pamundur që ta mbyllin...

Lexo lajmin e plotë

Zidane sheh kualifikimin, Guardiola për gjysmëfinalen e parë me City-n

16:21 • 14 Prill 2021

Zidane sheh kualifikimin, Guardiola për gjysmëfinalen e parë me City-n

Ëndrra e dy prej trajnerëve më fitues në botë, është që të përballen në finalen e Champions League. Ky është rasti i Zinedine Zidane dhe Pep Guardiolës, te cilët duhet të mbrojnë fitoret e ndeshjeve të para në çerekfinale. Pas suksesit 3-1 në ndeshjen e...

Lexo lajmin e plotë

Golden State thyen Denver, Curry në histori

17:26 • 13 Prill 2021

Golden State thyen Denver, Curry në histori

Me 53 pikët e realizuara në fitoren 116-107 që Golden State regjistroi përballë Denver, Steph Curry hyn në histori. Ylli i Warriors realizoi 53 pikë, duke u shndërruar në pikashënuesin më të mirë në historinë e Golden State, ku kaloi legjendën Wilt Chamberlain. Curry kaloi...

Lexo lajmin e plotë

“Luftë” për finalen e Kupës së Shqipërisë

15:02 • 13 Prill 2021

“Luftë” për finalen e Kupës së Shqipërisë

Katër skuadra në garë, dy bileta për finalen dhe një trofe për t’u fituar. Këtë të mërkurë, Kupa e Shqipërisë kthehet me sfidat gjysmëfinale. Vllaznia pret në Shkodër Laçin, skuadër përballë të cilës nuk ka fituar asnjëherë në këtë sezon. Një trend që duhet ndryshuar,...

Lexo lajmin e plotë

E pabesueshme në Meksikë, gol nga 80 metra

12:54 • 13 Prill 2021

E pabesueshme në Meksikë, gol nga 80 metra

Një prej golave më të papritur të vitit 2021 është realizuar në Meksikë. Protagonist është Salvador Reyes, i cili shënoi nga distanca e 80 metrave. Ky gol vulosi fitoren 3-1 të Pueblas përballë Pachuca. Në minutën e fundit të kohës shtesë, miqtë tentuan gjithçka për...

Lexo lajmin e plotë

Leo Messi këmbëngul për rikthimin e Neymar

16:59 • 12 Prill 2021

Leo Messi këmbëngul për rikthimin e Neymar

Neymar përsëri te Barcelona. Kjo është dëshira e Leo Messi, si një prej kushteve për t’i rikthyer katalanasit konkurrues në arenën ndërkombëtare. Ndërsa braziliani ka nisur negociatat për rinovimin e kontratës me PSG, gjashtë herë fituesi i Topit të Artë po bën të pamundurën që...

Lexo lajmin e plotë

Ringjallja e Luftëtarit

15:49 • 10 Prill 2021

Ringjallja e Luftëtarit

Korrik 2018. Luftëtari regjistroi një prej arritjeve më të rëndësishme në histori, duke debutuar në arenën ndërkombëtare. Gjirokastritët luajtën për herë të parë në Europa League. Ky ishte kurorëzimi i ecurisë fantastike prej vitit 2015. Një skuadër që u rikthye në elitën e futbollit shqiptar,...

Lexo lajmin e plotë

Kategoria Superiore, Laçi e Vllaznia luajnë një pjesë të titullit

15:26 • 09 Prill 2021

Kategoria Superiore, Laçi e Vllaznia luajnë një pjesë të titullit

Pesë skuadra në garë për titullin. Vetëm 5 pikë diferencë, për një garë që duket e destinuar të mbetet e hapur deri në fund. Një pjesë e titullit mund të vendoset prej kësaj të shtune, në supersfidën Laçi-Vllaznia. “Sfida me Laçin ka rëndësi të madhe...

Lexo lajmin e plotë

Bllokimi i fluturimeve, kombëtarja e futsallës nuk udhëton drejt Ukrainës

14:01 • 08 Prill 2021

Bllokimi i fluturimeve, kombëtarja e futsallës nuk udhëton drejt Ukrainës

Bllokimi i fluturimeve ajrore, për shkak të situatës së krijuar në aeroportin “Nënë Tereza” të Tiranës, ka ndikuar edhe te Kombëtarja e futsallës. Skuadra kuqezi, e angazhuar në kualifikuese të Europianit 2022, nuk udhëtoi drejt Ukrainës, për ndeshjen e fundit në grup. Lajmi është dhënë...

Lexo lajmin e plotë

Europiani i futsallës, Shqipëria përballë Kroacisë kryesuese

15:04 • 07 Prill 2021

Europiani i futsallës, Shqipëria përballë Kroacisë kryesuese

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit të sallave, do të zbresë në fushë mbrëmjen e sotme, për ndeshjen e pestë në Grupin 1, të fazës së grupeve në Kampionatin Europian. Kundërshtari i radhës për kuqezinjtë është Kroacia, skuadra që ka dominuar dhe kryeson me 12 pikë të...

Lexo lajmin e plotë

Dhuna skandaloze te moshat, disiplina dënon 9 lojtarë, 68 javë pezullime në total

15:07 • 04 Prill 2021

Dhuna skandaloze te moshat, disiplina dënon 9 lojtarë, 68 javë pezullime në total

Ngjarjet skandaloze të dhunës në kampionatin e 19-vjeçarëve janë shoqëruar me dënime të ashpra nga Komisioni i Disiplinës dhe Etikës. Nëntë futbollistë të pranishëm në ndeshjen Football Republic-Teuta, e vlefshme për Kategorinë Superiore të të rinjve, u pezulluan për një total prej 68 javësh nga...

Lexo lajmin e plotë

Vaksinimi në sheshin “Skënderbej”, paradite moshat mbi 70 vjeç, pasdite stafeta për gazetarët

15:14 • 03 Prill 2021

Vaksinimi në sheshin “Skënderbej”, paradite moshat mbi 70 vjeç, pasdite stafeta për gazetarët

Vaksinimi i moshave mbi 70 vjeç, ndërthuret me vaksinimin e gazetarëve dhe punonjësve të medias, në terren. Përcaktimi i kategorive të riskut përballë pandemisë Covid-19, ka bërë që procesi të vijojë në disa drejtime. Ndërsa pasditen e të premtes që kaloi, nisi vaksinimi i punonjësve...

Lexo lajmin e plotë

Milani nis kontaktet për Hysajn, në garë edhe klubet e kryeqytetit

13:43 • 03 Prill 2021

Milani nis kontaktet për Hysajn, në garë edhe klubet e kryeqytetit

Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli në fund të sezonit, por Serie A pritet të mbetet në të ardhmen e mbrojtësit shqiptar. Me kuqeziun që do të jetë lojtar i lirë gjatë verës, interesi nga klubet e mëdha italiane nuk mungon. Milani ka nisur...

Lexo lajmin e plotë

Pasaportat diplomatike të Kombëtares, Ministria kërkon të dorëzohen, dokumenti i vlefshëm edhe për 5 vjet

22:57 • 01 Prill 2021

Pasaportat diplomatike të Kombëtares, Ministria kërkon të dorëzohen, dokumenti i vlefshëm edhe për 5 vjet

Pasaportat diplomatike të dhëna për kombëtaren shqiptare më 22 qershor 2016, janë kthyer në një çështje diplomatike ndërmjet futbollit dhe politikës. Për më tepër, që Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme kërkon dorëzimin e dokumenteve brenda datës 30 qershor, sepse i ka mbaruar vlefshmëria....

Lexo lajmin e plotë

San Marino e shtrenjtë sa kartoni i Cikalleshit, Shqipëria vlen më shumë se 100 milionë euro

10:55 • 31 Mars 2021

San Marino e shtrenjtë sa kartoni i Cikalleshit, Shqipëria vlen më shumë se 100 milionë euro

Në vendin e fundit të renditjes së FIFA-s, me vetëm një fitore në historinë e tyre, San Marino është edhe përfaqësuesja me vlerën më të ulët të paktën Europë. Shteti i vogël, që sot do të ketë përballë një tjetër Republikë, ka një diferencë jashtëzakonisht...

Lexo lajmin e plotë

Video
14:47 • 30 Mars 2021
Formacioni fitues ndaj Andorrës, për 3 pikë në San Marino
Formacioni fitues ndaj Andorrës, për 3 pikë në San Marino

14:31 • 30 Mars 2021

Formacioni fitues ndaj Andorrës, për 3 pikë në San Marino

Shqipëria do t’i kthehet rreshtimit 3-5-2 për ndeshjen e kësaj të mërkure në San Marino. Në sfidën e fundit kualifikuese për muajin mars, trajneri Edy Reja pritet të propozojë një skuadër thuajse të ngjashme me atë që fitoi në Andorra, në debutimin e Botërorit 2022....

Lexo lajmin e plotë

Shqipëria në San Marino, Gjasula i pezulluar, Roshi e Kamberi në dyshim

19:41 • 29 Mars 2021

Shqipëria në San Marino, Gjasula i pezulluar, Roshi e Kamberi në dyshim

Kombëtarja shqiptare mbërriti në San Marino për ndeshjen e tretë kualifikuese drejt Botërorit 2022. Për sfidën e fundit të muajit mars, skuadra kuqezi humbet edhe Klaus Gjasulën. Mesfushorit u largua nga grumbullimi, sepse me dy kartonë të verdhë është i pezulluar. Ndërkohë, probleme shëndetësore ka...

Lexo lajmin e plotë

Licencimi i klubit, paguhen 391 milionë lekë, Vllaznia gati për kupat e Europës

20:02 • 15 Prill 2021

Licencimi i klubit, paguhen 391 milionë lekë, Vllaznia gati për kupat e Europës

Përpos ëndrrës për të rikthyer titullin në Shkodër, Vllaznia do të vazhdojë garën për kupat e Europës. Edhe pse kanë kryesuar kampionatin për shumë javë, prezenca e kuqebluve në arenën ndërkombëtare ishte seriozisht në dyshim. Arsyeja lidhej me mungesën e licencimit të Vllaznisë, për shkak...

Lexo lajmin e plotë