Erald Kodhelaj

SPORTS PRODUCER

Harry Kane, bomberi që i ka “fiksim” shqiptarët

14:52 • 29 Mars 2021

Harry Kane, bomberi që i ka “fiksim” shqiptarët

Nga shqiptarët e Kosovës, te shqiptarët në Arenën Kombëtare. Dashur pa dashur, jemi kthyer në një komb tejet të dashur për kapitenin dhe bomberin e “Tre Luanëve”, Harry Kane. Me golin që i hapi rrugën fitores 2-0 të Anglisë në Tiranë, sulmuesi i dha fund...

Lexo lajmin e plotë

Mbi 6 mijë punëtorë kanë humbur jetën në 10 vite, Gjermania në protestë kundër Katarit

15:28 • 26 Mars 2021

Mbi 6 mijë punëtorë kanë humbur jetën në 10 vite, Gjermania në protestë kundër Katarit

Gjermania është skuadra më e fundit që i bashkohet protestës për të drejtat e njeriut kundër Katarit, vendit organizator të Botërorit 2022. Përpara ndeshjes me Islandën, titullarët e hedhur në fushë nga Joachim Low rreshtuan krahë njëri-tjetrit dhe mbanin veshur bluza të zeza me nga...

Lexo lajmin e plotë

Pas Kampionatit Kombëtar, pozitiv me kokainë, përjashtohet përjetë ylli i peshëngritjes

13:10 • 26 Mars 2021

Pas Kampionatit Kombëtar, pozitiv me kokainë, përjashtohet përjetë ylli i peshëngritjes

Përjashtohet përjetë nga peshëngritja, një prej yjeve shqiptarë të këtij sporti, Arbër Çerçizi. Sportisti nga Fieri rezultoi pozitiv me kokainë, gjatë Kampionatit Kombëtar të zhvilluar në datat 20 dhe 21 shkurt në Durrës. Vendimi drastik erdhi pasi ai është përsëritës.  Në vitin 2014, peshëngritësi ishte...

Lexo lajmin e plotë

Fantazi, shpejtësi dhe forcë, si pritet të jetë formacioni i Shqipërisë ndaj Andorrës

10:36 • 25 Mars 2021

Fantazi, shpejtësi dhe forcë, si pritet të jetë formacioni i Shqipërisë ndaj Andorrës

Përballë një kundërshtari inferior në letër dhe që e bazon lojën te mbrojtja, Shqipëria ka nevojë për karakteristikat e lojtarëve të veçantë. Me trajnerin Reja që nuk do të bëjë asnjë revolucion në skuadër, kuqezinjtë do të mbështeten te fantazia dhe shpejtësia, dy elemente të...

Lexo lajmin e plotë

Bajrami në dyshim, pritet “drita jeshile” nga FIFA

19:28 • 24 Mars 2021

Bajrami në dyshim, pritet “drita jeshile” nga FIFA

Nedim Bajrami, një prej emrave të rinj të trajnerit Reja, është lojtari i vetëm që rrezikon aktivizimin ndaj Andorrës. Situata e 22-vjeçarit të afruar rishtaz në Kombëtare, është paksa e komplikuar. Djaloshi është shqiptar i Maqedonisë, i lindur në Zvicër, e për momentin FIFA ende...

Lexo lajmin e plotë

Reja: Të tregojmë që kemi bërë hapin e madh përpara

18:23 • 24 Mars 2021

Reja: Të tregojmë që kemi bërë hapin e madh përpara

Asnjë eksperiment. Starti i kualifikueseve me fitore duket një detyrim. Megjithë respektin për Andorrën, Shqipëria duhet të tregojë se është gati të bëjë hapin e madh cilësor, në një grup me rivalitet, ku përveç Anglisë, janë edhe Polonia e Hungaria. Trajneri i kombëtares, Edy Reja,...

Lexo lajmin e plotë

Probleme te “Dardanët”, sherr Muriç-Zhegrova. Kosova përjashton portierin

16:05 • 23 Mars 2021

Probleme te “Dardanët”, sherr Muriç-Zhegrova. Kosova përjashton portierin

Kosova përjashton nga grumbullimi portierin Arijanet Muriç. Njoftimi zyrtar është dhënë nga Federata e Futbollit të Kosovës, e cila njoftoi vendimin për të larguar 22-vjeçarin nga skuadra e Chalandes, për shkak të thyerjes së disiplinës. Situata bëhet edhe më tronditëse, pasi janë zbuluar arsyet e...

Lexo lajmin e plotë

Kombëtarja para Andorrës, Hysaj e Gjasula: Ta nisim me këmbë të mbarë

15:07 • 23 Mars 2021

Kombëtarja para Andorrës, Hysaj e Gjasula: Ta nisim me këmbë të mbarë

Starti i mirë është gjysma e punës. Për këtë arsye, Shqipëria kërkon t’i nisë me fitore kualifikueset e Botërorit 2022. Kuqezinjtë debutojmë më 25 mars ndaj Andorrës, si një skuadër e rritur dhe me objektiv të qartë. “Rëndësi ka ta nisim me këmbën e mbarë....

Lexo lajmin e plotë

Momente tmerri, banda e armatosur merr peng kombëtaren e futbollit

14:34 • 23 Mars 2021

Momente tmerri, banda e armatosur merr peng kombëtaren e futbollit

E pabesueshme, por e vërtetë. Skuadra përfaqësuese e Belizes në futboll u mbaj peng pas zbarkimit të saj në Haiti, për ndeshjen e parë kualifikuese të Botërorit 2022. Momentet e tmerrit dhe terrorit u dokumentuan nga një video e regjistruar nga vetë futbollistët. Pas zbritjes...

Lexo lajmin e plotë

Kualifikueset e Botërorit, Shqipëria nis përgatitjet. Në Andorra për 3 pikët

16:59 • 22 Mars 2021

Kualifikueset e Botërorit, Shqipëria nis përgatitjet. Në Andorra për 3 pikët

Përulësi, motivim maksimal dhe besim. Kështu, Shqipëria nis përgatitjet për debutimin në kualifikueset e Botërorit 2022. Ekipi është grumbulluar në Barcelonë për trasfertën me Andorrën. Kundërshtari nuk nënvlerësohet, edhe pse objektivat janë të qartë. Duke nisur nga mbrojtësi Arlind Ajeti, i rikthyer në Kombëtare pas...

Lexo lajmin e plotë

Kualifikueset e Botërorit 2022, Shqipëria grumbullim në Barcelonë pas Andorrës

16:02 • 20 Mars 2021

Kualifikueset e Botërorit 2022, Shqipëria grumbullim në Barcelonë pas Andorrës

Aventura e Shqipërisë në kualifikueset e Botërorit 2022 nis me grumbullim e kësaj të diele në Spanjë. Kuqezinjtë do të qëndrojnë dy ditë në Barcelonë, ku do të përgatiten për debutimin përballë Andorrës, më 25 mars. Edhe pse lista me kuqezinjtë e përzgjedhur është gati,...

Lexo lajmin e plotë

Jeta pas atletikës e Usain Bolt

14:21 • 20 Mars 2021

Jeta pas atletikës e Usain Bolt

Me buzëqeshjen e stampuar gjatë gjithë kohës në fytyrë, stilin e qetë dhe vrapimin e lehtë, Usain Bolt të jepte përshtypjen sikur po vraponte në park dhe jo si njeriu më i shpejtë në botë, që zbriste në pistë për të thyer rekord pas rekordi....

Lexo lajmin e plotë

Revolucion në futboll, Botërori dhe Europiani do të luhen çdo dy vjet

11:28 • 20 Mars 2021

Revolucion në futboll, Botërori dhe Europiani do të luhen çdo dy vjet

Një revolucion që do ta ndryshojë futbollin ashtu si e njohim. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, nuk e ka përjashtuar mundësinë që dy prej turneve më të rëndësishëm, Kupa e Botës dhe Kampionati Europian, të zhvillohen çdo dy vjet. Aktualisht, turnetë zhvillohen në harkun e...

Lexo lajmin e plotë

Video
15:37 • 18 Mars 2021
UEFA, vërejtje për Arenën Kombëtare. Rrezikohet ndeshja Shqipëri-Angli
Në rrezik ndeshja Shqipëri-Angli në Arenën Kombëtare. FSHF, letër autoriteteve

15:31 • 18 Mars 2021

Në rrezik ndeshja Shqipëri-Angli në Arenën Kombëtare. FSHF, letër autoriteteve

Shqipëria rrezikon organizimin e ndeshjes më të madhe drejt “Katar 2022”, atë përballë Anglisë. Arsyeja lidhet me cenimin e standardeve të sigurisë, të kërkuara për zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare. Zgjerimi i pakontrolluar i bizneseve në Arenën Kombëtare vendos seriozisht në dyshim zhvillimin e ndeshjes së...

Lexo lajmin e plotë

E pabesueshme në Shkodër, Vllaznia u kualifikua, kryebashkiakja gjobit trajnerin Brdaric

10:08 • 19 Mars 2021

E pabesueshme në Shkodër, Vllaznia u kualifikua, kryebashkiakja gjobit trajnerin Brdaric

E pabesueshme në Shkodër. Vllaznia u kualifikua në gjysmëfinale të Kupës, por në të njëjtën ditë, kryebashkiakja Voltana Ademi gjobit trajnerin Thomas Brdaric. Një episod në kufijtë e të logjikshmes. Vendim që tregon se diçka në klubin kuqeblu nuk shkon dhe ecuria negative e skuadrës...

Lexo lajmin e plotë

Luhen vetëm me një ndeshje, pretendentët për titull, sfidë edhe në çerekfinalet e Kupës

17:03 • 16 Mars 2021

Luhen vetëm me një ndeshje, pretendentët për titull, sfidë edhe në çerekfinalet e Kupës

Një mënyrë për të shpëtuar sezonin. Rruga për të siguruar një trofe, por mbi të gjitha, garancia për një biletë në kupat e Europës. Kupa e Shqipërisë i merr skenën kampionatit, me pretendentët për titull, Laçi dhe Partizani që sfidohen për një vend në gjysmëfinale....

Lexo lajmin e plotë

Superclasico në Argjentinë, “shpirti i Maradonës” shpëtoi Boca Juniors kundër River Plate

18:11 • 15 Mars 2021

Superclasico në Argjentinë, “shpirti i Maradonës” shpëtoi Boca Juniors kundër River Plate

Diego Armando Maradona është gjallë. Madje, sipas tifozëve të Boca Juniors ishte shpirti i legjendës argjentinase, ai që shpëtoi skuadrën nga pësimi i një goli të sigurt, gjatë Superclasicos kundër River Plate. Ishte minuta e 88-të e ndeshjes, me rezultatin në barazim 1-1. “Millonarios” ishin...

Lexo lajmin e plotë

Vllaznia largon trajnerin Brdaric

20:41 • 12 Mars 2021

Vllaznia largon trajnerin Brdaric

Thomas Brdaric nuk do të jetë më trajneri i Vllaznisë. Pas humbjes së sotme me Bylisin dhe ecurisë zhgënjyese të muajve të fundit, me vetëm 1 fitore në 9 ndeshjet e fundit, gjermani nuk do të jetë më trajner i shkodranëve. Nga klubi ende nuk...

Lexo lajmin e plotë

Kategoria Superiore, Tirana-Partizani, derbi për t’u fituar

14:53 • 12 Mars 2021

Kategoria Superiore, Tirana-Partizani, derbi për t’u fituar

Derbi, udhëkryqi i sezonit. Tirana kërkon të ngjitet në zonën europiane dhe pse jo të luftojë deri në fund për kampionatin, ndërsa Partizani për të qëndruar pranë kreut. Praktikisht, ky është një derbi për t’u fituar. “Sa vijnë dhe ndeshjet pakësohen dhe sa vjen dhe...

Lexo lajmin e plotë

Ademi për A2: Luajmë me simbolet tona në Spanjë, Kosova synon vendin e dytë në grup, Shqipëria e avantazhuar

15:53 • 11 Mars 2021

Ademi për A2: Luajmë me simbolet tona në Spanjë, Kosova synon vendin e dytë në grup, Shqipëria e avantazhuar

Kosova do të luajë në Spanjë me simbolet e saj, pavarësisht incidentit të shkaktuar nga iberikët, që ende nuk e njohin shtetin më të ri europian. Presidenti i Federatës së Kosovës, Agim Ademi, zbuloi objektivat e “Dardanëve” në kualifikueset e Botërorit 2022, si edhe sheh...

Lexo lajmin e plotë

Garon për ekzekutivin e UEFA, kreu i futbollit italian Gravina, takim me Presidentët shqiptarë

14:32 • 11 Mars 2021

Garon për ekzekutivin e UEFA, kreu i futbollit italian Gravina, takim me Presidentët shqiptarë

Shqiptarët e të gjitha trojeve gjithmonë të bashkuar nga futbolli. Armand Duka i federatës shqiptare, Agim Ademi i asaj kosovare dhe Muamet Sejdini i federatës së Maqedonisë së Veriut, kanë pritur në Tiranë kreun e Futbollit të Italisë, Gabriele Gravina. Një takim që shërbeu për...

Lexo lajmin e plotë

F1, Ferrari prezanton njëvendëshen e Leclerc dhe Sainz

16:15 • 10 Mars 2021

F1, Ferrari prezanton njëvendëshen e Leclerc dhe Sainz

Ferrari zbuloi makinën e Botërorit 2021 në Formula 1. Risitë në njëvendëshen me emrin SF21 janë të dukshme që në pamjen e jashtme. Trupi i makinës është revolucionar dhe ka dy ngjyra, ku e kuqja tradicionale i lë vendin vishnjes në pjesën e pasme. Ajo...

Lexo lajmin e plotë

“Tifozat Kuq e Zi” kërkesë qeverisë: Hapni stadiumet!

15:17 • 10 Mars 2021

“Tifozat Kuq e Zi” kërkesë qeverisë: Hapni stadiumet!

Me futbollin që ka rinisur prej disa muajsh, stadiumet vijojnë të mbeten të mbyllura edhe një vit pas shpërthimit të pandemisë. Ndërsa UEFA ka promovuar hapjen e pjesshme të stadiumeve, deri në 30 për qind të kapaciteteve, në Shqipëri mugon një nismë e tillë. Çështja...

Lexo lajmin e plotë

Një gjeni edhe në stol, Xavi kampion i Katarit

18:18 • 09 Mars 2021

Një gjeni edhe në stol, Xavi kampion i Katarit

Magjitë që dhuronte në fushë, tashmë i realizon edhe nga stoli, në aventurën si trajner. Xavi Hernandez udhëhoqi skuadrën e Al Sadd drejt titullit kampion në Katar. Edhe pse kanë mbetur katër javë nga mbyllja e sezonit, ekipi i ish-legjendës së Barcelonës dhe Spanjës ngriti...

Lexo lajmin e plotë

Gati rregulli i ri, simulimet, kartonë të verdhë për klithmat e rreme

15:23 • 09 Mars 2021

Gati rregulli i ri, simulimet, kartonë të verdhë për klithmat e rreme

Kartonë të verdhë për lojtarët që klithin në fushë, për të mashtruar arbitrat dhe penalizuar kundërshtarin. Në shënjestër ishte veprimi i sulmuesit të Arsenalit, Alexandre Lacazette, në ndeshjen ndaj Burnley. Pas simulimit, ai u bë objekt talljesh nga legjenda të kalibrit si Gary Lineker, Ian...

Lexo lajmin e plotë

All Star Game, skuadra e LeBron dominon ndaj yjeve të Kevin Durant

15:08 • 08 Mars 2021

All Star Game, skuadra e LeBron dominon ndaj yjeve të Kevin Durant

Është padyshim ndeshja më spektakolare e vitit dhe All Star Game për vitin 2021 ishte në nivelin e pritshmërive. Skuadra e LeBron James triumfoi me rezultatin 170-150 përballë të përzgjedhurve nga Kevin Durant. Më i miri i ndeshjes u shpall Giannis Antetokounmpo, i cili realizoi...

Lexo lajmin e plotë

Shembet tarraca në Sarandë, tifozët rrezikuan jetën

11:25 • 08 Mars 2021

Shembet tarraca në Sarandë, tifozët rrezikuan jetën

Ndeshje me dyer të mbyllura për shkak të masave kufizuese të Covid-19. Megjithatë, prej startit të sezonit, tifozët e kanë gjetur mënyrën për të ndjekur skuadrat e zemrës. Mbi ura, ballkone apo tarraca. Pa marrë parasysh se në këtë mënyrë rrezikojnë jetën. Kjo ndodhi edhe...

Lexo lajmin e plotë

Surprizë në Superiore,  Skënderbeu i mohon kreun Partizanit

18:16 • 07 Mars 2021

Surprizë në Superiore, Skënderbeu i mohon kreun Partizanit

Me një fitore të kuqtë e Partizanit kishin shansin të ngjiteshin përkohësisht në krye të renditjes, duke kaluar Vllazninë, por humbja befasuese 0-1 me Skënderbeun e vendit të fundit të renditjes i le në vendin e katërt me 39 pikë. Jean Victor ishte autori i...

Lexo lajmin e plotë

Miliona të padeklaruara, “Fenomeni” akuzohet për evazion fiskal

17:36 • 06 Mars 2021

Miliona të padeklaruara, “Fenomeni” akuzohet për evazion fiskal

Ronaldo Nazario De Lima, i njohur nga të gjithë si “Fenomeni”, i shtohet listës së emrave legjendarë të futbollit që akuzohen për evazion fiskal. Sipas “Football Leaks” dhe dokumenteve konfidenciale të publikuara nga gazeta gjermane “Der Spiegel”, ai nuk është taksuar për të ardhurat që...

Lexo lajmin e plotë

Esat Mala, 100 ndeshje me Partizanin

17:21 • 06 Mars 2021

Esat Mala, 100 ndeshje me Partizanin

Është vetëm 22 vjeç, por prej vitit 2017 është shndërruar në një prej lojtarëve më të rëndësishëm të Partizanit. Në sezonin e katërt me të kuqtë, Esat Mala festoi një arritje jubilare. Mesfushori, i cili mund të luajë praktikisht në çdo pozicion, regjistroi kuotën e...

Lexo lajmin e plotë

Kandidati për kombëtaren, gol dhe asist. Emir Sahiti shkëlqen në Kroaci

19:01 • 06 Mars 2021

Kandidati për kombëtaren, gol dhe asist. Emir Sahiti shkëlqen në Kroaci

Një gol dhe një asist në ndeshjen e fundit. Një sezon fantastik me Shibenik në elitën e futbollit kroat. Emir Sahiti është kuqeziu që po shkëlqen, duke i dhënë mesazhe të njëpasnjëshme trajnerit Edy Reja, për një vend në Kombëtaren shqiptare. Sulmuesi, i huazuar nga...

Lexo lajmin e plotë

Ultimatum për Sergio Ramos, oferta për rinovimin skadon në fund të muajit

14:45 • 06 Mars 2021

Ultimatum për Sergio Ramos, oferta për rinovimin skadon në fund të muajit

Sergio Ramos gjithmonë e më larg Realit të Madridit. Në prag të derbit ndaj Atletico-s, te “Los Blancos” shpërthen çështja rreth së ardhmes të kapitenit. Sipas mediave madrilene, oferta e klubit për rinovimin e kontratës, skadon në fund të muajit mars. Marrëdhënia e mbrojtësit legjendar...

Lexo lajmin e plotë

Juve-Lazio, sfidë vendimtare për Pirlo dhe Inzaghi

12:27 • 06 Mars 2021

Juve-Lazio, sfidë vendimtare për Pirlo dhe Inzaghi

Katër ditë të zjarrta për Juventusin e Andrea Pirlo, që sheh veten në udhëkryqin e sezonit. Mbrëmjen e sotme, bardhezinjtë luajnë me Lazio-n në Serie A, ndërsa të martën duhet të përmbysin humbjen me Porton në Champions League. Dy ndeshje vendimtare, duke nisur nga kampionati,...

Lexo lajmin e plotë

Ibrahimovic kthehet në kombëtaren e Suedisë, luan kundër Kosovës

12:23 • 06 Mars 2021

Ibrahimovic kthehet në kombëtaren e Suedisë, luan kundër Kosovës

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimović të kthehet në Kombëtaren e Suedisë. Prej kohësh është përfolur se 39-vjeçari është gati të luajë sërish në arenën ndërkombëtare dhe tashmë ai është përfshirë...

Lexo lajmin e plotë

Cross Car, gara e re në Shqipëri

13:06 • 06 Mars 2021

Cross Car, gara e re në Shqipëri

Janë më të vogla, por kanë fuqinë motorike të një makinë të vërtetë garash. Kanë një shpejtësi të jashtëzakonshme dhe një zhurmë të pabesueshme. Quhen Cross Car dhe janë pjesë e disiplinës më të re të prezantuar nga Auto Club Albania. Mund të arrijnë shpejtësinë...

Lexo lajmin e plotë

Dështimi i Liverpool, “Salah dhe Mane po sabotojnë njëri-tjetrin”

16:34 • 05 Mars 2021

Dështimi i Liverpool, “Salah dhe Mane po sabotojnë njëri-tjetrin”

Pesë humbje dhe vetëm një fitore në gjashtë ndeshjet e fundit. Pesë humbje me radhë në shtëpi, diçka që nuk ndodhte në 129 vjet histori të klubit. Te Liverpool duket se i ka ardhur fundi ciklit fitues të ndërtuar nga Jurgen Klopp, me kampionët në...

Lexo lajmin e plotë

Bayern-Borussia, sfida e goleadorëve Lewandowski dhe Haaland

18:05 • 05 Mars 2021

Bayern-Borussia, sfida e goleadorëve Lewandowski dhe Haaland

“Klasikja” e tretë e sezonit në Gjermani vjen në javën e24-t të Bundesligës. Bayern Munchen pret Borussia Dortmund në një duel të shumëpritur, por ku ndryshe nga dy vitet e fundit, skuadrat nuk luftojnë për kreun, pasi distanca ndërmjet tyre në renditje është 13 pikë....

Lexo lajmin e plotë

E paprecedentë në Champions League, Liverpool-Leipzig luhet sërish në Budapest

15:51 • 04 Mars 2021

E paprecedentë në Champions League, Liverpool-Leipzig luhet sërish në Budapest

Vendim i paprecedentë në Champions League. Ndeshja e kthimit ndërmjet Liverpool dhe Leipzig do të luhet në Budapest, aty ku u zhvillua edhe sfida e parë ndërmjet dy skuadrave. UEFA zyrtarizoi vendimin, për shkak të situatës pandemike dhe masave shtrënguese të disa vendeve, të cilat...

Lexo lajmin e plotë

Debutimi i  Shaquille O’neal në “Wrestling”, largohet me barelë pas fluturimit mbi tavolina

14:42 • 04 Mars 2021

Debutimi i Shaquille O’neal në “Wrestling”, largohet me barelë pas fluturimit mbi tavolina

Një debutim spektakolar, ku nuk munguan as goditjet e ndaluara. Në këtë mënyrë, ish-ylli i basketbollit botëror, Shaquille O’Neal, u ngjit në ringun profesionist të AEW (All Elite Wrestling). Gjiganti 2,16 metra i lartë u paraqit në formë të shkëlqyer fizike, për duelin ku, së...

Lexo lajmin e plotë

Zbulohet plani tronditës: Vdekja e Maradonës, komplot për t’i zhvatur pasurinë

17:30 • 03 Mars 2021

Zbulohet plani tronditës: Vdekja e Maradonës, komplot për t’i zhvatur pasurinë

“Sa më tepër përkeqësohej gjendja e Maradonës, aq më pak e kuronin”. Kjo është përmbledhja e hetimeve të kryera nga Prokuroria e San Isidro, pas dyshimeve se njerëzit e afërt kanë ndikuar në ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit. Konkluzioni i hetuesve ka ardhur...

Lexo lajmin e plotë

Sokol Cikalleshi i shënon edhe kampionëve të Turqisë

17:16 • 03 Mars 2021

Sokol Cikalleshi i shënon edhe kampionëve të Turqisë

Sokol Cikalleshi po zhvillon një prej sezoneve më të mirë në karrierë. Sulmuesi kuqezi i shënoi kampionëve në fuqi të Turqisë, Instambul Bashaksehir, skuadër me të cilën ka luajtur për dy sezone. Rrjeta e shqiptarit i dha një pikë me peshë Koniasporit në trasfertën në...

Lexo lajmin e plotë

Trajnerët italianë, një dështim në Shqipëri

17:34 • 02 Mars 2021

Trajnerët italianë, një dështim në Shqipëri

Ish-futbollistë, shpeshherë të famshëm, që vijuan karrierën si trajnerë, por me dy të përbashkëta të mëdha: italianë dhe që kanë zhgënjyer në Shqipëri. Përtej suksesit të De Biasit në Europianin e vitit 2016 dhe punës së mirë të Edy Reja, trajnerët e tjerë italianë në...

Lexo lajmin e plotë

Vllaznia i trembet aleancave, Partizani mendon të ardhmen

17:20 • 02 Mars 2021

Vllaznia i trembet aleancave, Partizani mendon të ardhmen

Sfida direkte për titullin, frikë nga aleancat, synimi për t’u rikthyer në garën për kupat e Europës, por edhe projekti i së ardhmes. Mes të gjithë këtyre elementëve, Kategoria Superiore përgatitet të luajë këtë të mërkurë javën e 22-të. Me një fitore në gjashtë ndeshjet...

Lexo lajmin e plotë

PSG “shënjestron” Elseid Hysaj, në listën e merkatos përkrah Messi e Depay

12:42 • 01 Mars 2021

PSG “shënjestron” Elseid Hysaj, në listën e merkatos përkrah Messi e Depay

E ardhmja e Lionel Messi mund të ndikojë në të ardhmen e Elseid Hysaj. Kapiteni i Shqipërisë është gati të hedhë hapin e madh në karrierë, duke iu bashkuar kampionëve të Francës, Paris Saint Germain. Lajmi i bujshëm i merkatos është publikuar nga prestigjiozja ESPN,...

Lexo lajmin e plotë

“Air Albania”, mbërrijnë llambat për të shpëtuar fushën, administratori: Gati ndaj Anglisë

20:39 • 26 Shkurt 2021

“Air Albania”, mbërrijnë llambat për të shpëtuar fushën, administratori: Gati ndaj Anglisë

FSHF dhe përgjegjësit për stadiumin kombëtar “Air Albania” po punojnë që fusha e blertë të jetë sa më dinjitoze kur në mars aty do zbresin yjet e Anglisë, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit 2022. Bari i dëmtuar nga moti dhe përdorimi, por...

Lexo lajmin e plotë

Edy Reja mes Shqipërisë dhe Napolit, Duka mohon skenarin

17:16 • 25 Shkurt 2021

Edy Reja mes Shqipërisë dhe Napolit, Duka mohon skenarin

Me Napolin e Elseid Hysajt dhe Amir Rrahmanit që po mendon shkarkimin e trajnerit Gattuso, si alternativë e përkohshme për stolin është përfolur edhe Edy Reja. Sipas spekulimeve në Itali, tekniku kuqezi do të punonte paralelisht në Serie A, por edhe me Kombëtaren në kualifikueset...

Lexo lajmin e plotë

Kategoria Superiore, Teuta-Kukësi hap javën e sfidave të titullit

15:48 • 25 Shkurt 2021

Kategoria Superiore, Teuta-Kukësi hap javën e sfidave të titullit

Vendi i pestë në renditje, 12 pikë larg kreut dhe me shanse reale më tepër në Kupën e Shqipërisë. Vetëm pak orë pasi shorti përcaktoi që në çerekfinale do të ndeshen me Teutën, Kukësi udhëton në Durrës për sfidën që hap javën e 21-të të...

Lexo lajmin e plotë

Ngacmimet pas shortit, Partizani dëshironte derbin, Olsi Rama “kunj” Tiranës

10:11 • 25 Shkurt 2021

Ngacmimet pas shortit, Partizani dëshironte derbin, Olsi Rama “kunj” Tiranës

Në humor të mirë dhe ngacmime për rivalët. Me Partizanin që është kthyer fuqishëm në kampionat, të kuqtë nuk ngurojnë të shigjetojnë Tiranën, skuadër që vetëm pak javë më parë e nxorrën nga gara për titull. Me bardheblutë që janë eliminuar edhe në Kupë, batuta...

Lexo lajmin e plotë

Izmir Smajlaj, tjetër medalje ari në Beograd

22:21 • 24 Shkurt 2021

Izmir Smajlaj, tjetër medalje ari në Beograd

Ismir Smajlaj tregon formën e tij të jashtëzakonshme duke fituar një tjetër medalje ari, pikërisht në Beograd, aty ku u shpall kampion europe në kërcim së gjati. Kësaj radhe, bëhej fjalë për mitingun ndërkombëtar të sallave të mbyllura, “Serbian open indoor meeting”, me pjesëmarrës nga...

Lexo lajmin e plotë

Sadiku nuk ndalet, vjen goli i tretë me Bolivar

17:14 • 23 Shkurt 2021

Sadiku nuk ndalet, vjen goli i tretë me Bolivar

Armando Sadiku nuk ndalet dhe konfirmon se mund të bëjë mirë edhe në Amerikën Latine, pas transferimit te Bolivar. 29-vjeçari shënoi në testin që ekipi nga Bolivia zhvilloi gjatë fazës përgatitore në Belo Horizonte përballë America Minas Gerais, skuadër e Serisë B braziliane.  Sadiku realizoi...

Lexo lajmin e plotë

Formula 1, Red Bull prezanton makinën që sfidon Mercedes

15:16 • 23 Shkurt 2021

Formula 1, Red Bull prezanton makinën që sfidon Mercedes

Plani B për të sfiduar Mercedes dhe për të provuar të shkurorëzojnë Lewis Hamilton. Red Bull ka zgjedhur që për Botërorin 2021 të Formula 1 të mbështetet te makina e përmirësuar e asaj që u pozicionua në vendin e dytë të klasifikimit për konstruktorë gjatë...

Lexo lajmin e plotë

Nëntë mungesa për Zidane, Real Madrid ka vetëm 11 lojtarë ndaj Atalantës

15:13 • 23 Shkurt 2021

Nëntë mungesa për Zidane, Real Madrid ka vetëm 11 lojtarë ndaj Atalantës

Real Madrid në emergjencë të plotë për ndeshjen e parë me eliminimin direkt në Champions League me Atalantën. Trajneri Zinedine Zidane ka grumbulluar vetëm 19 lojtarë për duelin në Bergamo, ndërsa konfirmohet edhe mungesa e qendërsulmuesit, Karim Benzema. Golashënuesi më i mirë i skuadrës, me...

Lexo lajmin e plotë

Situata absurde në Shqipëri, Kukësi e Partizani stërviten bashkë para ndeshjes

15:57 • 20 Shkurt 2021

Situata absurde në Shqipëri, Kukësi e Partizani stërviten bashkë para ndeshjes

Ndodh vetëm në Shqipëri. Dy skuadra që pretendojnë titullin kampion, dy rivalë të mëdhenj, të stërviten në të njëjtin vend, në të njëjtën kohë. Një situatë e tillë absurde, ka ndodhur sërish me Kukësin dhe Partizanin, vetëm pak orë përpara duelit në Elbasan Arena, që...

Lexo lajmin e plotë

Sfida e titullit, tifozët e Milan-Inter në stadium për derbin

14:33 • 20 Shkurt 2021

Sfida e titullit, tifozët e Milan-Inter në stadium për derbin

Pas dhjetë vjetësh, derbi i Milanos vlen titullin kampion. Por, pas një viti me Covid-19, stadiumet vijojnë të mbeten të boshatisur. Milan-Inter, që do të luhet këtë të diel në orën 15:00 do të mund të ndiqet vetëm në lokale dhe restorante. Natyrisht duke respektuar...

Lexo lajmin e plotë

Medalje e artë në Stamboll, Izmir Smajlaj shpallet kampion Ballkani

13:07 • 20 Shkurt 2021

Medalje e artë në Stamboll, Izmir Smajlaj shpallet kampion Ballkani

Izmir Smajlaj mbron me sukses titullin e kampionit të Ballkanit. Në evenimentin e zhvilluar në Stamboll të Turqisë, kampioni shqiptar i kërcimit së gjati u konfirmua si numri një në Gadishull, duke fituar medaljen e artë. Smajlaj ishte sportisti më i mirë, me rezultatin 7...

Lexo lajmin e plotë

Ringritja e Barcelonës, Koeman piketon Erling Haaland për sulmin

11:29 • 20 Shkurt 2021

Ringritja e Barcelonës, Koeman piketon Erling Haaland për sulmin

Me Barcelonën që po përjeton një prej sezoneve më të dobët të dekadave të fundit, klubi po përgatit manovrat për ringritjen. Erling Haaland është objektivi i ri i merkatos “blaugrana”. Trajneri Koeman ka përzgjedhur sulmuesin e Borissia Dortmund, si numrin 9 për skuadrën e tij....

Lexo lajmin e plotë

Ofertë më “e ulët”, City ka gati 500 milionë euro për Leo Messin

15:59 • 19 Shkurt 2021

Ofertë më “e ulët”, City ka gati 500 milionë euro për Leo Messin

Manchester City nuk dorëzohet dhe paraqet një tjetër ofertë për Lionel Messi. Pas tentativës së pasuksesshme gjatë verës, kur ylli argjentinas dukej pranë largimit nga Barcelona, klubi anglez i ka paraqitur një tjetër ofertë stafit që kujdeset për karrierën e numrit 10. Propozimi, sipas të...

Lexo lajmin e plotë

Frikë tek Inter, Suning në krizë, Zhang: Ndërpresim aktivitetet jofitimprurëse

16:29 • 19 Shkurt 2021

Frikë tek Inter, Suning në krizë, Zhang: Ndërpresim aktivitetet jofitimprurëse

Grupi Suning është zyrtarisht në krizë financiare dhe kjo situatë shkakton frikë tek Interi. Pas rrogave të prapambetura dhe zërave për shitjen e klubit, tashmë pasiguritë për të ardhmen janë konkretizuar. Nëpërmjet një mesazhi video nga Kina, pronari Zhang Jindong zbuloi planin për të shpëtuar...

Lexo lajmin e plotë

Zyrtare, leje speciale nga qeveria, Anglia vjen në Tiranë, më 28 mars

14:44 • 18 Shkurt 2021

Zyrtare, leje speciale nga qeveria, Anglia vjen në Tiranë, më 28 mars

Ndeshja kualifikuese e Kupës së Botës ndërmjet Shqipërisë dhe Anglisë do të luhet sipas kalendarit në Tiranë, më 28 mars. Për shkak të masave kufizuese të përcaktuara prej pandemisë Covid-19, rrezikohej seriozisht udhëtimi i Tre Luanëve drejt Tiranës. Por, një leje speciale e siguruar nga...

Lexo lajmin e plotë