Klevin Muka

Video
19:51 • 24 Shtator 2021
Emërimet politike në administratë, Hasimja: Të rinjtë e kanë ëndërr, partitë shfrytëzojnë mendësinë
Emërimet politike në administratë, Hasimja: Të rinjtë e kanë ëndërr, partitë shfrytëzojnë mendësinë

19:51 • 24 Shtator 2021

Emërimet politike në administratë, Hasimja: Të rinjtë e kanë ëndërr, partitë shfrytëzojnë mendësinë

Meritokracia në administratë është një ndër porositë më të shpeshta që kreu i qeverisë ka bërë ndaj të tijëve në daljet publike. Por, rasti i mbledhjes së partisë në Shkodër tregoi krejt të kundërtën.  Në mbledhjen e parë të qarkut që pas zgjedhjeve, socialistët nisën debatet...

Lexo lajmin e plotë

Pastrimi i parave, qeveria propozon zgjerimin e kategorive që deklarojnë pasurinë

16:36 • 23 Shtator 2021

Pastrimi i parave, qeveria propozon zgjerimin e kategorive që deklarojnë pasurinë

Mazhoranca kërkon të ndryshojë ligjin “Për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit”, për të zgjeruar kategorinë e personave që kanë detyrimin e deklarimit të pasurisë. Në kohën kur struktura e BKH-së ka nisur punën për hetimin e zyrtarëve të lartë, në mbledhjen e Këshillit...

Lexo lajmin e plotë

Bashkëpunimi PS-PD, Bardhi refuzon ftesën e Gjiknurit: Këtu shkelet rregullorja e Kuvendit

14:04 • 23 Shtator 2021

Bashkëpunimi PS-PD, Bardhi refuzon ftesën e Gjiknurit: Këtu shkelet rregullorja e Kuvendit

Damian Gjiknuri është i radhës nga socialistët që shtrin dorën e bashkëpunimit ndaj Partisë Demokratike. Nga Shkodra, ku ishte i pranishëm për prezantimin e Edona Bilalit si drejtuese qarku, sekretari i Përgjithshëm i bëri thirrje opozitës të ulen në tryezë për të dialoguar brenda institucioneve....

Lexo lajmin e plotë

Rama takon Erdoganin në Nju Jork

20:24 • 22 Shtator 2021

Rama takon Erdoganin në Nju Jork

Kryeministri Edi Rama takoi në Nju Jork Presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan. Kreu i qeverisë shqiptare e vizitoi Erdoganin në “Yeni Türkevi Building”, ndërsa takimi zgjati rreth 1 orë. Kryeministri Rama prej 4 ditësh ndodhet në Nju Jork, ku po merr pjesë në Asamblenë e...

Lexo lajmin e plotë

Traditë e re në komunikimin e qeverisë me publikun, ministrat zëdhënës të vendimeve të tyre

20:25 • 22 Shtator 2021

Traditë e re në komunikimin e qeverisë me publikun, ministrat zëdhënës të vendimeve të tyre

Pas vendimit për centralizimin e informacionit të dalë nga qeveria nëpërmjet agjencisë për mediat, socialistët sjellin një tjetër risi në komunikimin me publikun. “Në traditën që ka krijuar qeveria Rama 3, për informimin publik pas mbledhjeve të qeverisë, desha të ndaj vendimet kryesore”, deklaroi ai....

Lexo lajmin e plotë

Video
17:07 • 22 Shtator 2021
Raportet e shpenzimeve të partive, ekspertët zgjedhorë: Ka vend për dyshime, duhet auditim real i vlerave
Video
19:28 • 21 Shtator 2021
PS shpenzon 1,4 milionë euro në fushatë, 4 herë më shumë se PD dhe LSI
PS shpenzon 1,4 milionë euro në fushatë, 4 herë më shumë se PD dhe LSI

19:24 • 21 Shtator 2021

PS shpenzon 1,4 milionë euro në fushatë, 4 herë më shumë se PD dhe LSI

Zgjedhjet e 25 Prillit i kanë kushtuar jo pak, por 1,4 milionë euro Partisë Socialiste. Në raportin e shpenzimeve të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), socialistët kanë deklaruar 172 milionë lekë shpenzime, teksa pjesa më e madhe e tyre, 133 milionë lekë, është...

Lexo lajmin e plotë

Nga ERTV tek Agjencia për Median, si kontrollohet informacioni nga propaganda qeveritare

16:39 • 20 Shtator 2021

Nga ERTV tek Agjencia për Median, si kontrollohet informacioni nga propaganda qeveritare

Edi Rama e nisi punën si kryeministër për herë të tretë duke synuar një kontroll më të rreptë mediatik. Në mbledhjen e parë, Këshilli i Ministrave miratoi vendimin për Agjencisë për Median dhe Informimin, e cila do të përpunojë gjithë aktiviteti qeveritar, e me pas...

Lexo lajmin e plotë

Balla mbledh grupin parlamentar, socialistët vihen në punë për ndryshimet kushtetuese

12:11 • 20 Shtator 2021

Balla mbledh grupin parlamentar, socialistët vihen në punë për ndryshimet kushtetuese

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka mbledhur paraditen e së hënës në ambientet e Kuvendit, kryesinë e grupit. Ndër të tjera, mësohet se Balla ka udhëzuar të pranishmit që të vihen në punë për ndryshimet kushtetuese, për zgjatjen e mandatit të...

Lexo lajmin e plotë

Analistët komentojnë situatën në PD: Berisha i pasinqertë, gati e pamundur të rimarrë pushtetin e partisë

20:07 • 17 Shtator 2021

Analistët komentojnë situatën në PD: Berisha i pasinqertë, gati e pamundur të rimarrë pushtetin e partisë

Thirrjet dhe mesazhet e Sali Berishës gjatë foltores me mbështetësit kanë ndezur zhurmën në selinë e Partisë Demokratike.   Por, për analistin Ilir Kalemi, Berisha e ka gati të pamundur të rimarrë pozicionin e tij në parti, “Unë besoj se është e vështirë, mos e...

Lexo lajmin e plotë

Zgjatja e afatit të vetingut, PD i përgjigjet qeverisë: Kundërshtohet nga komisioni i Venecias

14:08 • 17 Shtator 2021

Zgjatja e afatit të vetingut, PD i përgjigjet qeverisë: Kundërshtohet nga komisioni i Venecias

Ftesa e Qeverisë për bashkëpunim me opozitën për zgjatjen e afatit të organeve të vettingut, mori përgjigje brenda pak orës, po në seancë plenare. Ministri i Drejtësisë ishte i qartë se i nevojiten votat e demokratëve për të ndërhyrë në afatin e caktuar kushtetues, që...

Lexo lajmin e plotë

U votua në Kuvend, qeveria e re pritet të betohet në Presidencë para nisjes së Ramës në Amerikë

10:22 • 17 Shtator 2021

U votua në Kuvend, qeveria e re pritet të betohet në Presidencë para nisjes së Ramës në Amerikë

Pak orë pasi qeveria “Rama 3” u votua në parlament, në një seancë maratonë, ende nuk ka një njoftim për bërjen e betimit sot në Presidencë. Kryeministri Rama pritet të niset të shtunën drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, atje ku do të marrë pjesë...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:45 • 15 Shtator 2021
Qeveria e re, nuk ka ndryshime thelbësore në strukturë, numri i ministrave i njëjtë
Qeveria e re, nuk ka ndryshime thelbësore në strukturë, numri i ministrave i njëjtë

17:44 • 16 Shtator 2021

Qeveria e re, nuk ka ndryshime thelbësore në strukturë, numri i ministrave i njëjtë

Qeveria e re që pritet të votëbesohet në Kuvend, pas dekretimit nga presidenti, nuk do të ketë ndryshime thelbësore në strukturën e saj. Numri i anëtarëve të kabinetit do të jetë i njëjtë me atë të qeverisë së kaluar, me 17 poste.  Nëse me qeverinë e...

Lexo lajmin e plotë

“Diga” e Berlinit, nga kushtet e Bundestagut për Ramën te shqetësimet e opozitës

22:22 • 13 Shtator 2021

“Diga” e Berlinit, nga kushtet e Bundestagut për Ramën te shqetësimet e opozitës

Vizita në Shqipëri, shënon dhe të fundit për Angela Merkel si kancelare në krye të qeverisë gjermane, por dhe fundin e një epokë 16 vjeçare për politikat e Jashtme të Gjermanisë. Ndaj Shqipërisë, Berlini ka qenë gjithmonë mbështetës sa i përket reformave që hapnin rrugën...

Lexo lajmin e plotë

Balla rizgjidhet në krye të grupit të PS. Këshilla për socialistët: Shmangni debatet me opozitën

17:09 • 13 Shtator 2021

Balla rizgjidhet në krye të grupit të PS. Këshilla për socialistët: Shmangni debatet me opozitën

Në mbledhjen para seancës plenare, Partia Socialiste ka votuar për kryetarin e grupit parlamentar, duke rizgjedhur në atë pozicion Taulant Ballën. Me 72 vota pro, Balla u zgjodh sërish në krye të grupit socialist. Pavarësisht se Balla ishte rikonfirmuar në detyrë nga Rama, ai kërkoi...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:15 • 11 Shtator 2021
Lulzim Basha, shpjegime te degët për përjashtimin e Sali Berishës
Lulzim Basha, shpjegime te degët për përjashtimin e Sali Berishës

19:13 • 11 Shtator 2021

Lulzim Basha, shpjegime te degët për përjashtimin e Sali Berishës

Pas replikave të forta mes tyre ditën e parë të legjislaturës, ditët në vijim duket se do të shndërrohen në matje force mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës. Ish-kryetari ka theksuar se do të takojë çdo demokrat dhe se aksionin e tij kundër Bashës do...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:38 • 08 Shtator 2021
Raporti i Dhomës Amerikane, Kim: Sundimi i ligjit lidhet edhe me klimën e të bërit biznes
Video
19:30 • 08 Shtator 2021
Vaksinim me detyrim për administratën, Rama e deklaron si kusht për pranimin në vendin e punës
Ceremoni për Nënë Terezën, Meta: Çdo qeverisje të zbatojë mesazhin e saj

16:33 • 07 Shtator 2021

Ceremoni për Nënë Terezën, Meta: Çdo qeverisje të zbatojë mesazhin e saj

Para se të presë qeverinë Rama 3 për të bërë betimin në Presidencë, Ilir Meta ka mbledhur në institucionin e kreut të shtetit gjithë drejtuesit fetarë në vend, me rastin e 5-vjetorit të shenjtërimit të Nënë Terezës. Vetë presidenti Meta në fjalën e tij, vlerësoi...

Lexo lajmin e plotë

Mblidhet sekretariati i PS, Gjiknuri: Pas analizës nis procesi i ristrukturimit të partisë

12:53 • 07 Shtator 2021

Mblidhet sekretariati i PS, Gjiknuri: Pas analizës nis procesi i ristrukturimit të partisë

Pak ditë pas emërimit, kryeministri Rama ka mbledhur në seli gjithë sekretarët e Partisë Socialiste. Në këtë mbledhje është diskutuar lidhur me objektivat e reja të Partisë Socialiste, si dhe janë deleguar kompetencat për të gjithë sekretarët.  Damian Gjiknuri, tashmë në postin e numrit 2...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:44 • 06 Shtator 2021
Qeverisja me gra, premtimi i Ramës mbetet mes spektaklit dhe vendimmarrjes së vërtetë femërore
Qeverisja me gra, premtimi i Ramës mbetet mes spektaklit dhe vendimmarrjes së vërtetë femërore

19:48 • 06 Shtator 2021

Qeverisja me gra, premtimi i Ramës mbetet mes spektaklit dhe vendimmarrjes së vërtetë femërore

“Arma e fundit që mendja ime ka pjellë janë gratë. Kam provuar çdo gjë, por nuk ka funksionuar, prandaj po provojmë gratë”. Qeverisjen me gratë, Edi Rama nisi ta aplikojë që në mandatin e tij të parë në 2013-n, ku 7 nga 15 ministri që...

Lexo lajmin e plotë

Video
15:12 • 03 Shtator 2021
Rama: Rritje page për Emergjencat Civile
Video
19:21 • 02 Shtator 2021
Qeveria “Rama 3”: Ahmetaj zv/kryeministër, Lindita Nikolla kryetare Kuvendi
Qeveria “Rama 3”: Ahmetaj zv/kryeministër, Lindita Nikolla kryetare Kuvendi

17:13 • 02 Shtator 2021

Qeveria “Rama 3”: Ahmetaj zv/kryeministër, Lindita Nikolla kryetare Kuvendi

Gratë do të jenë në krye të mandatit të tretë të Edi Ramës, duke nisur nga drejtimi i Kuvendit. Postin e dytë ne hierarkinë e Shtetit, kryesocialisti ia besoi Lindita Nikollës, duke i rikthyer besimin njeriut që prej shumë vitesh mban pranë. E ndërgjegjshme për...

Lexo lajmin e plotë

Merkel viziton Tiranën në 14 shtator

14:33 • 01 Shtator 2021

Merkel viziton Tiranën në 14 shtator

A2 CNN ka mësuar se Kancelarja gjermane Angela Merkel do të vizitojë Tiranën më 14 shtator. Vizita do të zhvillohet në kuadër të procesit të Berlinit. Merkel do të ketë takim me kryeministrin Edi Rama, ku në qendër të diskutimeve pritet të jetë Procesi i...

Lexo lajmin e plotë

Nga arsimi te pandemia, si e vlerësojnë ekspertët mandatin e dytë

11:05 • 01 Shtator 2021

Nga arsimi te pandemia, si e vlerësojnë ekspertët mandatin e dytë

“Në tërësi, bilanci i qeverisjes është pozitiv”. Me këto fjalë, kryeminstri Edi Rama i vuri notën kabinetit të tij në mbyllje të mandatit të dytë qeverisës, ndërsa vlerësoi dhe analizoi personalisht punën e gjithsecilit prej ministrave. Por, sa objektiv është vlerësimi i kryeministrit për punën...

Lexo lajmin e plotë

Video
13:45 • 30 Gusht 2021
PS mbledh më 2 shtator Asamblenë, pritet të konfirmohen emrat e kabinetit “Rama 3”
Konfirmohet Balla e Spiropali, Rama: Tani nis puna për dy fitoret e tjera, 2023 e 2025

21:21 • 27 Gusht 2021

Konfirmohet Balla e Spiropali, Rama: Tani nis puna për dy fitoret e tjera, 2023 e 2025

Ende pa formuar kabinetin e ri qeveritar për mandatin e 3-të, kryeministri Rama duket se ka nisur punën për fitoren e  dy zgjedhjeve të ardhshme.  “Nis puna për 2 fitore të tjera, zgjedhjet vendore të 2023 dhe ato parlamentare të 2025 . Populli do të...

Lexo lajmin e plotë

Mbledhja e fundit e “Rama 2”: Kritika e vlerësime për ministrat, gjithçka e hapur për kabinetin e ri

15:59 • 25 Gusht 2021

Mbledhja e fundit e “Rama 2”: Kritika e vlerësime për ministrat, gjithçka e hapur për kabinetin e ri

Kryeministri mblodhi për herë të fundit kabinetin “Rama 2”, për të bërë një përmbledhje të punës 4-vjeçare e për t’i vënë notën secilit prej ministrave. Vlerësimet më të mëdha kreu i qeverisë i dha për ministren Ogerta Manastirliu, Belinda Ballukun, Olta Xhaçkën dhe Niko Peleshin,...

Lexo lajmin e plotë

Video
16:41 • 23 Gusht 2021
Aksi Gjirokastër-Delvinë, Balluku kalon në tunelin e Skërficës: Gati para sezonit të ardhshëm
Afganët do të qëndrojnë në Qytetin Studenti deri në nisjen e sezonit të ri universitar, më pas do të zhvendosen

14:41 • 18 Gusht 2021

Afganët do të qëndrojnë në Qytetin Studenti deri në nisjen e sezonit të ri universitar, më pas do të zhvendosen

Në pritje të mbërritjes së avionit të parë me afganë në Shqipëri, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, inspektoi çadrat që janë vendosur në Komandën e Forcës Ajrore në Rinas. Më pas, Xhaçka u zhvendos në godinat e Qytetit Studenti, ku refugjatët do të strehohen përkohësisht....

Lexo lajmin e plotë

Video
15:23 • 17 Gusht 2021
Ardhja e afganëve, Kim takon Xhaçkën: Nuk kemi numër fiks, qëndrojnë përkohësisht
Video
19:32 • 12 Gusht 2021
Kurti, përgjigje indirekte Ramës: Vetëm kur të lidhemi fort me njëri-tjetrin, do të mund të hapemi me fqinjët
5 vjet nga reforma në drejtësi, procesi nuk shpëtoi pa premtime, u përdor masivisht në fushatë

17:45 • 22 Korrik 2021

5 vjet nga reforma në drejtësi, procesi nuk shpëtoi pa premtime, u përdor masivisht në fushatë

Reforma në Drejtësi zuri jo pak vend në fushatën elektorale të 2021-t. Kryeministri Edi Rama e përdori vijueshmërinë e Reformës si premtim elektoral, duke vënë si garant Partisë Socialiste.  “Partia Socialiste ka kontribuar që në momentin e parë, e që pa Partinë Socialiste as do...

Lexo lajmin e plotë

Alket Hyseni: Tërheqja nga gara, lëvizje strategjike, kam shumë për të dhënë

11:57 • 22 Korrik 2021

Alket Hyseni: Tërheqja nga gara, lëvizje strategjike, kam shumë për të dhënë

Garën e 25 prillit nuk e çoi deri në fund, por kjo nuk do të thotë se e ndali dhe rrugëtimin politik. Në një intervistë për A2 CNN, Alket Hyseni shpreh gatishmërinë për të vijuar kontributin në Partinë Socialiste. Në mungesë të Parlamentit, ambicia e...

Lexo lajmin e plotë

Takim virtual Vucic-Rama-Zaev, kryeministri maqedonas: Lidhemi gjithmonë e më shumë, ky është Ballkani i ri

11:47 • 22 Korrik 2021

Takim virtual Vucic-Rama-Zaev, kryeministri maqedonas: Lidhemi gjithmonë e më shumë, ky është Ballkani i ri

Liderët e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë kanë mbajtur një tjetër takim virtual mes tyre. Takimi është njoftuar prej kryeministrit maqedonas Zoran Zaev, nëpërmjet një postimi në Facebook. Zaev ka lajmëruar se më 29 korrik në Shkup do të mbahet dhe një takim tjetër...

Lexo lajmin e plotë

Protestë në Vlorë, sipërmarrësit nuk hapin bizneset: S’duam orare mortore

12:22 • 19 Korrik 2021

Protestë në Vlorë, sipërmarrësit nuk hapin bizneset: S’duam orare mortore

Pas konfrontimeve me policinë mbrëmjen e së dielës, sipërmarrësit e Vlorës kanë përshkallëzuar protestën e tyre duke mbyllur biznesin. Sipas paralajmërimit të tyre, ky bllokim aktiviteti do të zgjasë 24 orë në shenjë proteste për ndalimin e muzikës. Në mes të sezonit turistik, një pjesë...

Lexo lajmin e plotë

Arrestimet e ish-drejtuesve, Balla: Kemi vendosur standard europian, jemi distancuar

19:18 • 16 Korrik 2021

Arrestimet e ish-drejtuesve, Balla: Kemi vendosur standard europian, jemi distancuar

Partia Socialiste nuk mban përgjegjësi për drejtuesit e sajtë arrestuar nga SPAK. Sekretari I Përgjithshëm, Taulant Balla, e quan të mjaftueshëm distancimin e partisë dhe flet për standarde të reja. sinkron PS ka vendosur një standard që uroj dhe u bëj thirrje të gjitha forcave...

Lexo lajmin e plotë

Zbardhet vendimi i Kushtetueses: Favorizohet një subjekt privat, Teatri dëshmi e trashëgimisë

19:25 • 16 Korrik 2021

Zbardhet vendimi i Kushtetueses: Favorizohet një subjekt privat, Teatri dëshmi e trashëgimisë

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur vendimin për shfuqizimin e ligjit special mbi Teatrin Kombëtar. Si arsye kryesore të shfuqizimit të ligjit, Kushtetuesja cilëson favorizimin e subjektit privat që zotëron një pjesë të pronave në zonën ku do të zhvillohej projekti i ri. Gjykata vlerëson se kriteri...

Lexo lajmin e plotë

Problemi i plehrave në Durrës do të zgjidhet nga buxheti i shtetit

19:52 • 15 Korrik 2021

Problemi i plehrave në Durrës do të zgjidhet nga buxheti i shtetit

Problemit të mbetjeve në Durrës duket se po i vjen fundi. Nëpërmjet një vendimi të Këshillit të Ministrave, qeveria ka vendosur që të bashkëfinancojë bashkitë e këtij qarku për trajtimin e mbetjeve urbane, pasi më herët ato kishin ngritur duart në pamundësi monetare për të...

Lexo lajmin e plotë

Zhgënjimi me Brukselin, Rama nga Athina: BE nuk është Vatikani, në rajon kemi njëri-tjetrin

19:36 • 14 Korrik 2021

Zhgënjimi me Brukselin, Rama nga Athina: BE nuk është Vatikani, në rajon kemi njëri-tjetrin

Zhgënjimin ndaj Bashkimit Europian, Edi Rama e shprehu dhe në Athinë, ku ishte i pranishëm ne samitin e organizuar nga ish-kryeministri Jorgo Papandreou. Si shpëtim për Ballkanin Perëndimor kreu i qeverisë sheh bashkëpunimin rajonal, ndërsa i bëri thirrje dhe Greqisë që të bashkohet. Gjuhën e...

Lexo lajmin e plotë

Shqiptarja e parlamentit kroat, deputetja Lekaj: E vështirë të futesha, po rritet bashkëpunimi

15:14 • 14 Korrik 2021

Shqiptarja e parlamentit kroat, deputetja Lekaj: E vështirë të futesha, po rritet bashkëpunimi

Rezidentët shqiptarë në Kroaci kanë fatin që të kenë zërin e tyre edhe në parlament. Deputetja Ermina Lekaj, është e zgjedhura e tyre në tempullin e demokracisë, ndërsa përfaqëson dhe komunitetet e tjera. “Parlamenti kroat është shumë me rëndësi që shqiptarët ta kenë zërin e...

Lexo lajmin e plotë

Video
18:38 • 13 Korrik 2021
Paketa e re për prokurimet, Rama: Abuzimet do i çojmë vetë në SPAK, titullarët përgjegjës
Ankesa në zyrën e Ramës, PS e Shkodrës ankohet për Edona Bilalin dhe Tom Doshin

15:13 • 13 Korrik 2021

Ankesa në zyrën e Ramës, PS e Shkodrës ankohet për Edona Bilalin dhe Tom Doshin

Zgjedhja e Edona Bilalit si deputete në Shkodër dhe besimi që ajo ka marrë nga kryeministri Rama ka trazuar ujërat e socialistëve të Shkodrës. Një grup prej tyre i kanë nisur një letër kryeministrit Rama, sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla, kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi...

