Urimi i Yuri Kim: Bëmë përparim historik në demokraci, por kemi ende shumë punë

Nga A2 CNN
31 Dhjetor 2021, 14:18 | Aktualitet

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim zgjodhi një video-mesazh për të uruar shqiptarët për vitin e ri 2022. Diplomatja amerikane renditi disa nga ngjarjet kryesore që shënuan vitin 2021 në bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara, duke u fokusuar te reforma në drejtësi.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Debat nga Alba Alishani