Vajzat e ekranit, veshjet zbuluese i kthejnë në dekor

Nga A2 CNN
23 Qershor 2020, 09:23 | Aktualitet

Veshjet e vajzave të ekraneve, veçanërisht veshjet e vajzave të programeve sportive, kanë bërë të reagojë edhe shkrimtaren e njohur Flutura Açka, e cila nga Holanda shkruan se “vajzat duhet të drejtojnë programe televizive për shkak të njohurive” dhe “jo që të jenë objekt për t’ua kujtuar lukunisë, ndonjëherë shumë të uritur të burrave, se çfarë u mungon”. Në “Dita jonë” folëm me shkrimtaren mbi fenomenin e zbulimit të vajzave në ekrane.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi