Krist Martiro

JOURNALIST/PRESENTER

Pas Roma e Marseille, edhe Atletico Madrid kërkon Elseid Hysaj

16:02 • 15 Janar 2021

Pas Roma e Marseille, edhe Atletico Madrid kërkon Elseid Hysaj

Jo vetëm Roma dhe Marseille. Në garën për shërbimet e Elseid Hysajt është kthyer edhe Atletico Madrid. Skuadra që kryeson kampionatin spanjoll në këtë edicion është në kërkim të një mbrojtësi të djathtë. Trajneri Diego Simeone i ka përcaktuar drejtuesve të klubit objektivin e merkatos...

Lexo lajmin e plotë

Lojërat Olimpike, asgjë e sigurt për “Tokyo 2020”, rrezikohet anulimi

14:47 • 15 Janar 2021

Lojërat Olimpike, asgjë e sigurt për “Tokyo 2020”, rrezikohet anulimi

Ende shumë pasiguri sa i përket zhvillimit të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”, olimpiada e cila nuk u zhvillua vitin e kaluar për shkak të pandemisë. Dhe pikërisht Covid-19 vazhdon të pengojë organizatorët në vendin aziatik të përgatiten si duhet për një prej eventeve sportive më...

Lexo lajmin e plotë

PSG merr Superkupën e Francës, Pochettino e nis me trofe

10:25 • 14 Janar 2021

PSG merr Superkupën e Francës, Pochettino e nis me trofe

Menjëherë trofe për Mauricio Pochettinon në krye të Paris Saint Germain. Parisienët fituan Superkupën e Francës në derbin klasik kundër Marsejës, finale e cila u zhvillua në Lens. PSG triumfoi 2-1 duke fituar kështu titullin e parë për vitin 2021. Një gol i Icardit në...

Lexo lajmin e plotë

Ndryshon kalendari, Formula 1 nis nga Bahrejni, gara e Australisë në nëntor

14:47 • 12 Janar 2021

Ndryshon kalendari, Formula 1 nis nga Bahrejni, gara e Australisë në nëntor

Edhe pse u shpresua se këtë vit situata me pandeminë do të ishte ndryshe, kalendari i Formula 1 nis të cungohet 3 muaj përpara startit. Për herë të parë në 26 vite, Botërori i garave të shpejtësisë, nuk do të nisë nga Australia. Gara në...

Lexo lajmin e plotë

Përgjysmimi i milionave në Superkupën e Italisë, Napoli tentoi shtyrjen e finales me Juven

13:52 • 12 Janar 2021

Përgjysmimi i milionave në Superkupën e Italisë, Napoli tentoi shtyrjen e finales me Juven

Pasi fitoi betejën për të rikuperuar ndeshjen që fillimisht ju dorëzua në tavolinë Juventusit, Napoli provoi të ndërhynte edhe në finalen e Superkupës së Italisë, por u përball menjëherë me një përgjigje negative nga Liga Italiane e Futobllit. Presidenti Aurelio De Laurentis, i shtyrë edhe...

Lexo lajmin e plotë

Real Madrid nis operacionin “Mbappe”, kosto mbi 250 mln euro

13:59 • 12 Janar 2021

Real Madrid nis operacionin “Mbappe”, kosto mbi 250 mln euro

Reali i Madridit kërkon me çdo kusht Kylian Mbappé për sezonin e ardhshëm. Gjigantët spanjollë po programojnë ofensivën për të siguruar shërbimet e sulmuesit francez, kontrata e të cilit me Paris Saint Germain përfundon në verën e vitit 2022. Sipas gazetës AS, për të realizuar...

Lexo lajmin e plotë

Sezoni i ri i Formula 1, situata me pandeminë, gara e Australisë dhe Kinës drejt shtyrjes

14:25 • 11 Janar 2021

Sezoni i ri i Formula 1, situata me pandeminë, gara e Australisë dhe Kinës drejt shtyrjes

Zbehet dita-ditës mundësia e një kalendari të plotë të garave për sezonin e ri të Formula 1. Nga 23 “Çmime të Mëdha” të projektuara, garat mund të reduktohen dhe shkak vazhdon të mbetet pandemia e koronavirusit. Pas Australisë e cila aktualisht mbetet në kalendar si...

Lexo lajmin e plotë

Dy dëmtime te Juventus. Bardhezinjtë, në ankth për Dybala dhe McKennie

10:25 • 11 Janar 2021

Dy dëmtime te Juventus. Bardhezinjtë, në ankth për Dybala dhe McKennie

Pas triumfit, Juventusi përgatitet për Kupën e Italisë që luhet në mesjavë dhe bardhezinjtë i pret Genoa, ndërkohë që të dielën e ardhshme kampionët do të luajnë derbin e Italisë kundër Inter. Por, shqetësimet nga infermieria nuk kanë fund për Andrea Pirlon. Alex Sandro, Mathijs...

Lexo lajmin e plotë

Reshjet e dëborës anulojnë ndeshjen Atletico Madrid-Bilbao

13:38 • 09 Janar 2021

Reshjet e dëborës anulojnë ndeshjen Atletico Madrid-Bilbao

Atletico Madrid-Atletic Bilbao, sfida e kampionatit spanjoll e programuar pasditen e sotme, nuk do të luhet. Shkak është dëbora e madhe që pushtuar kryeqytetin spanjoll të Madridit, duke e bërë të pamundur zhvillimin e ndeshjes në stadiumin e Atleticos. “Uanda Metropolitano” sikurse Santiago Bernabeu, janë...

Lexo lajmin e plotë

“Suning” i vendos çmimin Interit, “BC Partners” kërkon ta blejë

16:51 • 08 Janar 2021

“Suning” i vendos çmimin Interit, “BC Partners” kërkon ta blejë

Një kompani mediatike për të rregulluar bilancet. Është kjo ideja që qarkullon së fundi në Milano, me “BC Partners” që kërkon të blejë aksionet e klubit të Interit. Këtë të enjte, ka pasur të tjera kontakte mes familjes Zhang që ka në pronësi Interit dhe...

Lexo lajmin e plotë

NBA/ Lakers pësojnë humbjen e tretë, Suns kryesojnë Perëndimin

09:47 • 08 Janar 2021

NBA/ Lakers pësojnë humbjen e tretë, Suns kryesojnë Perëndimin

Humbja e tretë në 9 ndeshje të luajtura deri më tani në kampionat për Los Angeles Lakers. Kampionët në fuqi të NBA u mposhtën nga San Antonio Spurs me rezultatin 118-109. LeBron James ishte sërish pikëshënuesi më i mirë për Lakers, por Spurs u treguan...

Lexo lajmin e plotë

Kategoria Superiore rinis me duelin Vllaznia-Teuta

10:07 • 08 Janar 2021

Kategoria Superiore rinis me duelin Vllaznia-Teuta

Kategoria Superiore zbret në fushë për herë të parë për Vitin e Ri 2021. Java e 13 nis sot me duelin e fortë Vllaznia-Teuta. Sulmi më i mirë përballë mbrojtjes më të mirë të kampionatit. Rezultati i kësaj sfide do të përcaktojë nëse gara do...

Lexo lajmin e plotë

Libertadores, lojë e fortë, por pa gola midis ekipeve të Maradonës dhe Pele

13:03 • 07 Janar 2021

Libertadores, lojë e fortë, por pa gola midis ekipeve të Maradonës dhe Pele

Nëse në gjysmëfinalen e parë të Copa Libertadores, Palmeiras ka hedhur një hap të sigurt drejt finales pasi fitoi 3 me 0 në sfidën e parë kundër River Plate, mes Boca Zhuniors dhe Santos gjithçka është e hapur. Ndeshja e luajtur në “La Bombonera” u...

Lexo lajmin e plotë

Jose Mourinho arrin finalen e parë të sezonit

09:41 • 06 Janar 2021

Jose Mourinho arrin finalen e parë të sezonit

Nuk ka më surpriza në Kupën e Ligës në Angli. Tottenham eliminoi në gjysmëfinale skuadrën e Championship-it, Brentford, e cila gjithsesi e mbyll në mënyrë të shkëlqyer përfaqësimin në këtë edicion. Ndeshja u zgjidh pa probleme nga Spurs, me Jose Mourinho që kërkoi të shmangte...

Lexo lajmin e plotë

Në hapat e legjendave të MotoGP

16:05 • 01 Janar 2021

Në hapat e legjendave të MotoGP

“Dua të shkoj në disko”. Këto ishin fjalët e Joan Mir pasi u bë piloti i 27 që u kurorëzua kampion bote në MotoGP. Por, nuk mundi të kishte as djersë, as alkool, dhe asnjë lloj shfrenimi në klubet e natës së Valencias në orët...

