Vdekja e 4 rusëve në hotel, prokuroria e Kavajës regjistron dosjen për vrasje

Nga A2 CNN
18 Tetor 2021, 15:56 | Aktualitet

Prokuroria e Kavajës e ka regjistruar procedimin penal për vdekjen e 4 turistëve ruse në një hotel në zonën e plazhit për veprën penale të vrasjes. Burime të organit të akuzës kanë shpjeguar se për momentin nuk ka asnjë provë që të hedhë dyshime të bazuara për vrasje dhe se regjistrimi është bërë për shkaqe proceduriale. Ndërsa janë në pritje të ekspertizes mjeko-ligjore që do të përcaktojë edhe shkaqet e vdekjeve.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi