Tanja Porja

WEATHER PRODUCER

Parashikimi i motit: 18 shtator 2021

08:16 • 18 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 18 shtator 2021

Moti në territor vijon me vranësira e shira të herë pas hershëm ku priten edhe rrebeshe të shkurtra në shtrirjen nga qarku Shkodër deri afër Fierit. Ndërsa, duke iu afruar mbrëmjes, do ketë përkohësisht përmirësim  të motit në vend, përjashtuar disa zona veriore ku shirat...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 16 shtator 2021

09:51 • 16 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 16 shtator 2021

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta mbizotërojnë motin në të gjithë vendin deri në mesditë. Pjesa e dytë e ditës fuqizon kthjellimet në jug dhe pjesërisht në qendër, ndërsa veriu vijon me vranësira të shpeshta, por pa reshje. Temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mesditës, megjithatë...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 15 shtator 2021

10:46 • 15 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 15 shtator 2021

Mbetet e kthjellët paraditja e kësaj të mërkure në të gjithë vendin, ndërsa pas mesditës vranësira të lehta shfaqen në skajin verior, por në mbrëmje dhe gjatë natës, gradualisht vranësirat do të shtohen mbi të gjithë territorin shqiptar. Temperaturat e ajrit vijojnë me një tjetër...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 14 shtator 2021

09:28 • 14 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 14 shtator 2021

Sot mbi Shqipëri do të mbizotërojnë kthjellimet në pjesën më të madhe të ditës, ndërsa me vranësira kalimtare paraqiten zonat lindore gjatë mëngjesit dhe mbrëmjes. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në të dyja vlerat ditore duke luhatur matjet e termometrit në rang vendi, nga 12...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 13 shtator  2021

10:22 • 13 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 13 shtator 2021

Mot me diell në veri dhe qendër, por vranësira të përkohshme në jug të vendit. Duke iu afruar mesditës, jugu kalon në kushtet e  kthjellimeve, të cilat bëhen mbizotëruese deri në mesnatë, në të gjithë vendin. Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes, por rritje...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 11 shtator 2021

07:00 • 11 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 11 shtator 2021

Veriu mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare këtë të shtunë, por vranësira të shpeshta do ketë në qendër dhe jug ku priten shira të dobët dhe të izoluar. Pjesa e dytë e ditës shton vranësirat në territor duke sjellë shira të dobët në skajun jugor...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 5 shtator 2021

08:19 • 05 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 5 shtator 2021

Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta do të mbizotërojnë gjatë gjithë ditës në territorin shqiptar. Sot priten shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit, kryesisht në pjesën e dytë të ditës, kur priten edhe rrebeshe të përkohshme në zonat jugore. Temperaturat...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 4 shtator 2021

08:15 • 04 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 4 shtator 2021

Paraditja e kësaj të shtune mbetet në kushtet e kthjellimeve me vranësira të lehta, por duke iu afruar mesditës vranësira të dendura përfshijnë të gjithë vendin. Vonë në mbrëmje vranësirat do të fuqizohen në skajet veri-verilindje, ku priten rrebeshe afatshkurta. Temperaturat e ajrit ruajnë vlera...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 3 shtator 2021

09:37 • 03 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 3 shtator 2021

Moti vijon kryesisht i kthjellët në jug dhe zonat qendrore, ndërsa vranësira kalimtare do të ketë veriu. Pasditja shton vranësirat në veri dhe zonat lindore, si edhe vranësira kalimtare shfaqen në pjesën tjetër të territorit, por jo reshje. Temperaturat e ajrit nuk ndryshojnë gjatë mëngjesit;...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 2 shtator 2021

09:20 • 02 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 2 shtator 2021

Moti kryesisht i kthjellët mbizotëron në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore. Pjesa e dytë e ditës sjell vranësira të shpeshta në të gjithë vendin, por nuk do të ketë reshje. Temperaturat e ajrit vijojnë pa ndryshime të...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 1 shtator 2021

09:34 • 01 Shtator 2021

Parashikimi i motit: 1 shtator 2021

Vijon paraditja e kthjellët në të gjithë vendin, ndërsa mesdita sjell vranësira kalimtare në territor, më të shpeshta në skajin verior ku priten gjatë mesditës edhe shira të dobët. Sërish mbrëmja risjell në vend, mot kryesisht të kthjellët. Temperaturat e ajrit pësojnë ndryshime të lehta,...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 31 gusht 2021

09:22 • 31 Gusht 2021

Parashikimi i motit: 31 gusht 2021

Moti mbetet i kthjellët me vranësira të lehta në të gjithë territorin deri në mesditë kur vranësirat bëhen më të dukshme në vend, kryesisht në zonat malore, por nuk do të ketë reshje. Mëngjesi mbetet i freskët me temperatura që variojnë nga 12 në 20°C,...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 30 gusht 2021

09:50 • 30 Gusht 2021

Parashikimi i motit: 30 gusht 2021

Dita e sotme sjell mot kryesisht me diell në bregdet dhe zonat e ulëta, por vranësira kalimtare do të ketë nga paraditja deri në mbrëmje në zonat malore shqiptare. Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes duke shënuar deri 11°C, por rritje me 2°C sjell...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 29 gusht 2021

09:06 • 29 Gusht 2021

Parashikimi i motit: 29 gusht 2021

Pjesa e parë e ditës sjell vranësira me shira të dobët në veri dhe një pjesë të zonave qendrore, por jugu mbetet me kthjellime dhe  vranësira kalimtare. Pasditja lokalizon shirat në skajin verior duke lënë pjesën më të madhe të vendit në kushtet e motit...

Lexo lajmin e plotë

Temperatura të larta gjatë gjithë javës

16:25 • 09 Gusht 2021

Temperatura të larta gjatë gjithë javës

Java fillon e kthjellët dhe e nxehtë, pasi termometri maksimal mesditën e së hënës i afrohet 40°C. Moti mbetet i nxehtë me luhatje të vogla të vlerave termike, duke ruajtur maksimumin rreth 40-41°C në qarqet Shkodër, Elbasan dhe Berat, ndërsa e mërkura pasdite sjell rrebeshe...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 8 gusht 2021

08:03 • 08 Gusht 2021

Parashikimi i motit: 8 gusht 2021

Moti vijon i kthjellët sot në të gjithë vendin deri në mesditë kur vranësira të lehta shfaqen në zonat jugore, ndërsa në mbrëmje, vranësira lokale do të zhvillohen në skajin verior. Temperaturat e ajrit do të rriten me 2°C në të dy vlerat ditore të...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 5 gusht 2021

09:15 • 05 Gusht 2021

Parashikimi i motit: 5 gusht 2021

Dita nis e kthjellët, por nga mesdita dhe në vijim priten vranësira në të gjithë vendin. Mesdita sjell shira të dobët në veri të cilët gjatë pasdites lokalizohen në zonat qendrore, ndërsa rreth mesnatës, krijohet mundësia për shira afatshkurtër edhe në zonat jugore të vendit....

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 2 gusht 2021

09:17 • 02 Gusht 2021

Parashikimi i motit: 2 gusht 2021

Ditën e sotme do të mbizotërojë moti i kthjellët në të gjithë vendin deri pas mesditës kur priten vranësira kalimtare në veri-verilindje, por mbrëmja sjell vetëm kthjellime. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por rënie me 2°C sjell mesdita duke luhatur vlerat ditore nga...

Lexo lajmin e plotë

Temperatura ideale për pushuesit e pikut të sezonit, por jo për zjarret

20:01 • 01 Gusht 2021

Temperatura ideale për pushuesit e pikut të sezonit, por jo për zjarret

Temperaturat e larta dhe forca e erës ndihmojnë zgjerimin e zonave të zjarrit. Kushtet e motit të nxehtë e të thatë nuk ndihmojnë aspak situatën me zjarret në vend; rreziku nga zjarret mbetet shumë i lartë sot dhe nesër sepse temperaturat e larta gjatë orëve...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 31 korrik 2021

08:01 • 31 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 31 korrik 2021

Këtë të shtunë moti mbetet me kthjellime dhe i nxehtë deri në mbrëmje kur vranësira lokale zhvillohen në zonat malore. Temperaturat e ajrit ulen me 2 gradë në mëngjes, por rënie të lehtë sjell mesdita duke luhatur vlerat skajore nga 17°C në 40°C. Era do...

Lexo lajmin e plotë

Vala e tretë e të nxehtit vjen nga Çadi dhe Nigeria, temperaturat shkojnë deri në 43°C

14:55 • 25 Korrik 2021

Vala e tretë e të nxehtit vjen nga Çadi dhe Nigeria, temperaturat shkojnë deri në 43°C

Java e ardhshme sjell valën më të nxehtë të katër viteve te fundit në Shqipëri, ku termometri do të ngjitet në 35°C edhe në zonat më të freskëta të Shqipërisë. Temperaturat do të vijojnë të rriten gjatë ditëve të fundit të korrikut si pasojë e...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 24/07/2021

08:08 • 24 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 24/07/2021

Kthjellimet do të mbizotërojnë motin deri në mesditë kur vranësira kalimtare shfaqen në territor duke sjellë ndonjë shi të izoluar në juglindje. Pasditja dhe orët në vijim sjellin mot  të kthjellët. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 15°C në 37°C. Era...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 23/07/2021

09:34 • 23 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 23/07/2021

Moti në territor vijon i kthjellët gjatë gjithë ditës, përjashtuar skajet verilindje-juglindje ku mesdita sjell vranësira të shpeshta, por kalimtare. Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes, duke shënuar minimumin 13°C, por rriten lehtë vlerat e mesditës, kur maksimumi ngjitet mbi 36°C. Era do të fryjë...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 22/07/2021

09:52 • 22 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 22/07/2021

Paraditja vijon me mot të kthjellët në të gjithë territorin, por pas mesditës priten vranësira kalimtare në zonat e ulëta dhe ato malore, ndërkohë që nuk priten reshje. Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes, duke zbritur deri në 14°C në zonat malore, por nuk...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 21 korrik 2021

09:53 • 21 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 21 korrik 2021

Kthjellimet mbizotërojnë bregdetin dhe zonat  perëndimore gjatë gjithë ditës, ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore. Mesdita fuqizon vranësirat në zonat lindore duke sjellë ndonjë shi të dobët në zonat kufitare juglindore. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por rritje me 2-3°C...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 20 korrik 2021

09:42 • 20 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 20 korrik 2021

Kthjellime dhe vranësira kalimtare do të ketë në jug të vendit gjatë gjithë ditës, përveç shirave të përkohshëm në qarkun e Korçës. Ndërsa veriu dhe pjesa më e madhe e zonave qendrore edhe sot mbeten me vranësira të dukshme të cilat do të prodhojnë herë pas...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 19 korrik 2021

09:43 • 19 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 19 korrik 2021

Pritet përmirësim i dukshëm i motit në të gjithë vendin. Kthjellime të shumta alternohen me vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët, në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa rrebeshe afatshkurtra priten në veri dhe zonat lindore. Temperaturat e ajrit ulen gjatë mëngjesit...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 17 korrik 2021

08:51 • 17 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 17 korrik 2021

Bregdeti shqiptar mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ndërsa veriu dhe zonat lindore paraqiten me vranësira të shpeshta. Pas mesditës pjesa më e madhe e vendit vijon pa reshje, por në veri dhe zonat lindore do të ketë rrebeshe afatshkurtra; momente me shira të dobët...

Lexo lajmin e plotë

Nuk ka vend për alarm, Shqipëria nuk përmbytet nga moti ekstrem në Ballkan

23:32 • 16 Korrik 2021

Nuk ka vend për alarm, Shqipëria nuk përmbytet nga moti ekstrem në Ballkan

Ngjarjet e motit ekstrem në brigjet perëndimore dhe qendër të Europës tregojnë forcën e ndryshimeve klimatike në motin e përditshëm. Qendrat ciklonare që shpesh gjatë verës vizitojnë Europën mund të shndërrohen lehtësisht në stuhi shkatërrimtare si pasojë e ngrohjes së madhe të ajrit polar që...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 11 korrik 2021

08:56 • 11 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 11 korrik 2021

Dita nis me kthjellime e vranësira kalimtare, por sërish mesdita dhe kryesisht pasditja fuqizon vranësirat në territor duke sjellë shira në veri dhe zonat lindore dhe gradualisht shira  afatshkurtër priten edhe në zonat perëndimore nga Velipoja në Durrës. Sërish në veri dhe zonat lindore do...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 10 korrik 2021

08:13 • 10 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 10 korrik 2021

Era mbetet e lehte deri afer mesdites kur pritet forcim i eres deri mbi mesatare ne brigjet perendimore ku dallgezimi do te ngjitet ne 3 balle deri vone pasdite kur era dobesohet dhe dallget qetesohen ne brigjet detare. Paraditja vijon me kthjellime e vranësira të...

Lexo lajmin e plotë

“Mot i nxehtë paradite, pasdite rrebeshe të përkohshme”, parashikimi: 9 korrik 2021

15:06 • 09 Korrik 2021

“Mot i nxehtë paradite, pasdite rrebeshe të përkohshme”, parashikimi: 9 korrik 2021

Vijon moti i kthjellët dhe i nxehtë gjatë pjesës së parë të ditës, ndërsa pas mesditës do të ketë zhvillim të vranësirave në veri-verilindje ku priten rrebeshe të përkohshme. Temperaturat e ajrit ulen me të paktën 2°C pas mesditës, duke bërë që termometri maksimal të...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 7 korrik 2021

10:02 • 07 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 7 korrik 2021

Diell dhe temperatura të larta gjatë gjithë ditës. Vranësirat shfaqen kalimtare në zonat lindore nga mesdita deri në mbrëmje. Temperaturat e ajrit do të rriten me 2-3°C në të dyja vlerat skajore të ditës duke variuar nga 17°C vlera më e ulët gjatë mëngjesit deri...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 3 korrik 2021

08:09 • 03 Korrik 2021

Parashikimi i motit: 3 korrik 2021

Moti vijon me kthjellime e vranësira gjatë gjithë ditës, më të shpeshta vranësirat do të jenë në pjesën e dytë të ditës kur në zonat malore priten edhe rrebeshe afatshkurtra shiu. Temperaturat do të shënojnë një tjetër rënie me 2°C në të dy vlerat ditore,...

Lexo lajmin e plotë

Ulen me 2 gradë temperaturat, në veri priten rrebeshe shiu

08:32 • 27 Qershor 2021

Ulen me 2 gradë temperaturat, në veri priten rrebeshe shiu

Kthjellime dhe vranësira të lehta mbizotërojnë motin në vend deri pas mesditës kur vranësira lokale zhvillohen në skajin verior ku priten rrebeshe të izoluara. Temperaturat do të vijojnë të ulen me rreth 2°C në të dy vlerat ditore të cilat në rang vendi do të...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 26 qershor 2021

08:19 • 26 Qershor 2021

Parashikimi i motit: 26 qershor 2021

Vijon edhe këtë të shtunë moti i kthjellët me vranësira kalimtare gjatë gjithë ditës, më të dukshme në skajet veri-verilindje ku nuk mungojnë shirat e përkohshëm por të izoluar. Tempertaurat e ajrit kanë shënuar një rënie me 1-2 gradë celcius gjatë mëngjesit ndërsa një rënie...

Lexo lajmin e plotë

Vijon i nxehti, pas mesditës pritet rënie e lehtë e temperaturave

10:23 • 25 Qershor 2021

Vijon i nxehti, pas mesditës pritet rënie e lehtë e temperaturave

Kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë gjithë ditës, ndërsa vijon i nxehti në territor deri pas mesditës kur pritet një rënie e temperaturave me 1-2°C kryesisht në veri dhe zonat qendrore, ndërsa një rënie krejt të lehtë do të shënojë jugu i Shqipërisë. Vlerat minimale/maksimale të...

Lexo lajmin e plotë

Regjistrohet sot dita më e nxehtë e vitit, temperaturat do të arrijnë 41 gradë

10:08 • 24 Qershor 2021

Regjistrohet sot dita më e nxehtë e vitit, temperaturat do të arrijnë 41 gradë

Sot do të jetë dita më e nxehtë e 6-mujorit të parë të 2021. Moti mbetet i kthjellët me vranësira të lehta, po ashtu temperaturat do të rriten me 1-2°C, më e ndjeshme gjatë mëngjesit kur vlerat minimale luhaten nga 18 në 31°C, ndërsa maksimalet...

Lexo lajmin e plotë

I nxehti afrikan në Shqipëri, dhe kjo është vetëm vala e parë

15:55 • 22 Qershor 2021

I nxehti afrikan në Shqipëri, dhe kjo është vetëm vala e parë

Që nga dita e diel, masat e nxehta ajrore të Afrikës kanë depërtuar drejt Europës Jugore dhe Lindore, përfshirë edhe gadishullin e Ballkanit duke sjellë në këto rajone, temperatura shumë të larta dhe pluhurin e shkretëtirave afrikane. Vala e të nxehtit afrikan nuk është një...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 13 qershor 2021

08:51 • 13 Qershor 2021

Parashikimi i motit: 13 qershor 2021

Paraditja e kësaj të diele vijon e kthjellët në jug dhe pjesën më të madhe të zonave qendrore, ndërsa veriu mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Sërish mesdita fuqizon vranësirat në territor duke sjellë edhe rrebeshe të izoluara në veri dhe zonat lindore, ndërsa...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 11 qershor 2021