Lexo lajmin e plotë

1 vit lojëra “pa” duar

14:49 • 31 Dhjetor 2020

1 vit lojëra “pa” duar

Orët, ditët, javët, muajt kaluan pak a shumë të njëjta në një 2020 të pazakontë, vit të cilin shumëkush nga ne, nëse do të kishte një gomë imagjinare në duar, nuk do të mendohej dy herë për ta fshirë. Nëse muajt e verës na dhanë...

Lexo lajmin e plotë

Covid-19 shtyn një ndeshje të NBA

09:40 • 25 Dhjetor 2020

Covid-19 shtyn një ndeshje të NBA

Ndodh për herë të parë edhe në NBA. Ndërsa sezoni i ri sapo ka nisur, një prej ndeshjeve të javës së parë nuk u zhvillua. Shkak është Covid-19, i cili është ende prezent në skuadrat amerikane të basketbollit, raste të cilat pak javë përpara nisjes...

Lexo lajmin e plotë

Garë e ashpër për titull në Francë

09:44 • 24 Dhjetor 2020

Garë e ashpër për titull në Francë

Gara vijon të jetë e fortë në kampionatin francez të futbollit, me tre skuadra të cilat po shfaqen pretendente për titull. PSG vijon të mbetet në vendin e tretë, kjo për shkak se Lille dhe Lyon nuk po gabojnë javë pas jave. Kampionët bënë detyrën...

Lexo lajmin e plotë

Angli, përcaktohen gjysmëfinalistët e fundit të Kupës së Ligës

08:26 • 24 Dhjetor 2020

Angli, përcaktohen gjysmëfinalistët e fundit të Kupës së Ligës

Tottenham dhe Manchester United janë dy skuadrat e fundit që siguruan gjysmëfinalet e Kupës së Ligës në Angli. Skuadra e Jose Mourinho mundi 3-1 Stoke për t’u kualifikuar mes katër më të mirave dhe tashmë do të përballet me ekipin e Brentford për një vend...

Lexo lajmin e plotë

Kampionët e nisin me humbje sezonin e ri të NBA

08:51 • 23 Dhjetor 2020

Kampionët e nisin me humbje sezonin e ri të NBA

NBA i dha start sezonit të ri 2020-2021. Kampionati i basketbollit amerikan (NBA) nisi me humbje për Los Angeles Lakers. Kampionët në fuqi u mundën në derbi nga Los Angeles Clippers, të cilët triumfuan dhe shijuan në një farë mënyre hakmarrjen ndaj rivalëve të tyre...

Lexo lajmin e plotë

NBA nis sot sezonin e ri

08:41 • 22 Dhjetor 2020

NBA nis sot sezonin e ri

NBA është gati të nisë sezonin 2020-2021. Vetëm pak muaj pas kurorëzimit të fituesve të edicionit të kaluar, Los Angeles Lakers, basketbolli amerikan përgatitet të nisë kampionatin e ri. Ndeshja e parë do të zhvillohet këtë të mërkurë. Brooklyn Nets përballë Golden State Warriors do...

Lexo lajmin e plotë

Messi: Kalova një periudhë të keqe, tani jam gati që të luftoj për gjithçka

08:29 • 22 Dhjetor 2020

Messi: Kalova një periudhë të keqe, tani jam gati që të luftoj për gjithçka

Messi është rikthyer të flasë për mediat lidhur me situatën e tij te Barcelona, ndeshjet e fundit dhe objektivat. Në një program radiofonik katalanas, i cili do të trasmetohet më 27 dhjetor, Messi foli hapur për periudhën e komplikuar të kohëve të fundit. “Kam kaluar...

Lexo lajmin e plotë

Lille ndal PSG-në dhe merr kreun e renditjes në Francë

09:53 • 21 Dhjetor 2020

Lille ndal PSG-në dhe merr kreun e renditjes në Francë

Lille arriti të ndalë Paris Saint Germain në atë që mund të konsiderohej përballja më e fortë e javës së 16-të në Francë. Në fushën e saj, Lille mbajti portën të paprekur, ndërsa ndeshja u mbyll në barazim pa gola. Me pikën e fituar, vendasit...

Lexo lajmin e plotë

Duka, sulm frontal qeverisë: Jo më bojkot, me gjithë drejtimin më të turpshëm në 30 vjet

16:51 • 18 Dhjetor 2020

Duka, sulm frontal qeverisë: Jo më bojkot, me gjithë drejtimin më të turpshëm në 30 vjet

Me mbylljen e vitit 2020, përfundon edhe afati i premtuar nga qeveria shqiptare dhe kryeministri Edi Rama, për të miratuar një ligj të përshtatshëm të sporteve. Aty, fokusi kryesor do të ishte te pjesa e sponsorizimeve, që shihet si mënyra e vetme për të formalizuar...

Lexo lajmin e plotë

Duele titulli, Inter sfidon Napolin, Juventus përballë Atalantës

12:15 • 16 Dhjetor 2020

Duele titulli, Inter sfidon Napolin, Juventus përballë Atalantës

Me dy supersfidat e kësaj të mërkure, Serie A do ketë një projekson edhe më të qartë se cilët do të jenë kandidatët me potencial për titull. Në mbrëmje, Inter sfidon Napolin, Juventus pret Atalantën, ndërsa Milan udhëton drejt Xhenoas. Dueli që do të luhet...

Lexo lajmin e plotë

Uzuni shënon ndaj ekipit të Memollës, Ferencvaros vijon kryesimin

08:40 • 07 Dhjetor 2020

Uzuni shënon ndaj ekipit të Memollës, Ferencvaros vijon kryesimin

Myrto Uzuni ishte protagonist këtë fundjave për skuadrën e tij Ferencvaros, në kampionatin hungarez. Lojtari i kombëtares triumfoi në përballjen me futbollistin tjetër shqiptar, Hysen Memolla, i cili aktivizohet në radhët e Diosgiorit. Uzuni realizoi golin e tretë në fitoren 3-1 të Ferencvaros, që kryeson...

Lexo lajmin e plotë

Formula 1, fitore spektakolare e Perez në “Sakhir”

15:24 • 07 Dhjetor 2020

Formula 1, fitore spektakolare e Perez në “Sakhir”

Sergio Perez është fituesi i “Çmimit te Madh te Sakhirit”. Gara e dytë me radhë në Bahrein dhuroi shumë surpriza duke nisur nga xhiro e pare, ku pas një kontakti Maks Vershtapen dhe Charles Leclerc përfunduan jashtë piste. Perez, piloti meksikan i “Racing Point” arriti...

Lexo lajmin e plotë

Intervista për FIFA, Reja: Kualifikimi në Botëror, ëndrra e radhës e Shqipërisë

14:12 • 04 Dhjetor 2020

Intervista për FIFA, Reja: Kualifikimi në Botëror, ëndrra e radhës e Shqipërisë

Suksesi në Ligën e Kombeve dhe ngjitja në Ligën B ishte maksimumi që Edi Reja mund të bënte prej marrjes së drejtimit të përfaqësueses shqiptare, e cila tashmë e ka zhvendosur fokusin tek eliminatoret e Kampionatit Botëror. Një pjesë të emocioneve për këtë sukses, por...

Lexo lajmin e plotë

Zgjidhet misteri, nuk ka balsamosje, Maradona varroset pranë prindërve të tij

10:06 • 27 Nëntor 2020

Zgjidhet misteri, nuk ka balsamosje, Maradona varroset pranë prindërve të tij

Qindra mijëra argjentinas iu bashkuan homazheve për idhullin e tyre Diego Armando Maradona, përpara se legjenda t’i drejtohej banesës së fundit. Arkivoli i ish-futbollistit u vendos, për orë të tëra, në Pallatin Presidencial në Buenos Aires, atje ku një numër i pafundmë njerëzish brohoritën ose...

Lexo lajmin e plotë

Gjeni dhe “djalë i keq”, frazat ikonike të legjendës Diego Armando Maradona

16:59 • 26 Nëntor 2020

Gjeni dhe “djalë i keq”, frazat ikonike të legjendës Diego Armando Maradona

Një gjeni në fushën e lojës, me një talent të jashtëzakonshëm, por edhe një djalë i keq. Varësia nga droga, sherret në fushë apo polemikat kanë karakterizuar jetën e Diego Armando Maradona-s, një personazh që ka arritur deri aty sa debatoi edhe me Papën. Në...

Lexo lajmin e plotë

Nga “San Paolo” në “Diego Armando Maradona”, Napoli ndryshon emrin e stadiumit

15:28 • 26 Nëntor 2020

Nga “San Paolo” në “Diego Armando Maradona”, Napoli ndryshon emrin e stadiumit

Gëzimi ishte i madh për Maradonën pas realizimit me sukses të operacionit në kokë, më 4 nëntor, po aq sa hidhërimi i pasdites të së mërkurës, kur Clarin, media e parë në Buenos Aires njoftoi se legjenda kishte ndërruar jetë. Homazhet nuk munguan as në...

Lexo lajmin e plotë

Kategoria Superiore, Tirana kërkon kthesën, Vllaznia ndaj Teutës për shkëputjen

11:36 • 25 Nëntor 2020

Kategoria Superiore, Tirana kërkon kthesën, Vllaznia ndaj Teutës për shkëputjen

Kalendari i ngjeshur si asnjëherë më parë në kategorinë superiore sjell javën e katërt në mesjavë. 3 humbjet me radhë të Tiranës e bëjnë të detyrueshme kthesën e bardhebluve përballë Bylis, për të shmangur krizën dhe mbi të gjitha për të dhënë sinjalet e duhura me...

Lexo lajmin e plotë

Gati nisja e turneut kombëtar të futbollit 5 kundër 5

15:12 • 24 Nëntor 2020

Gati nisja e turneut kombëtar të futbollit 5 kundër 5

Pasioni i atyre që luajnë futboll në fusha të vogla, të njohura ndryshe si “kalçeto”, tashmë merr formë zyrtare. Për herë të parë, skuadra të formuara sipas dëshirës kanë mundësinë të luajnë në një kampionat kombëtar, me ndeshjet që gjykohen nga një arbitër, do të...

Lexo lajmin e plotë

Kthehet Champions League, Uzuni përballë Juventusit

08:30 • 24 Nëntor 2020

Kthehet Champions League, Uzuni përballë Juventusit

Champions League rikthehet sot në mbrëmje me ndeshjet e kthimit në fazën e grupeve. Juventus luan përballë Ferencvaroshit të futbollistit shqiptar Myrto Uzuni, i cili këtë herë do të jetë i gatshëm për hungarezët për ta nisur sfidën prej minutës së parë. Barcelona udhëton drejt...

Lexo lajmin e plotë

Globe Soccer Award, Ronaldo dhe Messi në listë për “lojtarin e shekullit”

19:05 • 23 Nëntor 2020

Globe Soccer Award, Ronaldo dhe Messi në listë për “lojtarin e shekullit”

Ronaldo, Messi, Lewandowski, por edhe Shevchenko, Beckham, Ronaldinjo apo Zidane. “Globe Soccer Awards” këtë vit vjen me risi dhe një i tillë është vlerësimi që do jepet për futbollistin e shekullit. Përkrah çmimeve të përvitshme, evenimenti që organizohet në Dubai ka vendosur të nderojë edhe...

Lexo lajmin e plotë

Medvedev triumfon në “ATP Finals”

10:16 • 23 Nëntor 2020

Medvedev triumfon në “ATP Finals”

Danil Medvedev është kampion i finaleve ATP për vitin 2020. Tenisti rus mundi austriakun Dominik Thiem 2-1 me sete, pas një dueli tejet të luftuar. Të dy këta tenistë ishin supriza e këtij viti, ndërsa ia dolën të eliminonin në gjysmëfinale dy emra të mëdhenj...

Lexo lajmin e plotë

Avioni i parë personal në historinë e klubit, ankthi i Lacios në fluturim përpara ndeshjes me Krotonen

14:19 • 22 Nëntor 2020

Avioni i parë personal në historinë e klubit, ankthi i Lacios në fluturim përpara ndeshjes me Krotonen

Udhëtimi i klubit të Lazio-s me avionin e parë të personalizuar do të mbahet mend për tre pikët në Korotone por më shumë se aq, për ankthin që stafi dhe futbollistët përjetuan gjatë fluturimit për në Kalabri. Moti i keq që kishte përfshirë këtë rajon...

Lexo lajmin e plotë

Nevil Dede gati për provën e parë, Tirana përballë Vllaznisë

17:05 • 20 Nëntor 2020

Nevil Dede gati për provën e parë, Tirana përballë Vllaznisë

Java e tretë në Kategorinë Superiore sjell derbin e Shqipërisë, Vllaznia-Tirana. Shkodranët janë ata që kryesojnë me pikë të plota dhe kërkojnë suksesin e tretë me radhë përballë kryeqytetasve, të cilët do të shfaqen për herë të parë nën drejtimin e trajnerit të ri, Nevil...

Lexo lajmin e plotë

Basketbollisti i parë shqiptar në NBA

11:58 • 20 Nëntor 2020

Basketbollisti i parë shqiptar në NBA

Një basketbollist me origjinë shqiptare, në nivelin më të lartë të basketbollit në botë. Ndodh për herë të parë, prej këtij sezoni me 19-vjeçarin Deni Avdija që do të luajë në NBA. Avdija, ka lindur në Izrael, atje ku është rritur dhe është formuar si...

Lexo lajmin e plotë

Finalet dhe biletat e Botërorit, mënyra se si funksionon Liga e Kombeve

11:39 • 20 Nëntor 2020

Finalet dhe biletat e Botërorit, mënyra se si funksionon Liga e Kombeve

Italia, Belgjika, Spanja dhe Franca janë skuadrat që do të luftojnë këtë edicion të Ligës së Kombeve për trofeun dhe për të shkurorëzuar Portugalinë kampione. Ndërsa turneu i dha fund fazës së grupeve, këto 4 përfaqësuese i drejtohen fazës finale dhe mënyrën se si do...

Lexo lajmin e plotë

“Finalja” kundër Bjellorusisë, Reja: Kemi cilësitë e duhura për të arritur kualifikimin

22:06 • 17 Nëntor 2020

“Finalja” kundër Bjellorusisë, Reja: Kemi cilësitë e duhura për të arritur kualifikimin

Përballja e përfaqësueses sonë me Bjellorusinë do të vendosë skuadrën që do të fitojë grupin dhe do të vazhdojë të luftojë për fitimin e Ligës C. Pas performancës ndaj Kazakistanit, trajneri Edi Reja ka besim se skuadra i ka të gjitha mundësitë për të përsëritur...

Lexo lajmin e plotë

Befason De Biasi: Në Europian shkova me skuadër më të dobët se Azerbajxhani

15:08 • 17 Nëntor 2020

Befason De Biasi: Në Europian shkova me skuadër më të dobët se Azerbajxhani

Ish-trajneri i kombëtares kuqezi dhe një nga emrat që ka shkruar kapitullin më të rëndëishëm të futbollit shqiptar, Xhani De Biasi, i cili tashmë drejton Azerbajxhanin, ka befasuar në konferencën për shtyp përpara ndeshjes kundër Luksemburgut.  Ish-tekniku i përfaqësueses sonë, në përpjekje për të motivuar...

Lexo lajmin e plotë

Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, organizatorët optimistë për lejimin e spektatorëve

11:10 • 17 Nëntor 2020

Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, organizatorët optimistë për lejimin e spektatorëve

Lojërat Olimpike të Tokios të cilat u shtynë, për shkak të pandemisë së koronavirusit, do të zhvillohen verën e vitit të ardhshëm dhe për zhvillimin e tyre, autoritetet vendase po bëjnë të pamundurën pasi është përjashtuar mundësia e një shtyrjeje tjetër. Në një konferencë për...

Lexo lajmin e plotë

Kualifikueset e botërorit, Paraguai ndal Argjentinën, Ekuadori mund Bolivinë

16:34 • 13 Nëntor 2020

Kualifikueset e botërorit, Paraguai ndal Argjentinën, Ekuadori mund Bolivinë

Paralelisht me aktivitetet në Evropë vijojnë edhe ato në Amerikën Latine, të cilat vlejnë për kualfikimin për në kampionatin Botëror Katar 2022. Pas fitoreve me Ekuadorin dhe Bolivinë, Argjentina e Leo Messit u ndal nga Paraguai. Në takimin e luajtur në Buenos Aires, skuadrat barazuan...

Lexo lajmin e plotë

Hungaria, Skocia dhe Sllovakia presin biletën për në Evropian

08:17 • 13 Nëntor 2020

Hungaria, Skocia dhe Sllovakia presin biletën për në Evropian

Biletën për në finalet e Kampionatit Evropian arritën ta sigurojnë edhe 3 përfaqësuese të tjera. Hungaria përmbysi në mënyrë të çmendur Islandën në sekondat e fundit të ndeshjes, duke arritur kualifikimin. Sllovakia ia doli gjithashtu, por vetëm në shtesën e dytë të takimit përballë Irlandës...

Lexo lajmin e plotë

Maqedonia e Veriut dhe Gjeorgjia, “betejë” për biletën e Evropianit

11:36 • 12 Nëntor 2020

Maqedonia e Veriut dhe Gjeorgjia, “betejë” për biletën e Evropianit

Do të ishte Kosova skuadra që, këtë të enjte, do të luante në një përballje historike me Gjeorgjinë, në një prej finaleve të Ligës së Kombeve, nëse do të triumfonte në aktin gjysmëfinal, megjithatë një tjetër përfaqësuese e mbushur me futbollistë me origjinë shqiptare do...

Lexo lajmin e plotë

Drithërima te Juventus, PSG shënjestron Cristianon

15:12 • 11 Nëntor 2020

Drithërima te Juventus, PSG shënjestron Cristianon

Paris Saint Germain kërkon Cristiano Ronaldon dhe këtë e konfirmojnë fjalët e drejtorit sportiv Leonardo. Në një komunikim, në rrjetet sociale me tifozët, drejtuesi i parizienëve ishte i qartë: ylli portugez është objektivi i pronarëve nga Katari për sezonin e ardhshëm. Juventus për momentin është...

Lexo lajmin e plotë

Miqësorja Shqipëri-Kosovë, Reja: Do të doja ta shmangia, në fushë me ekip konkurrues

16:19 • 10 Nëntor 2020

Miqësorja Shqipëri-Kosovë, Reja: Do të doja ta shmangia, në fushë me ekip konkurrues

Kombëtarja kuqezi teston gjendjen përballë Kosovës me sytë nga dy ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve, Kazakistanin dhe Bjellorusinë.Edhe pse Edi Reja nuk do ta donte një ndeshje të këtij lloji në këtë moment të Kombëtares, skuadra do të rreshtohet konkurruese sipas teknikut italian....

Lexo lajmin e plotë

F1 prezanton kalendarin me 22 gara të vitit të ardhshëm

15:06 • 10 Nëntor 2020

F1 prezanton kalendarin me 22 gara të vitit të ardhshëm

Pasi u njoftua me bujë garimi edhe në Hanoi të Vietnamit, organizatorët e këtij Çmimi të Madh e anuluan atë për shkak të pandemisë dhe kjo jo për fajin e tyre, por prej problemeve politike të shtetit vietnamez. Në këtë mënyrë, kalendari i ri provizor...

Lexo lajmin e plotë

Fiorentina rikthen në stol Cesare Prandellin

08:45 • 10 Nëntor 2020

Fiorentina rikthen në stol Cesare Prandellin

Rikthim i madh në stolin e Fiorentinës, me klubin italian që njoftoi mbrëmjen e kësaj të hëne ndryshime në postin drejtues. Cesare Prandelli do të jetë sërish trajneri i vjollcëve, ndërsa krerët e Fiorentinës vendosën të shkarkojnë Bepe Iachinin pas rezultateve të dobëta në nisje...

Lexo lajmin e plotë

MotoGP, Joan Mir gjen fitoren e parë, spanjolli pranë titullit kampion

15:58 • 09 Nëntor 2020

MotoGP, Joan Mir gjen fitoren e parë, spanjolli pranë titullit kampion

Edhe pse kryeson renditjen e përgjithshme të MotoGP, suksesi në Çmimin e Madh të Europës këtë fundjavë, ishte fitorja e parë e këtij sezoni dhe e para në karrierë për Joan Mir. Piloti spanjoll, kaloi i pari vijën e finish në Valencia me Suzukin që...

Lexo lajmin e plotë

Formula 1 garon për herë të parë në Arabinë Saudite

09:29 • 06 Nëntor 2020

Formula 1 garon për herë të parë në Arabinë Saudite

Formula 1 do të garojë për herë të parë edhe në Arabinë Saudite. Organizatorët e garave të shpejtësisë njoftuan zyrtarisht se duke nisur nga sezoni i ardhshëm, kalendarit të Formula 1 do t’i shtohet edhe pista e Xhedah. Gara e parë historike do të zhvillohet...

Lexo lajmin e plotë

NBA cakton datën e nisjes, lojtarët shkurtojnë pagat

15:43 • 05 Nëntor 2020

NBA cakton datën e nisjes, lojtarët shkurtojnë pagat

NBA nis më 22 dhjetor. Krerët e Ligës së Basketbollit në Shtetet e Bashkuara kanë rënë dakord pas disa mosmarrëveshjesh për ta nisur kampionatin e ri të basketbollit në periudhën e Krishtlindjes. Stërvitjet do të nisin prej datës 1 dhjetor dhe sezoni i rregullt do...

