Krist Martiro

Arsenal është skuadra e parë angleze që nis zyrtarisht përgatitjet për rifillimin e sezonit. Ashtu sikurse kishte njoftuar prej fillimit të javës, klubi londinez hapi dyert e fushave stërvitore për stërvitje individuale të lojtarëve të skuadrës. I pari që mbërriti në “London Colney”, ishte sulmuesi Aleksander Lacazzete. Pas tij u...

Kjo e hënë shënoi edhe hapjen më të madhe të bizneseve në Tiranë, e bashkë me to u derdhën në rrugët e kryeqytetit edhe shumë njerëz.

Kjo e hënë shënoi edhe hapjen më të madhe të bizneseve në Tiranë, e bashkë me to u derdhën në rrugët e kryeqytetit edhe shumë njerëz. Lista e zgjedhuar e bizneseve bëri që numri i njerëzve që lëvizin dukej si një ditë e zakonshme përpara pandemisë. Moti me diell mbetet...

Kylian Mbappe është dëshira e trajnerit të Liverpool, Jurgen Klopp, për sezonin e ardhshëm. Mediat franceze tregojnë se tekniku gjerman ka telefonuar babain e yllit francez për të studiuar terrenin, dhe për të parë se cilat janë interesat e sulmuesit të Paris Saint Germain për të ardhmen. Kontrata e Mbappe...

Koronavirusi i mori jetën ish-futbollistit shqiptar të Maqedonisë, Ermir Zulbeari. Në moshën 36-vjeçare, Zulbeari nuk mundi t’i mbijetojë virusit për shkak të sëmundjeve të tjera bashkëshoqëruese. Baba i tre fëmijëve, Ermir Zulbeari ishte pjesë e klubit të Gradecit si lojtar e më pas në rolin e trajnerit për disa sezone....

Kur do të rinisë futbolli? Kjo është pyetja e vazhdueshme në një kohë kur tendenca e përhapjes së Koronavirus ka marrë tatëpjetën. Vende si Belgjika apo Holanda i dhanë fundin sezonit, të detyruar nga vendimmarrjet e qeverive përkatëse, por në pjesën më të gjerë të Evropës ka shpresa reale, madje...

Dita e parë e Tokës u festua për herë të parë më 22 Prill 1970. Dhjetëra mijëra amerikanë bashkuan forcat për të pastruar Tokën dhe ajrin përreth tyre për shkak të shqetësimit në rritje për helmimin e njerëzimit nga atmosfera, toka dhe detet. Shembull janë thatësirat serioze në Afrikë, Ukrainë...