09:52 • 11 Qershor 2021

Parashikimi i motit: 11 qershor 2021

Orët e para të ditës do të vijojnë me kthjellime dhe vranësira kalimtare dhe vetëm reshje të pakta në zonat malore. Duke iu afruar mesditës do të ketë zhvillim të vranësirave dhe rrebeshe të përkohshme në pjesën më të madhe të vendit, përveç vijës bregdetare...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 10 qershor 2021

14:06 • 10 Qershor 2021

Parashikimi i motit: 10 qershor 2021

Paraditja e kësaj të enjteje mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare në të gjithë vendin, por duke iu afruar mesditës vranësirat fuqizohen duke sjellë rrebeshe afatshkurtra thuajse në të gjithë vendin dhe kryesisht në zonat lindore.  Vonë pasdite dhe në mbrëmje, moti përmirësohet në pjesën...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 9 qershor 2021

10:24 • 09 Qershor 2021

Parashikimi i motit: 9 qershor 2021

Paraditja e kësaj të mërkure do të jetë me kthjellime të shumta dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit, por shira të dobët në zonat juglindore. Mesdita dhe orët e para të pasdites fuqizojnë vranësirat duke sjellë rrebeshe afatshkurtra në jug dhe...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 8 qershor 2021

11:41 • 08 Qershor 2021

Parashikimi i motit: 8 qershor 2021

E marta vijon gjatë gjithë ditës me kthjellime dhe vranësira të dendura të cilat fuqizohen gjatë mesditës kur priten rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit, kryesisht në zonat lindore. Vonë pasdite dhe në mbrëmje pritet përmirësim i motit në pjesën më të...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 7 qershor 2021

09:43 • 07 Qershor 2021

Parashikimi i motit: 7 qershor 2021

Sot i gjithë vendi kalon në kushtet e vranësirave të shpeshta të cilat sjellin shira të dobët në zonat perëndimore, por rrebeshe dhe shkarkesa elektrike në zonat malore. Nuk  do të mungojnë kthjellimet afatshkurtra, kryesisht në ultësirën perëndimore dhe skajin jugor të vendit. Temperaturat e...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 5 qershor 2021

08:12 • 05 Qershor 2021

Parashikimi i motit: 5 qershor 2021

Moti kryesisht i kthjellët deri afër mesditës kur vranësira kalimtare shfaqen në të gjithë vendin, më të shpeshta në veri dhe zonat lindore ku priten shira të izoluar. Vonë pasdite dhe deri mëngjesin pasardhës do të ketë fuqizim të kthjellimeve në pjesën më të madhe...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 30 maj 2021

08:18 • 30 Maj 2021

Parashikimi i motit: 30 maj 2021

Një ditë kryesisht e vranët me rrebeshe të përkohshme shiu fillimisht në skajin verior dhe zonat lindore, por gradualisht në mesditë, shira të dobët shfaqen në pjesën më të madhe të vendit përjashtuar brigjet jugore, të cilat rrezikohen vetëm nga momente të shkurtra me pika...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 28 maj 2021

10:46 • 28 Maj 2021

Parashikimi i motit: 28 maj 2021

Moti mbetet i freskët dhe gjatë gjithë ditës i paqëndrueshëm. Janë orët e mesditës që do të kenë vranësira më të shpeshta, kryesisht në veri dhe zonat lindore ku priten rrebeshe shiu afatshkurtra dhe të izoluara. Temperaturat e ajrit  ulen me 2-3 gradë në mëngjes...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 27 maj 2021

11:14 • 27 Maj 2021

Parashikimi i motit: 27 maj 2021

Paraditja paraqitet kryesisht e kthjellët me vranësira të izoluara, ndërsa mesdita sjell vranësira të shpeshta dhe shira të përkohshëm në skajin verior dhe disa zona të izoluara të juglindjes. Sërish mbrëmja sjell shumë kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat nuk shënojnë ndryshime të ndjeshme gjatë...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 26 maj 2021

10:18 • 26 Maj 2021

Parashikimi i motit: 26 maj 2021

Vijojnë kthjellimet me vranësira të lehta në zonat perëndimore, por vranësira më të dukshme do të ketë në lindje të vendit. Pjesa e dytë e ditës shton vranësirat në zonat e ulëta dhe ato malore duke rrezikuar nga momente të shkurtra me shira të dobët...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 25 maj 2021