Lexo lajmin e plotë

Kuqezi edhe 40 vjeç, Milan mendon rinovimin me Ibrën për një tjetër sezon

17:29 • 03 Nëntor 2020

Kuqezi edhe 40 vjeç, Milan mendon rinovimin me Ibrën për një tjetër sezon

Zlatan Ibrahimovic është gati të vishet kuqezi edhe sezonin e ardhshëm. Rinovimi i sulmuesit 39-vjeçar nuk është më një hamendësim, por për të po punohet konkretisht. Milan kërkon që Ibrahimovic të jepë pika e referimit të skuadrës edhe në sezonin 2021-2022. Në aspektin teknik, drejtuesit...

Lexo lajmin e plotë

Sociedad vijon të bëjë mirë, mund Celtan dhe mban kreun e renditjes

09:47 • 02 Nëntor 2020

Sociedad vijon të bëjë mirë, mund Celtan dhe mban kreun e renditjes

Në Spanjë kryesues i kampionatit vazhdon të mbetet Real Sociedad, që për çudi regjistroi vetëm 5 pikë në katër ndeshjet e para të sezonit. Skuadra baske e cila tregoi potencalin me barazimin me Realin e Madridit në javën e dytë, mban vendin e parë me...

Lexo lajmin e plotë

Nis sezoni futbollistik, Kupa e Shqipërisë, asnjë surprizë në turin e parë

10:41 • 02 Nëntor 2020

Nis sezoni futbollistik, Kupa e Shqipërisë, asnjë surprizë në turin e parë

Futbolli shqiptar u rikthye në fushë pa surpriza. Sezoni i ri në vend nisi me Kupën e Shqipërisë, atje ku u kualifikuan të gjitha skuadrat e Kategorisë Superiore. Skënderbeu arriti të kualifikohet përballë Tomorit. Skuadra korçare e cila drejtohet nga trajneri Julian Ahmataj u mjaftua...

Lexo lajmin e plotë

Basketboll për Krishtlindje, lojtarët e NBA-së refuzojnë nisjen e sezonit që prej dhjetorit

16:11 • 30 Tetor 2020

Basketboll për Krishtlindje, lojtarët e NBA-së refuzojnë nisjen e sezonit që prej dhjetorit

Basketbollistët e NBA-së i kanë thënë jo propozimit për të nisur sezonin e ri prej muajit dhjetor. Ndërsa edicioni i kaluar u finalizua vetëm përpara 3 javësh, komisioneri i basketbollit amerikan, Adam Silver ka kërkuar që kampionati i ri, t’i nisë ndeshjet gjatë periudhë së...

Lexo lajmin e plotë

Raikkonen nuk njeh moshë, rinovon sërish me Formula 1

16:05 • 30 Tetor 2020

Raikkonen nuk njeh moshë, rinovon sërish me Formula 1

Plot 41 vjeç, por klasi dhe aftësitë e Kimi Raikkonen nuk ndryshojnë në Formula 1. Piloti finlandez ka rinovuar edhe për një tjetër vit me skuderinë Alfa Romeo, për të cilën garon prej vitit 2019. Ky do të jetë sezoni i 19 për Raikonen në...

Lexo lajmin e plotë

Nuk ka lojëra me dorë, Ministria e Shëndetësisë i mbyll dyert volejbollit

12:14 • 27 Tetor 2020

Nuk ka lojëra me dorë, Ministria e Shëndetësisë i mbyll dyert volejbollit

Në Shqipëri nuk do të luhet volejboll edhe për një tjetër afat të papërcaktuar. Pas 8 muajsh pritje, Ministria e Shëndetësisë i ka kthyer përgjigje negative Federatës Shqiptare të Volejbollit e cila kishte kërkuar herë pas here rikthimin e aktivitetit pa tifozë dhe sipas protokollit...

Lexo lajmin e plotë

Rikthehet Champions League/ Reali kërkon kthesën, Interi përballë Shakhtarit

10:56 • 27 Tetor 2020

Rikthehet Champions League/ Reali kërkon kthesën, Interi përballë Shakhtarit

Champions League luan sot raundin e dytë të ndeshjeve në grupe. Real Madrid takohet me gjermanët e Monchengladbach dhe do të kërkojë të lërë pas humbjen shokuese në Spanjë përballë Shakhtar Donetsk. Këta të fundit, në mbrëmje do të sfidojnë italianët e Inter. Kampionët e...

Lexo lajmin e plotë