Indrit Maraku

PRODUCER AND CHIEF POLITICAL CORRESPONDENT

30 vjet Shqipëri-SHBA, Kim e Xhaçka: Shqipëria, ndryshim i jashtëzakonshëm

16:33 • 16 Mars 2021

30 vjet Shqipëri-SHBA, Kim e Xhaçka: Shqipëria, ndryshim i jashtëzakonshëm

Në 30 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve mes Tiranës dhe Uashingtonit, ambasadorja amerikane kërkoi të mos harrohet sa shumë ka arritur Shqipëria në këto 3 dekada. Disa prej atyre zemrave që mbajtën gjallë miqësinë mes dy popujve, ministrja Xhaçka tregoi se i njihte personalisht. Dëshmi...

Lexo lajmin e plotë

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, përjashtohet nga Partia Socialiste

11:53 • 11 Mars 2021

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, përjashtohet nga Partia Socialiste

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, është përjashtuar nga Partia Socialiste. Lajmi u është komunikuar strukturave lokale mbrëmjen e djeshme nga Damian Gjiknuri, drejtues politik i qarkut. Në Asamblenë e PS-Vlorë, Gjiknuri ka njoftuar ndarjen e socialistëve me Lelin, duke u lexuar anëtarëve edhe një mesazh...

Lexo lajmin e plotë

Video
14:12 • 08 Mars 2021
“Vota e emigrantëve s’mund të realizohet”, Rama fajëson palën kundërshtare për bllokim të procesit
Video
16:31 • 06 Mars 2021
Basha, me studentët e PPE: Abrogojmë ligjin e arsimit të lartë, skllavëroi universitetet
Video
13:28 • 22 Shkurt 2021
Skadimi i kartave të identitetit, Rama pranon kërkesën e opozitës për shtyrjen pas zgjedhjeve
Video
16:32 • 15 Shkurt 2021
Fushata zgjedhore, Balla: PD u kthye në vitin 1996, me aktorë të ndryshuar
Video
14:51 • 01 Shkurt 2021
Pastërtia e kandidatëve, Rama i përgjigjet Yuri Kimit: Përgjegjësi individuale, ne nuk jemi policia
Video
13:37 • 19 Janar 2021
Debati në “Absolut 4”/ Balla dhe Bardhi, 25 Prilli dhe sfida e nxehtë e Elbasanit
Video
20:06 • 13 Janar 2021
Kandidatët e republikanëve. Mediu, mesazh Bashës: Kërkojmë respekt dhe reciprocitet
Ndryshime të tjera në qeveri, ikën Cakaj, Xhaçka në Ministrinë e Jashtme, Peleshi te Mbrojtja

15:36 • 29 Dhjetor 2020

Ndryshime të tjera në qeveri, ikën Cakaj, Xhaçka në Ministrinë e Jashtme, Peleshi te Mbrojtja

Për rreth dy orë në bashkëbisedim me gazetarët, Edi Rama heshti mbi ndryshimet në Qeveri që kishte bëri gati. Me të mbaruar konferencën për shtyp të fundvitit, njoftoi në Twitter largimin e Gent Cakajt nga Ministria e Jashtme. Drejtimin e diplomacisë shqiptare ka vendosur t’ia...

Lexo lajmin e plotë

Video
14:24 • 11 Dhjetor 2020
Shkarkimi i Ardi Veliut? Rama mbron drejtorin: Ta harroni, policia nuk merret peng
Buxheti faktik 2019, Presidenti e kalon në heshtje, por ka vërejtje

16:09 • 10 Dhjetor 2020

Buxheti faktik 2019, Presidenti e kalon në heshtje, por ka vërejtje

Presidenti i Republikës ka vendosur të kalojë në heshtje buxhetin faktik të vitit 2019, të miratuar me ligj nga Kuvendi, në muajin nëntor. Meta shpjegon se duke pasur në konsideratë sjelljen vijuese të Kuvendit ndaj çështjeve kaq delikate, kthimi i këtij ligji për rishqyrtim në...

Lexo lajmin e plotë

Deklarata e përbashkët e Komisionit të Jashtëm të PE: Nisni negociatat me Shqipërinë

11:04 • 08 Dhjetor 2020

Deklarata e përbashkët e Komisionit të Jashtëm të PE: Nisni negociatat me Shqipërinë

Mbi 20 deputetë të Komisionit të Jashtëm të Parlamentit Europian kanë firmosur një deklaratë të përbashkët, përmes të cilës i bëjnë thirrje Këshillit Europian që të miratojë pa vonesë kuadrin negociator me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata mban firmat e përfaqësuesve të grupeve të...

Lexo lajmin e plotë

Raporti i Parlamentit Europian: Politika të dialogojë, 25 Prilli thelbësor për demokracinë

19:31 • 03 Dhjetor 2020

Raporti i Parlamentit Europian: Politika të dialogojë, 25 Prilli thelbësor për demokracinë

Parlamenti Europian i konsideron zgjedhjet e 25 prillit si thelbësore për konsolidimin e demokracisë në Shqipëri. Kjo theksohet në një draft-raport të Komisionit të Jashtëm të PE-së, që mes të tjerash nënvizon nevojën për të përmirësuar klimën politike përmes dialogut. Parlamenti Europian kujton përgjegjësinë e...

Lexo lajmin e plotë

Protagonizmi i Ramës, videoklip për ankthin e tij më 26 nëntor

14:55 • 26 Nëntor 2020

Protagonizmi i Ramës, videoklip për ankthin e tij më 26 nëntor

Në përvjetorin e tërmetit të 26 nëntorit, Edi Rama i dedikoi vetes një videoklip. Në titull shkruan “i paharruar kujtimi i viktimave”, por në video kujtimet janë ato të Kryeministrit, duke nisur nga përjetimi i lëkundjeve. Protagonistë të videos nuk janë as viktimat e tërmetit,...

Lexo lajmin e plotë

Video
16:57 • 23 Tetor 2020
Meta i kthen Kuvendit Kodin e ri Zgjedhor. E çon në Venecia me kërkesë të Bashës
Meta ia kthen Kuvendit kodin e ri zgjedhor, e çon në Venecia me kërkesë të Bashës

16:19 • 23 Tetor 2020

Meta ia kthen Kuvendit kodin e ri zgjedhor, e çon në Venecia me kërkesë të Bashës

Me një arsyetim shkresor prej më shumë se 80 faqesh, të cilit Ilir Meta i jep vlera shkencore, Presidenti i Republikës i ktheu Kuvendit ndryshimet në Kodin Zgjedhor të miratuara në fillim tetorit pa dakordësinë e opozitës jashtëparlamentare. Sipas Presidentit, “ndryshimi i njëanshëm i rregullave...

Lexo lajmin e plotë

Video
16:46 • 22 Tetor 2020
Basha: 30 milionë lekë të tjera shkuan për inceneratorin e Elbasanit
Vaksina antikoronavirus, projekt-marrëveshja me grupin COVAX shkon në Kuvend

16:28 • 22 Tetor 2020

Vaksina antikoronavirus, projekt-marrëveshja me grupin COVAX shkon në Kuvend

Projekt-marrëveshja mes Shqipërisë dhe grupit COVAX për të siguruar vaksinën antikoronavirus u dorëzua në Parlament. Ajo pritet të diskutohet dhe miratohet në formën e një projektligji. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi njoftoi se duke qenë një çështje urgjente, ajo do të shqyrtohet nga Parlamenti në seancën plenare...

Lexo lajmin e plotë

Video
20:00 • 21 Tetor 2020
Rama sulmon opozitën nga inceneratori i Elbasanit
Nënsekretarja e SHBA në Tiranë: Do të shihni shumë amerikanë këtu në Shqipëri

15:24 • 15 Tetor 2020

Nënsekretarja e SHBA në Tiranë: Do të shihni shumë amerikanë këtu në Shqipëri

Një tjetër nënsekretar amerikan, këtë herë përgjegjës për kulturën dhe edukimin, trokiti në zyrën e Edi Ramës, që vetëm pak ditë më parë kishte pritur një prej përfaqësuesve më të lartë të Uashingtonit për çështjet e energjisë. Marie Royce njoftoi kryeministrin se ajo nuk do...

Lexo lajmin e plotë

Bindja niset drejt zgjedhjeve, Patozi: Ne do të zbatojmë listat 100% të hapura

16:40 • 12 Tetor 2020

Bindja niset drejt zgjedhjeve, Patozi: Ne do të zbatojmë listat 100% të hapura

Bindja Demokratike nisi rrugëtimin drejt 25 qershorit, me një takim të përfaqësuesve të saj nga i gjithë vendi, që u mbajt në Tiranë. Për këdo dëshiron të bëhet pjesë e garës, Astrit Patozi kishte një kusht. “Kushdo që do të kandidojë nën siglën e Bindjes...

Lexo lajmin e plotë

Video
16:21 • 11 Tetor 2020
Plani i PD për ekonominë, Basha: Rama ka përgjegjësi penale nëse vazhdon ta injorojë
Garimi me një koalicion, PD dhe aleatët ende pa vendim: S’ka aleancë me PS

15:23 • 07 Tetor 2020

Garimi me një koalicion, PD dhe aleatët ende pa vendim: S’ka aleancë me PS

Grupimi në një koalicion konsiderohet gjerësisht si arma më e fortë që ka aktualisht opozita për të ardhur në pushtet, por pavarësisht mbledhjeve e diskutimeve ende nuk ka një vendim. Numri dy i demokratëve i quan modalitete të parëndësishme. “Nuk janë të rëndësishme modalitetet. E...

Lexo lajmin e plotë

“Illyrian Guard”, PD: Policia politike që Rama do të përdorë në zgjedhje

16:32 • 12 Shtator 2020

“Illyrian Guard”, PD: Policia politike që Rama do të përdorë në zgjedhje

Partia Demokratike denoncoi përdorimin politik që sipas saj po bëhet nga Qeveria me shoqërinë shtetërore “Illyrian Guard”. E ngritur me qëllim ruajtjen e objekteve shtetërore, demokratët besojnë se ajo po kthehet në një polici politike. “Kjo skemë është ideuar për t’i ardhur në shërbim një...

Lexo lajmin e plotë

Drejtuesit politikë në PS, riciklim emrash për të qetësuar bazën dhe shmangur njollat

16:39 • 02 Shtator 2020

Drejtuesit politikë në PS, riciklim emrash për të qetësuar bazën dhe shmangur njollat

Vapa e gushtit shkriu akulloren në duart e Vangjush Dakos, për të cilin tashmë duket se ka nisur procesi i përcjelljes jashtë jetës partiake. Socialistët nuk e kanë më luksin të kenë në krye të Durrësit dikë të përfshirë në listën e zezë të amerikanëve...

Lexo lajmin e plotë

Zgjedhjet, Meta thërret në takim partitë

15:12 • 01 Shtator 2020

Zgjedhjet, Meta thërret në takim partitë

Presidenti Meta ka thirrur për konsultime krerët e partive kryesore në vend, para se të shpallë datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Kreu i Shtetit i ka lënë takim kryeministrit Rama të premten në orën 11:00, ndërsa një ftesë i ka vajtur edhe kryedemokratit Basha,...

Lexo lajmin e plotë

Telefonata me Ramën, ministri i Jashtëm grek: Fokusi, marrëdhëniet dypalëshe e rajoni

14:08 • 26 Gusht 2020

Telefonata me Ramën, ministri i Jashtëm grek: Fokusi, marrëdhëniet dypalëshe e rajoni

Marrëdhëniet dypalëshe dhe zhvillimet në rajon ishin në qendër të bisedës telefonike të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias, me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Lajmin e bëri publik vetë kreu i diplomacisë helene, përmes një postimi në Twitter. Dendias nuk jep shumë detaje, por...

Lexo lajmin e plotë

Betimi i gjyqtarëve kushtetues, PS pranon dekretin e Metës, bie mekanizmi zhbllokues

15:28 • 21 Korrik 2020

Betimi i gjyqtarëve kushtetues, PS pranon dekretin e Metës, bie mekanizmi zhbllokues

Mazhoranca u tërhoq nga ligji për mekanizmin zhbllokues në betimin e gjyqtarëve kushtetues, që kishte miratuar më herët. Komisioni i Ligjeve pranoi dekretin e Presidentit Meta që e ktheu për rishqyrtim këtë nismë ligjore, me arsyetimin se cenonte kompetencat e tij kushtetuese. Bledar Dervishaj, këshilltar...

Lexo lajmin e plotë

Reforma Zgjedhore, ligjet miratojnë në tërësi Marrëveshjen e 5 Qershorit

13:13 • 21 Korrik 2020

Reforma Zgjedhore, ligjet miratojnë në tërësi Marrëveshjen e 5 Qershorit

Me vetëm 3 vota kundër të opozitës parlamentare, mazhoranca miratoi nen për nen dhe në tërësi në Komisionin e Ligjeve ndryshimet në Kodin Zgjedhor që kishte dakortësuar me Partinë Demokratike dhe LSI-në, sipas Marrëveshjes së 5 Qershorit. Në nisje të mbledhjes, Damian Gjiknuri sqaroi se...

Lexo lajmin e plotë

Video
15:55 • 19 Korrik 2020
Opozita parlamentare merr pjesë në Këshillin Politik, deputeti Stojku zbulon kush i bashkohet Rudina Hajdarit
Mesazhi i eurodeputetëve, Parlamenti Europian: Ndryshoi për një gabim, thelbi i njëjtë

14:12 • 17 Korrik 2020

Mesazhi i eurodeputetëve, Parlamenti Europian: Ndryshoi për një gabim, thelbi i njëjtë

Parlamenti Europian sqaroi përse u fshi nga faqja deklarata e djeshme e tre deputetëve që i kërkonin Shqipërisë miratimin sa më shpejt të marrëveshjes së 5 qershorit. Sipas zyrës së shtypit të Parlamentit Europian, versioni i publikuar dje ishte jo përfundimtar dhe ishte hedhur në...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:25 • 15 Korrik 2020
Komisioni i Ligjeve miraton marrëveshjen e 5 qershorit
Video
19:19 • 15 Korrik 2020
Rama: Bundestagu nuk ka kusht lumturinë e Bashës
Komisioni i Ligjeve miraton marrëveshjen e 5 qershorit

12:03 • 15 Korrik 2020

Komisioni i Ligjeve miraton marrëveshjen e 5 qershorit

Me 10 vota pro dhe 5 kundër, Komisioni i Ligjeve miraton ëe parim draftin për Reformën Zgjedhore të dalë nga marrëveshja e 5 qershorit me opozitën jashtë parlamentare. Deputetet e pakicës parlamentare deklaruan se nuk e njihnin Këshillin Politik ku u negociua marrëveshja, ndonëse përfaqësoheshin...

Lexo lajmin e plotë

Kuadri negociator, A2 zbardh draftin e Komisionit Europian për Shqipërinë

15:29 • 02 Korrik 2020

Kuadri negociator, A2 zbardh draftin e Komisionit Europian për Shqipërinë

Nuk ka një datë kuadri negociator për Shqipërinë që Komisioni Europian i dërgoi Këshillit, por dokumenti prej 22 faqesh që A2 disponon, ka më shumë trajtën e një kontrate mbi të cilën palët do të bazojnë bisedimet e anëtarësimit.   “Konferenca ndërqeveritare do të sigurojë...

Lexo lajmin e plotë

Rama nga Prishtina: Gjykata Speciale abortoi procesin politik të paqes

10:34 • 01 Korrik 2020

Rama nga Prishtina: Gjykata Speciale abortoi procesin politik të paqes

Fjalët e rënda që kishte lëshuar nga Tirana për Gjykatën Speciale, Edi Rama i forcoi akoma më shumë në përfundim të vizitës dyditore në Prishtinë, duke kaluar në akuza. “Historia e kësaj gjykate speciale të radhës nisi të shkruhet me një akt që abortoi një...

Lexo lajmin e plotë

Zhbllokimi i Kushtetueses, Meta thërret Ruçin në takim … “sipas Venecias”

13:40 • 24 Qershor 2020

Zhbllokimi i Kushtetueses, Meta thërret Ruçin në takim … “sipas Venecias”

Ilir Meta është i gatshëm t’i japë jetë rekomandimit të Venecias për ta zhbllokuar situatën në Gjykatën Kushtetuese përmes bashkëpunimit institucional me Kuvendin. Për këtë, njoftoi se të hënën do të thërrasë në takim kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Në fillim të javës së ardhshme, Presidenti Meta...