11:26 • 25 Maj 2021

Parashikimi i motit: 25 maj 2021

Orët e para të ditës paraqiten me vranësira të dukshme në zonat lindore nga Peshkopia deri në Pogradec, ndërsa kthjellime do të ketë pjesa tjetër e vendit. Mesdita dhe deri në mbyllje të së martës, mbi Shqipëri do të ketë kthjellime dhe vranësira kalimtare, më...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 24 maj 2021

07:01 • 24 Maj 2021

Parashikimi i motit: 24 maj 2021

Mot i kthjellët dhe i ngrohtë gjatë mëngjesit, ndërsa mesdita vijon e nxehtë, por sjell edhe vranësira kalimtare në veri dhe zonat malore. Pjesa e dytë e ditës do të mbetet kryesisht me kthjellime dhe vranësira lokale në zonat lindore. Temperaturat e ajrit rriten lehtë...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 22 maj 2021

07:46 • 22 Maj 2021

Parashikimi i motit: 22 maj 2021

Kthjellimet mbizotërojnë zonat jugore ndërsa kthjellime e vranësira kalimtare në qendër dhe veri të vendit. Pas mesditës vranësirat bëhen më të dukshme në veri dhe qendër, ndërsa jugu vijon me kthjellime e vranësira lokale. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por rritje me 2-3...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 16 maj 2021

08:14 • 16 Maj 2021

Parashikimi i motit: 16 maj 2021

Kthjellime e vranësira kalimtare mbizotërojnë të gjithë vendin gjate paradites, ndërsa në mesditë vranësirat shtohen në veri, duke sjellë momente të shkurtra me pika shiu në skajin veriperëndimor të vendit. Pasditja fuqizon kthjellimet në vend deri vonë në mbrëmje kur sërish në veri do të...

Lexo lajmin e plotë

Breshri “mbulon” Shkodrën, probleme me energjinë elektrike

11:05 • 14 Maj 2021

Breshri “mbulon” Shkodrën, probleme me energjinë elektrike

E pazakontë mund të quhet situata me të cilën është përballur qyteti i Shkodrës mëngjesin e sotëm, një shtresë breshëri ka mbuluar rrugët dhe trotuaret e këtij qyteti. Rrebeshi i shiut dhe breshrit ka filluar pas mesnate duke vazhduar deri në mëngjes. Stuhia e vërteta...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 13 maj 2021

09:32 • 13 Maj 2021

Parashikimi i motit: 13 maj 2021

Dita nis me kthjellime e vranësira kalimtare në jug, por vranësira më të dendura në veri ku do të ketë shira të dobët, ndërsa vetëm momente të shkurtra me shi në zonat qendrore. Edhe pjesa e dytë e ditës deri në mesnatë, mbetet me kthjellime...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 12 maj 2021

09:43 • 12 Maj 2021

Parashikimi i motit: 12 maj 2021

Kthjellime dhe vranësira mbizotërojnë paraditen në të gjithë vendin. Gjatë mesditës, shira të dobët prekin fillimisht zonat veriperëndimore dhe gradualisht shirat shfaqen edhe në qendër, ndërsa vetëm momente me pika shiu në jug të vendit. Kjo situatë vijon deri vonë pasdite kur reshje të pakta ...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 11 maj 2021

11:38 • 11 Maj 2021

Parashikimi i motit: 11 maj 2021

Vijon paraditja në mbizotërimin e motit të kthjellët në të gjithë vendin, ndërsa pasditja sjell vranësira kalimtare në shtrirjen perëndimore, por vranësira më të zhvilluara në lindje të territorit ku qarqet Kukës, Elbasan dhe Korçë do të kenë momente të shkurtra me shira të dobët...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 10 maj 2021

10:28 • 10 Maj 2021

Parashikimi i motit: 10 maj 2021

Vijon dita me mot të kthjellët deri në mesditë kur në zonat malore shfaqen vranësira kalimtare duke sjellë gjatë pasdites vetëm shira të izoluar në verilindje. Temperaturat do të qëndrojnë të larta në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 9 në 30 gradë celsius. Era...

Lexo lajmin e plotë

Parashikimi i motit: 8 maj 2021

02:31 • 08 Maj 2021

Parashikimi i motit: 8 maj 2021

Orët e para të ditës sjellin kthjellime dhe vranësira të dukshme në veri dhe më pak në zonat qendrore, ndërsa jugu i Shqipërisë paraqitet i kthjellët. Paraditja largon gradualisht vranësirat nga gjysma veriore e territorit duke sjellë mbizotërim të kthjellimeve deri vonë në mbrëmje, në...

Lexo lajmin e plotë