Lexo lajmin e plotë

“Non grata” në PS, historiku i largimeve nën drejtimin e Edi Ramës

19:34 • 09 Korrik 2021

“Non grata” në PS, historiku i largimeve nën drejtimin e Edi Ramës

Në mbledhjen me kryebashkiakët e vendit, Edi Rama njoftoi përjashtimin nga PS të drejtuesit të Lushnjes, Fatos Tushe, pas arrestimit të tij nga SPAK. Tushe është vetëm i fundit që përjashtohet nga partia nën drejtimin e kryetarit Rama. Rasti më i bujshëm është ai i...

Lexo lajmin e plotë

Video
13:49 • 08 Korrik 2021
Reformimi i policisë, Rama 100 ditë afat drejtuesve: Çoni para drejtësisë të korruptuarit
Video
11:38 • 07 Korrik 2021
Të besuarit e Ramës, kryeministri “lan duart” sapo afrohen prangat
Të besuarit e Ramës, kryeministri “lan duart” sapo afrohen prangat

12:21 • 07 Korrik 2021

Të besuarit e Ramës, kryeministri “lan duart” sapo afrohen prangat

Fatos Tushe është i fundit në radhët e gjata të njerëzve të besuar të Edi Ramës që përballen me drejtësinë, të cilët, në momentin vendimtar, janë braktisur nga kryeministri që rregullisht shkarkon çdo përgjegjësi. Rasti më i bujshëm është ai i ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Lexo lajmin e plotë

Video
15:03 • 06 Korrik 2021
Rrugëtimi politik i Tushes, nga kandidimi i parë te plagosja në 2019
Rrugëtimi politik i Tushes, nga kandidimi i parë te plagosja në 2019

15:33 • 06 Korrik 2021

Rrugëtimi politik i Tushes, nga kandidimi i parë te plagosja në 2019

Prej 14 vitesh, Fatos Tushe është një ndër elementet më të rëndësishme politike në qytetin e Lushnjës. Nën siglën e Partisë Socialiste, në vitin 2007, Tushe mori për herë të parë drejtimin e Bashkisë së Lushnjës, pozicion të cilin e braktisi 2 vite më pas, për...

Lexo lajmin e plotë

Video
14:04 • 06 Korrik 2021
Arrestimi i Fatos Tushes, Rama “lan” duart: Flamuri i PS, mbulesa e askujt
Merkel takon për herë të fundit liderët e Ballkanit Perëndimor, vlerëson arritjet e procesit të Berlinit

19:08 • 05 Korrik 2021

Merkel takon për herë të fundit liderët e Ballkanit Perëndimor, vlerëson arritjet e procesit të Berlinit

Kancelarja Angela Merkel mbajti këtë të hënë, nëpërmjet një videokonference, seancën e fundit të  procesit të Berlinit, me gjashtë kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor, mes tyre dhe kryeministrin Rama. Në samitin e fundit, përveç 6 liderëve ballkanas morën pjesë dhe disa nga liderët e...

Lexo lajmin e plotë

Video
19:27 • 30 Qershor 2021
Lufta kundër korrupsionit, kryefjalë e takimeve të Reeker
Video
20:08 • 29 Qershor 2021
“Nuk jam i shqetësuar”, Rama mbron policinë
Rama 3, nisma “Gati për Shqipërinë”

18:24 • 26 Qershor 2021

Rama 3, nisma “Gati për Shqipërinë”

“Unë do të jem kryeministri juaj, por edhe kryeshërbëtori juaj”. Me këto fjalë, Edi Rama iu drejtua shqiptarëve në vitin 2013 pasi mori në duar çelësat e kryeministrisë, çelësa të cilat i mban dhe sot. Gjatë këtyre tetë viteve, Rama ka qenë tepër kreativ për...

Lexo lajmin e plotë