Sondazh: Ku do e kaloni natën e ndërrimit të viteve?
  • Famije 78%
  • Restorant/bare 7%
  • Jashtë vendit 15%

Uragani Idalia, përmbytje masive e shkatërrim në Florida, goditet edhe Georgia

Nga A2 CNN
31 Gusht 2023, 13:38 | Aktualitet

Dhjetëra mijëra vetë mbetën pa energji elektrike në florida dhe Georgia,si pasojë e uraganit të fuqishëm Idalia. Ai goditi floridan si një stuhi e kateogrisë së tretë, duke shkatuar përmbytje masive. E humbi disi fuqinë teksa ju drejtua Georgias dhe bregdetit jug-lindor, por sic paralajmëroi presidenti Biden,vazhdon të mbetet e rrezikshme.

Ditari A2 CNN