Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Sporti në funksion të rritjes ekonomike të Shqipërisë

Nga A2 CNN
14 Tetor 2023, 19:03 | Aktualitet

Kur Rusia nisi mësymjen ndaj Ukrainës shkurtin e vitit të shkuar dhe Perëndimi filloi të shtrëngonte darën e sanksioneve mbi Moskën, një ekonomist i njohur amerikan tha se “ekonomia ruse është në thelb, vetëm një stacion i madh karburanti” Me këtë thënie, Jason Furman, ish-shefi i Këshillit Ekonomik të Presidentit të 44-t të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama tregonte brishtësinë e ekonomisë ruse.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani