Kategoria superiore, Partizani në Laç, kërkon rikthimin te fitorja

Nga Erald Kodhelaj
29 Mars 2024, 16:36 | Futboll

Kategoria superiore, Partizani në Laç, kërkon rikthimin te

Pauza e kampionatit duhet t’i shërbejë Partizanit për të ndryshuar ecurinë.

Përpara angazhimeve ndërkombëtare, të kuqtë u thyen nga Teuta, teksa kanë regjistruar dy humbje në katër ndeshjet e fundit. Trasferta e kësaj të shtune me Laçin duhet t’i shërbejë skuadrës së Orges Shehit të mos humbasë terren nga dy vendet e para dhe të konsolidojë pozitat në “Final Four”.

Trajneri mund të buzëqeshë, pasi i ka në dispozicion të gjithë titullarët, por misioni nuk është aspak i lehtë. Laçi ka qenë tradicionalisht një fushë e vështirë në vitet e fundit, edhe pse gjatë këtij sezoni Partizani fitoi minimalisht me golin e Gjelbrim Taipit në shtesë.

A2 CNN Livestream

Dita jonë