Ervis Hasanaga

Ndoshta nuk është as koha dhe as momenti i duhur, por presioni i momentit duket se bëri që ndërrimi “kokë më kokë” i një basketbollisteje amerikane me një tregtar armësh të ndodhte tani. Brittney Griner dhe Voktor Bout akuzohen për vepra penale krejtësisht të kundërta, por rrethanat dhe presioni politik...

Ata janë radikalë e të dhunshëm dhe nuk e njohin shtetit demokratik të Gjermanisë. Në vitet e fundit, ‘Reichsbürger’ (qytetarët e kamur), kanë tërhequr vëmendjen e autoriteteve gjermane. Kush janë dhe çfarë rreziku ekspozojnë ata?   Anëtarët e lëvizjes së ‘Reichsbürger’ e mohojnë ekzistencën e Republikës Federale të Gjermanisë, madje...

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në ‘Debat’ nga Alba Alishani në ‘A2CNN’ ka folur në lidhje me projektin e ish-kreut të PD, Lulzim Basha. Sipas Salianjit, teksa është pyetur nëse kemi të bëjmë me një tentativë të Bashës për tu rikthyer në krye të PD, ky tashmë...

Në Port – au Prince ti nuk mund të dallosh kufij, por duhet të dish se ku janë ato. Pasi jeta jote mund të varet prej tyre. Gangsterët janë duke u “kujdesur” për kryeqytetit e Haitit duke marrë peng, duke përdhunuar dhe duke kryer vrasje makabre. Ata e kontrollojnë territorin...