Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 17%
  • Shpesh 17%
  • Asnjëherë 67%

“Pushteti i krimit në qeveri”, Berisha: Balla me mision për të dhënat e TIMS, më keq se Tahiri

Nga A2 CNN
23 Gusht 2023, 16:35 | Aktualitet

Sali Berisha thotë se krimi dhe qeveria janë bërë bashkë, duke krijuar një aleancë pushteti të cilën e denoncoi në një tryeze të posaçme me ekspertë të sigurisë. Emërimin e Taulant Ballës në krye të Ministrisë së Brendshme e sheh si një mision në shërbim të kësaj aleance, ku për Berishën, merr kuptim dhe rrjedhja e të dhënave të sistemit TIMS.

Dita jonë