Lexo lajmin e plotë

KQZ e re, amendamentet e marrëveshjes, si do të ndahen kompetencat mes 3 organeve?

16:31 • 08 Qershor 2020

KQZ e re, amendamentet e marrëveshjes, si do të ndahen kompetencat mes 3 organeve?

Ekspertët ligjorë të Këshillit Politik kanë përkthyer tashmë në amendamente marrëveshjen politike të firmosur në anglisht të premten e kaluar. Detajimi hedh më shumë dritë mbi KQZ-në e re që do të përbëhet nga 3 organe drejtuese: Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve me mandat 7-vjeçar të...

Lexo lajmin e plotë

Zgjedhje të parakohshme? PS: Vendoret nuk përsëriten, parlamentaret më 9 maj

13:50 • 08 Qershor 2020

Zgjedhje të parakohshme? PS: Vendoret nuk përsëriten, parlamentaret më 9 maj

Socialistët mohojnë kalimin në zgjedhje të parakohshme vendore, dhe përzgjedhjen e kandidatëve për kryetarë bashkie mes demokratëve, e lidhin me presionet e brendshme të partisë opozitare. “Tani që Basha nuk di se si të mbajë Xhelal Mziun me gajret dhe synon që t’i gënjejë përsëri,...

Lexo lajmin e plotë

Nis draftimi i reformës, javën tjetër Këshilli Politik e dërgon në Parlament

18:56 • 06 Qershor 2020

Nis draftimi i reformës, javën tjetër Këshilli Politik e dërgon në Parlament

Pasditen e sotme, katër negociatorët e Këshillit Politik u rimblodhën për të nisur punën që marrëveshjen e mbyllur një ditë më parë ta kthejnë në dispozita ligjore. Ata kanë qëndruar në ambientet e Pallatit të Kongreseve për rreth një orë. Në përfundim, dy përfaqësuesit e...

Lexo lajmin e plotë

Vota e emigrantëve, Gjiknuri: Vendos KQZ, ligji i ri i hap rrugën aplikimit

16:26 • 06 Qershor 2020

Vota e emigrantëve, Gjiknuri: Vendos KQZ, ligji i ri i hap rrugën aplikimit

Socialistët garantojnë mbështetësit e tyre se i qëndrojnë premtimit për votën e emigrantëve. Damian Gjiknuri, që përfaqëson mazhorancën në negociatat me opozitën për Reformën Zgjedhore, sqaroi përmes një postimi në Facebook se në Ligjin e ri Zgjedhor është përcaktuar udhërrëfyesi që do të mundësojë zbatimin...

Lexo lajmin e plotë

Përmbajtja e marrëveshjes: KQZ e re, identifikim biometrik ndoshta, depolitizim në 2025

14:25 • 06 Qershor 2020

Përmbajtja e marrëveshjes: KQZ e re, identifikim biometrik ndoshta, depolitizim në 2025

Më shumë se një reformë zgjedhore, dy faqet e firmosura mbrëmjen e 5 qershorit kanë trajtën e një marrëveshje politike, për t’i dhënë më shumë garanci opozitës që të marrë pjesë në zgjedhje. Për vite të tëra u tha se reforma duhej të ishte sipas...

Lexo lajmin e plotë

Plani i integrimit, përparësitë e qeverisë për tryezën e negociatave

15:31 • 05 Qershor 2020

Plani i integrimit, përparësitë e qeverisë për tryezën e negociatave

Qeveria ka hartuar një kalendar të titulluar “Plani i Integrimit”, ku përcakton afatet kohore brenda të cilave mendon të ketë zgjidhur çështjet kryesore që i kërkohen nga Këshilli Europian para se Shqipëria të ulet në tryezën e parë ndërqeveritare të negociatave me Brukselin. A2 ka...

Lexo lajmin e plotë

A2 siguron draft-opinionin e Venecias për emërimet në Kushtetuese

20:28 • 29 Maj 2020

A2 siguron draft-opinionin e Venecias për emërimet në Kushtetuese

Komisioni i Venecias i ka dërguar palëve në Tiranë draft-opinionin përfundimtar në lidhje me krizën e krijuar me Gjykatën Kushtetuese, ku sugjeron se për ta tejkaluar atë, dialogu ndërinstitucional është thelbësor. Situata e krijuar, sipas Venecias, ka arsye të shumëfishta, ku rendit mes të tjerash...

Lexo lajmin e plotë

Italianët, këngë për Teatrin. Meta: Front i përbashkët për rivendosjen e demokracisë

14:19 • 25 Maj 2020

Italianët, këngë për Teatrin. Meta: Front i përbashkët për rivendosjen e demokracisë

Presidenti Ilir Meta bëri thirrje për krijimin e një fronti të përbashkët për rivendosjen e demokracisë në Shqipëri, nisur nga sa ndodhi me Teatrin Kombëtar. Në Facebook, Meta postoi edhe një këngë-homazh që dy muzikantë italianë kanë krijuar si shprehje të dhembjes për prishjen e...

Lexo lajmin e plotë

Shembja e Teatrit, veprimet në shkelje ligjore dhe të rregullores bashkiake

14:04 • 19 Maj 2020

Shembja e Teatrit, veprimet në shkelje ligjore dhe të rregullores bashkiake

Vendimi për prishjen e Teatrit Kombëtar, nga miratimi në Këshillin Bashkiak e deri në ekzekutimin e tij që rezultoi me shembjen e godinës, ka kaluar përmes disa shkeljesh si të rregullores mbi të cilën funksionon ky këshill, ashtu edhe të ligjit për vetëqeverisjen vendore. Shkelja...

Lexo lajmin e plotë

Video
15:31 • 08 Maj 2020
Koronavirusi në Shqipëri, konfirmohen 8 raste të reja në 24 orët e fundit
Takimi me Bashën, përfaqësuesit e Shoqatës së Turizmit kërkojnë mbështetje

17:09 • 05 Maj 2020

Takimi me Bashën, përfaqësuesit e Shoqatës së Turizmit kërkojnë mbështetje

Kryedemokrati Lulzim Basha u takua me drejtuesit e Shoqatës Shqiptare të Turizmit, të cilët i shprehën shqetësimin për mungesën e mbështetjes së shtetit për këtë sektor. “Standardet e reja që po vendosen nga qeveria kanë një kosto shtesë të konsiderueshme, për të cilat nuk është...

Lexo lajmin e plotë

Koronavirusi në Shqipëri, opozita skeptike ndaj masave të autoriteteve

14:59 • 03 Maj 2020

Koronavirusi në Shqipëri, opozita skeptike ndaj masave të autoriteteve

Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e beson shpjegimin e autoriteteve për një kurbë të ashtuquajtur të sheshtë të përhapjes së virusit në Shqipëri, si rezultat i masave të marra që evituan mbingarkesën e sistemit spitalor. Sipas Petrit Vasilit, shifrat e bëra publike nga autoritetet nuk...

Lexo lajmin e plotë

Reforma zgjedhore, puna rinis me raportim para komisionit parlamentar

16:30 • 29 Prill 2020

Reforma zgjedhore, puna rinis me raportim para komisionit parlamentar

Puna për reformën zgjedhore do të rinisë me një raportim para Komisionit të Posaçëm të Parlamentit, që është vendosur të zhvillohet më 6 maj. Njësoj si për komisionet e tjera, mbledhja do të zhvillohet online dhe deputetët do të informohen për ecurinë e deritanishme të...

Lexo lajmin e plotë

Pensionistët në rrethe/ Tuten kuksianët, shkodranët dalin në xhiro

16:39 • 25 Prill 2020

Pensionistët në rrethe/ Tuten kuksianët, shkodranët dalin në xhiro

Shtimi i rasteve të reja me të prekur nga Covid-19 në Kukës duket se ka rritur ndërgjegjësimin mes qytetarëve, në respektimin e masave për kufizimin e përhapjes së sëmundjes. Ndryshe nga një javë më parë, këtë të shtunë u vunë re më pak të moshuar...

Lexo lajmin e plotë

  • LAJMI I FUNDIT | Absolut 4, Opozita në zgjedhje
  • LAJMI I FUNDIT | I ftuar: Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane
  • LAJMI I FUNDIT | Mediu: Mbështetja e Vucic për Ramën, skandaloze