Rama dhe Dendias e konfirmojnë, “deti” mes Shqipërisë dhe Greqisë zgjidhet në Gjykatën Ndërkombëtare

Nga A2 CNN
20 Tetor 2020, 14:23 | Aktualitet

Shqipëria dhe Greqia ranë dakord t'i drejtohen Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës për të zgjidhur çështjen e kufirit detar. Lajmin e dha Kryeministri Edi Rama në konferencën për mediat me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu