Sondazh: A duhet të zbatohet leja menstruale në Shqipëri?
  • Po 50%
  • Jo 40%
  • Nuk e di 10%

Senatorët amerikanë në Prishtinë: Serbia të bashkëpunojë, përgjegjësit të dalin para drejtësisë

Nga A2 CNN
13 Tetor 2023, 16:03 | Aktualitet

Dy senatorët amerikanë Xhiin Shahin dhe Piter Uellç vizituan Kosovën, ku kërkuan që Serbia të bashkëpunojë për hetimet ndaj sulmit të 24 shtatorit. Presidentja Osmani beri thirrje që Serbia të mbahet përgjegjëse, ndërsa kryeministri Kurti e bëri të qartë se dialogu nuk mund të vazhdojë sikur nuk ka ndodhur asgjë.

Ditari A2 CNN