Erion Dushi

PRESENTER

Erion Dushi është prezantues lajmesh në A2.
Ai prezanton lajmet në “A2 Sot” dhe gjatë programit të mëngjesit “Dita Jonë”.

Fillimet e punës në media datojnë ne vitin 2003 ku prej atij viti ka punuar në një sërë radiosh e televizionesh si Club Fm, Top Albania Radio, Shijak Tv dhe Alsat. Gjatë këtyre viteve është angazhuar si prezantues dhe autor programesh radiofonike, gazetar i lajmeve ndërkombëtare dhe redaktor i korrespondentëve të atij sektori.

Prezantimin e lajmeve e nisi në vitin 2016 në Top Channel ku ishte dhe një prej zërave zyrtarë të këtij televizioni kombëtar.

Paralelisht me këtë është edhe një ndër zërat e spikatur të filmave për fëmijë të dubluar në gjuhën shqipe.

COVID-19 dhe vaksinat, bota ka kurën por është ende larg shërimit

20:30 • 02 Janar 2021

COVID-19 dhe vaksinat, bota ka kurën por është ende larg shërimit

Vaksina e Pfizer dhe bioNtech tanimë është shpërndarë në shume shtete, që kanë nisur procesin e vaksinimit të popullatës së tyre. Në këtë kuadër, Amerika nuk arriti dot të përmbushte premtimin e vaksinimit të 20 milionë personave, sikurse paralajmëroi presidenti Donald Trump, duke u ndalur...

Lexo lajmin e plotë

Izolimi përfundon më 6 janar në Itali, por priten masa të reja

14:23 • 02 Janar 2021

Izolimi përfundon më 6 janar në Itali, por priten masa të reja

Në Itali vendoset më 6 janar sesi do të procedohet më tej me menaxhimin e masave. Kufizimet që iu imponuan italianëve për festa skadojnë në atë datë dhe të gjitha rajonet kthehen në sistemin e mëparshëm, atë me tri ngjyra, për të përcaktuar aktivitetet e...

Lexo lajmin e plotë

Republikanët rrëzojnë presidentin Trump, 81 vota kundër vetos së tij në Senat

13:41 • 02 Janar 2021

Republikanët rrëzojnë presidentin Trump, 81 vota kundër vetos së tij në Senat

Veto e presidentit amerikan Donald Trump mbi projektligjin për mbrojtjen u rrëzua nga Senati. Të mbledhur në një seancë të pazakontë, në ditën e parë të këtij viti, anëtarët republikanë, që dominojnë dhomën e lartë, kundërshtuan për herë të parë presidentin, me 81 vota pro...

Lexo lajmin e plotë

Varianti i ri i koronavirusit, Fauci: Nuk është aq i frikshëm sa mendohet

10:28 • 28 Dhjetor 2020

Varianti i ri i koronavirusit, Fauci: Nuk është aq i frikshëm sa mendohet

Varianti i ri i koronavirusit nuk është aq i frikshëm sa mendohet. Këtë e deklaroi eksperti i lartë për sëmundjet infektive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anthony Fauci. Sipas tij, është mëse normale të ndodhë një mutacion i virusit sa herë që ai bie...

Lexo lajmin e plotë

Fondi i ndihmës në Amerikë, Trump kërkon më shumë, rrezikohet sistemi

10:43 • 28 Dhjetor 2020

Fondi i ndihmës në Amerikë, Trump kërkon më shumë, rrezikohet sistemi

Dita e 26 dhjetorit shënoi humbjen e mundësisë për miliona amerikanë që të marrin shpërblimet e tyre prej 600 dollarësh në muaj si pasojë e vështirësisë ekonomike të krijuar nga koronavirusi, teksa presidenti në detyrë, Donad Trump, refuzon të firmosë dekretin që do lëvronte fondin...

Lexo lajmin e plotë

Vaksinat e limituara, shefi i OBSH për Europën tregon kush do ta përfitojnë të parët

11:59 • 04 Dhjetor 2020

Vaksinat e limituara, shefi i OBSH për Europën tregon kush do ta përfitojnë të parët

Vaksinat e reja kanë një reagim fenomenal kundrejt koronavirusit dhe mezi presim fillimin e vaksinimit tha Hans Kluge, shefi i OBSH për Europën, teksa u ndal te testimet e para që po bëhen nga agjencitë e miratimit të barnave. Në lidhje me vaksinimin, ai do...

Lexo lajmin e plotë

Të gjithë të përqëndruar te Covid-19, OBSH ngre alarmin për një tjetër virus

11:54 • 30 Nëntor 2020

Të gjithë të përqëndruar te Covid-19, OBSH ngre alarmin për një tjetër virus

Në një moment që e gjithë vëmendja e shteteve është përqëndruar te pandemia e Covid-19, OBSH ngre alarmin për një tjetër virus që po merr përmasa të frikshme, duke mos u kapur në kohën e duhur. Virusi HIV po rrezikon të përhapet më shumë së...

Lexo lajmin e plotë

Samiti i G20-ës: Mësimi duhet të vijojë në shkolla jo online

19:37 • 22 Nëntor 2020

Samiti i G20-ës: Mësimi duhet të vijojë në shkolla jo online

Në kursin e takimit të 20 vendeve më të industrializuara të globit u ra dakord që mësimi duhet të vazhdojë në shkolla dhe institucionet arsimore duhet të sigurojnë praninë e nxënësve në klasa. Në dokumentin final të takimit theksohet se të gjitha shtetet kanë marrë...

Lexo lajmin e plotë

Mbrojtja e klimës, Gjermania do të mbushë rrugët me makina elektrike

09:47 • 20 Nëntor 2020

Mbrojtja e klimës, Gjermania do të mbushë rrugët me makina elektrike

Gjermania i bashkohet premtimit për mbrojtjen e klimës dhe i vendosi vendit një qëllim për vitin 2030. Rreth 440 mijë stacione për rimbushjen e veturave elektronike do të montohen deri në atë vit. Ministria e Transportit bëri publik njoftimin në bazë të një studimi, sipas...

Lexo lajmin e plotë

Ishin nisur drejt Londrës, kapen 69 emigrantë shqiptarë në një anije

09:54 • 19 Nëntor 2020

Ishin nisur drejt Londrës, kapen 69 emigrantë shqiptarë në një anije

Një anije peshkimi me 69 emigrantë shqiptarë u bllokua nga roja bregdetare britanike. Sipas informacioneve të mundësuara nga gazeta “The Sun”, ata ishin të fshehur të gjithë në kurvertën e anijes dhe duke përfituar nga moti i keq, u nisën për një jetë ilegale në...

Lexo lajmin e plotë

Kufizimet nuk ndalin përhapjen e koronavirusit në Greqi, më i prekur Selaniku

09:50 • 19 Nëntor 2020

Kufizimet nuk ndalin përhapjen e koronavirusit në Greqi, më i prekur Selaniku

Pavarsisht masave parandaluese të marra nga Athina zyrtare për sa i takon pandemisë në Greqinë fqinje, asgjë nuk po e ndalon shtimin e rasteve të reja të raportuara në vend. Vetëm dje u fol për mbi 3200 raste të reja dhe 60 viktima. Situata paraqitet...

Lexo lajmin e plotë

Mbretëria e Bashkuar vendos: Makinat me naftë dhe benzinë do zëvendësohen nga ato elektrike

10:12 • 18 Nëntor 2020

Mbretëria e Bashkuar vendos: Makinat me naftë dhe benzinë do zëvendësohen nga ato elektrike

Mbretëria e Bashkuar po përshpejton politikat e saj dhe bëhet i pari vend që njofton vendimet e saj në vitin 2030 përsa i takon klimës. Në njoftimin e bërë bie në sy afrimi i afatit për proceset e klimës, ku u njoftua heqja dorë nga...

Lexo lajmin e plotë

Vaksina e Modernas, Britania e Madhe marrëveshje për 5 milionë doza

09:42 • 17 Nëntor 2020

Vaksina e Modernas, Britania e Madhe marrëveshje për 5 milionë doza

Pas njoftimit se vaksina e Moderna ishte 94.5% efektive në parandalimin e COVID-19 shumë shtete kanë marrë masat për të qenë të parat në listën e pritjes. E tillë është dhe Britania e Madhe. “Ne sot kemi siguruar një marrëveshje fillestare për 5 milionë doza...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi në Greqi, kapacitetet drejt ezaurimit, shtrimi në spital gjithnjë e më i vështirë

09:47 • 17 Nëntor 2020

Koronavirusi në Greqi, kapacitetet drejt ezaurimit, shtrimi në spital gjithnjë e më i vështirë

Pandemia po vështirëson kushtet spitalore në Greqi duke lënë gjithnjë e më pak mundësi trajtimi për të sëmurët. Sikurse njofton, Ministria e Shëndetësisë në vendin helen në disa prej rajoneve të saj, shtrimi në spital po bëhet i vështirë. Rreth 95% e shtretërve për COVID-19...

Lexo lajmin e plotë

Piku i valës së dytë të koronavirusit në Itali pritet javën e ardhshme

09:43 • 16 Nëntor 2020

Piku i valës së dytë të koronavirusit në Itali pritet javën e ardhshme

Në Itali, piku i valës së dytë të koronavirusit llogaritet të vijë javën e ardhshme. Kjo ishte deklarata më e fundit e Ministrit të Shëndetësisë në vendin fqinj, Roberto Speranza sipas të cilit për vaksinimin e masës duhet të pritet deri në 6-mujorin e dytë...

Lexo lajmin e plotë

Një tjetër vend europian po planifikon testimin masiv të popullit për koronavirus

09:34 • 16 Nëntor 2020

Një tjetër vend europian po planifikon testimin masiv të popullit për koronavirus

Austria po planifikon një kontroll në masë për mbarë popullatën e saj që pritet të ndodhë pas izolimit te dytë që nis javën e ardhshme. Njoftimin e bëri vet kryeministri, Sebastian Kurtz, teksa foli për një hap të guximshëm si ai që bëri Sllovakia, e...

Lexo lajmin e plotë

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë: Trump është i bindur se do të drejtojë edhe për një mandat të dytë

09:33 • 16 Nëntor 2020

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë: Trump është i bindur se do të drejtojë edhe për një mandat të dytë

Në një moment kur vetë Trump e la të hapur mundësinë e kalimit të pushtetit nëse certifikimi final do të ishte i tillë, stafi i tij këmbëngul në faktin që zgjedhjet kanë probleme dhe Trump është fituesi i vërtetë i tyre. E tillë ishte dhe...

Lexo lajmin e plotë

Kush është Joe Biden, presidenti i 46-të i SHBA-së?

19:27 • 07 Nëntor 2020

Kush është Joe Biden, presidenti i 46-të i SHBA-së?

Mosha e tij e bën atë presidentin më të moshuar të Shteteve të Bashkuara në histori. Joe Biden, që ka shërbyer në administratën publike për gati gjysmë shekulli, kërkoi me ngulm të ishte pjesë e fushatës për të treguar vendosmërinë e tij në çuarjen përpara...

Lexo lajmin e plotë

Dialogu Kosovë-Serbi, pas aktakuzave, palët e ndara për vijimin e tij

17:00 • 07 Nëntor 2020

Dialogu Kosovë-Serbi, pas aktakuzave, palët e ndara për vijimin e tij

Konfirmimi i aktakuzave nga Gjykata Speciale janë tanimë një realitet për disa prej ish-anëtarëve të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, si Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi. Por vendi ka rënë dakord t’i çojë deri në fund, tha presidentja në detyrë Vjosa...

Lexo lajmin e plotë

Deklaratat e Trump për parregullsi në zgjedhje, OSBE: Po abuzon me pushtetin

09:28 • 06 Nëntor 2020

Deklaratat e Trump për parregullsi në zgjedhje, OSBE: Po abuzon me pushtetin

Në vazhdën e akuzave për parregullsi në procesin e numërimit të votave në SHBA nga presidenti aktual Donald Trump, OSBE ia kthen akuzën me pretendimin se kreu i Shtëpisë së Bardhë po abuzon me pushtetin. Vëzhguesit e Organizatës për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Europë, që...

Lexo lajmin e plotë

I konfirmohet aktakuza, Rexhep Selimi niset drejt Hagës

09:48 • 05 Nëntor 2020

I konfirmohet aktakuza, Rexhep Selimi niset drejt Hagës

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, udhëton sot për në Hagë. Mbrëmë ai konfirmoi se Gjykata Speciale e ka njoftuar se aktakuza kundër tij është konfirmuar dhe do paraqitet para Dhomave të Specializuara në Hagë për t’u përballur me to. Gjatë ditës...

Lexo lajmin e plotë

Video
00:24 • 04 Nëntor 2020
Trump kundër Biden, cilat janë politikat e dy kandidatëve?
A do t’i rikthehet izolimit? Italia vendos sot për masat e reja

09:49 • 02 Nëntor 2020

A do t’i rikthehet izolimit? Italia vendos sot për masat e reja

Italia gjendet mes rasteve të shtuara me koronavirus dhe këmbënguljes së qeverisë për të mos e çuar vendin në një tjetër izolim që do të përkthehej në dëme të mëdha ekonomike dhe psikologjike për bizneset dhe individët. Në këtë kuadër, çdo ditë, merren masa të...

Lexo lajmin e plotë

Senati Amerikan voton, të hënën, Amy Coney Barrett për Gjykatën e Lartë

10:18 • 26 Tetor 2020

Senati Amerikan voton, të hënën, Amy Coney Barrett për Gjykatën e Lartë

Senati Amerikan voton, të hënën, për kandidaten zyrtare të Gjykatës së Lartë, Amy Coney Barrett, kandidatja e presidentit Donald Trump, që u nominua pavarësisht kundërshtive të demokratëve. Kandidatura e saj u konfirmua, të enjten, pas një votimi 12-0, teksa demokratët e braktisën procedurën. Gjykatësja Barret...

Lexo lajmin e plotë

“E shtuna e grave”, mijëra femra protestuan në qendër të Minskut

10:18 • 21 Shtator 2020

“E shtuna e grave”, mijëra femra protestuan në qendër të Minskut

Mijëra protestues u mblodhën të shtunën në qendër të kryeqytetit bjellorus, Minsk, për të protestuar kundër qeverisë së presidentit të kundërshtuar gjerësisht, Aleksander Lukashenko. Në protestën e djeshme u vu re një prezencë kryesisht femërore. Polici u bllokoi rrugën për t’u ndërprerë itinerarin e tyre...

Lexo lajmin e plotë

Cikloni Ianos, Greqia bën bilancin e dëmeve në zonat e goditura rëndë

10:43 • 21 Shtator 2020

Cikloni Ianos, Greqia bën bilancin e dëmeve në zonat e goditura rëndë

Greqia ka përveshur mëngët dhe tani fillon të rindërtojë atë që cikloni Ianos e shkatërroi gjatë kalimit të tij në brigjet helene. Në mbarë vendin u raportuan 3 viktima. I fundit ishte një 62-vjeçar i cili u zu poshtë nga çatia e shtëpisë se tij,...

Lexo lajmin e plotë

Zgjedhjet në SHBA, Joe Biden kryeson në sondazhe

09:47 • 14 Shtator 2020

Zgjedhjet në SHBA, Joe Biden kryeson në sondazhe

Vijon fushata elektorale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kur kanë mbetur edhe 49 ditë nga zgjedhjet presidenciale. Sondazhet e bëra publike, mbrëmjen e së dielës, tregojnë për një kryesim të demokratit, Joe Biden, me 5 pikë krahasuar me presidentin aktual Trump. Por ditët në...

Lexo lajmin e plotë

COVID-19, përmirësim në Europë, rekord i ri botëror në Indi

10:33 • 07 Shtator 2020

COVID-19, përmirësim në Europë, rekord i ri botëror në Indi

Vaksina kundër koronavirusit do të kushtojë më pak se 10 euro. Është kjo deklarata e fundit e bërë nga ministri i Shëndetësisë në Francë, Olivier Bogillot. Gjatë deklaratës për mediat u njoftua gjithashtu se vendi numëron 8550 raste të reja të të infektuarve edhe 12...

Lexo lajmin e plotë

Kush “shan” koronavirusin dënohet, Kosova miraton ligjin për pandeminë

20:14 • 15 Gusht 2020

Kush “shan” koronavirusin dënohet, Kosova miraton ligjin për pandeminë

Kosova miratoi në Parlamentin ligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë së koronavirusit, në një unitet shembullor që u përshëndet edhe nga nismëtarja e këtij ligji, kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani. Ky ligj ka mbetur deri më sot peng i politikave, tha ajo nga foltorja...

Lexo lajmin e plotë

Covid-19 dhe arsimi, shtetet europiane nisin mësimin në shtator

14:19 • 09 Gusht 2020

Covid-19 dhe arsimi, shtetet europiane nisin mësimin në shtator

Pavarësisht paralajmërimeve të shumta për një valë tjetër të koronavirusit në vjeshtë, shumë shtete europiane po marrin hapa konkrete për rinisjen e procesit mësimor. E tillë është edhe Britania e Madhe. Sipas kryeministrit Boris Johnson, hapja e shkollave në shtator është një detyrim sa moral...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi në SHBA, Trump u jep të papunëve nga 400 $ në javë

14:03 • 09 Gusht 2020

Koronavirusi në SHBA, Trump u jep të papunëve nga 400 $ në javë

Amerika vazhdon të jetë vendi më i prekur në botë nga pandemia koronavirus. Sipas “New York Times”, vendi numëron më shume se 5 milionë të prekur me Sars Cov-2. Amerika është e para edhe për sa i takon numrit të viktimave, me më shumë se...

Lexo lajmin e plotë

Rinis gjyqi ndaj kryeministrit izraelit Netanyahu, akuzohet për korrupsion dhe keqmenaxhim të pandemisë

10:53 • 20 Korrik 2020

Rinis gjyqi ndaj kryeministrit izraelit Netanyahu, akuzohet për korrupsion dhe keqmenaxhim të pandemisë

Izraeli iu rikthye gjyqit ndaj kryeministrit të vendit, Benyamin Natanyahu, i cili akuzohet për marrje ryshfeti duke u bërë i pari lider që përballet me drejtësinë. Procesi gjyqësor nisi që prej nëntorit të vitit të kaluar pas akuzave se kryeministri 70-vjeçar në cilësinë e liderit...

Lexo lajmin e plotë

Borrell: E ardhmja e Kosovës, në Evropë. Por, duhet dialog me Serbinë

11:24 • 28 Maj 2020

Borrell: E ardhmja e Kosovës, në Evropë. Por, duhet dialog me Serbinë

E ardhmja e Kosovës, bashkë me shtetet e tjera të Ballkanit Perëndimor, është në Evropë. Kjo është deklarata më e fundit e përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell, përmes një postimi në Twitter.   “E ardhmja e...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi, mbi 30 mijë të infektuar në 24 orë në Amerikën e Jugut

11:42 • 26 Maj 2020

Koronavirusi, mbi 30 mijë të infektuar në 24 orë në Amerikën e Jugut

Vijon të përkeqësohet situata me pandeminë në Amerikën Latine. Vetëm në 24 orë u raportuan më shumë se 30 000 të infektuar të rinj dhe rreth 1600 humbje jete. Brazili çimentohet si vendi i dytë i prekur më shumë nga pandemia në botë, teksa regjistron...

Lexo lajmin e plotë

Flamujt amerikanë në gjysmështizë për viktimat nga koronavirusi

11:30 • 22 Maj 2020

Flamujt amerikanë në gjysmështizë për viktimat nga koronavirusi

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se do urdhërojë administratën e tij që të ulë në gjysmështizë flamujt amerikanë anembanë vendit për nder të personave që humbën jetën nga koronavirusi. Kjo nënkupton uljen e flamujve për tre ditët në vazhdim nga të gjitha zyrat federale dhe monumentet...

Lexo lajmin e plotë

Lufta kundër koronavirusit, Turqia në izolim 4-ditor

10:15 • 19 Maj 2020

Lufta kundër koronavirusit, Turqia në izolim 4-ditor

Një tjetër izolim 4-ditor u njoftua për këtë fundjavë në Turqi që përkon edhe me mbylljen e muajit të Ramazanit dhe festën e Fiter Bajramit. Lajmin e konfirmoi presidenti Recep Tayip Erdogan teksa tha që në këtë pandemi nuk mund të lejojë grumbullimin e masave...

Lexo lajmin e plotë

Vijon situata e rëndë në SHBA, mbi 2 mijë viktima në 24 orë

09:58 • 07 Maj 2020

Vijon situata e rëndë në SHBA, mbi 2 mijë viktima në 24 orë

Vijon situata tragjike nga koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralelisht me rihapjen e vendit. Gjatë 24 orëve të fundit u regjistruan 2073 viktima kur numri total i tyre i ka kaluar 73 mijë. Më shumë se 1,2 milionë persona janë të infektuarit. “Kemi...

Lexo lajmin e plotë

“Covid-19 është shpërndarë paralelisht në të gjithë botën, në fund të 2019-s”

09:36 • 07 Maj 2020

“Covid-19 është shpërndarë paralelisht në të gjithë botën, në fund të 2019-s”

Një studim i bërë nga ekspertët me mostrat e 7500 personave anembanë globit, tregon se koronavirusi është shpërndarë në botë paralelisht me shfaqjen në Kinë, në fund të vitit të shkuar. Në këtë mënyrë, ai është transmetuar në botë para epidemisë. Gjithashtu, studiuesit thonë se...

Lexo lajmin e plotë

BE mban sot Samitin e Zagrebit

09:38 • 06 Maj 2020

BE mban sot Samitin e Zagrebit

Bashkimi Evropian mban sot në videokonferencë Samitin e parashikuar të Zagrebit, pas të cilit pritet të ritheksohet përkushtimi për perspektivën evropiane të vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor. Nga burimet mediatike mësohet se gjatë këtij takimi online do të konfirmohet mbështetja e BE-së për vendet...

Lexo lajmin e plotë

Izraeli zbulon antitrupin që lufton koronavirusin

10:03 • 05 Maj 2020

Izraeli zbulon antitrupin që lufton koronavirusin

Izraeli bën hapin e parë në gjetjen e kurës për koronavirusin. Ministri i Mbrojtjes, Naftali Bennet, njoftoi për mediat se në laboratorin kërkimor biologjik të vendit të tij është zbuluar antitrupi që lufton koronavirusi. Kjo do të thotë një arritje e madhe, sipas tij, pasi...

Lexo lajmin e plotë

Conte: Aleatët e dinin për ndihmat ruse, Italia nuk e ndryshon politikën

10:00 • 05 Maj 2020

Conte: Aleatët e dinin për ndihmat ruse, Italia nuk e ndryshon politikën

“Italia nuk e ndryshon politikën e saj dhe vendet aleate e dinin për ndihmat ruse. Çdo dhurim i bërë nga jashtë është menaxhuar me transparencë të plotë”. Kjo është përgjigja zyrtare e kryeministrit italian, Giuseppe Conte, në lidhje me këshillën e sekretarit amerikan për Mbrojtjen,...

Lexo lajmin e plotë

U infektua stafi i disa prej kompanive të mishit, Trump: Mos të ndalohet prodhimi

13:10 • 29 Prill 2020

U infektua stafi i disa prej kompanive të mishit, Trump: Mos të ndalohet prodhimi

Presidenti amerikan Donald Trump shpërndau dje vendimin e fundit për fermat e mishit në vend: ato nuk duhet të ndalojnë prodhimin, pavarësisht se frika e përhapjes së virusi,t nëpërmjet produkteve të mishit, qëndron e madhe pas raportimit me të infektuar në disa prej kompanive kryesore...

Lexo lajmin e plotë

Qeveria gjermane hedh miliarda euro në ndihmë të Lufthansa

08:19 • 28 Prill 2020

Qeveria gjermane hedh miliarda euro në ndihmë të Lufthansa

Qeveria Federale e Gjermanisë ka vendosur që të ndihmojë kompaninë ajrore Lufthansa me një paketë ndihme që kap vleren e 9 miliardë eurove. Marrëveshja firmoset sot mes kancelares Angela Merkel dhe menaxherit të përgjithshëm të kompanisë, Carsten Spohr. Qeveria nuk ka bërë asnjë koment në...

Lexo lajmin e plotë

Koreja e Jugut: Kim Jong-un është shëndoshë e mirë

11:14 • 27 Prill 2020

Koreja e Jugut: Kim Jong-un është shëndoshë e mirë

Zyrtarë të Koresë së Jugut bëjnë thirrje për mospërhapje të lajmeve në lidhje me shëndetin e liderit koreano-verior, Kim Jong-un. Në një takim me dyer të mbyllura gjatë ditës së djeshme, Kim Yeun Chul, ministri përgjegjës i marrëdhënieve mes Koresë së Veriut dhe Koresë së...

Lexo lajmin e plotë