Vetëm prej 2 muajsh deputet, Korreshi: Ndihem si një anije e vogël në një det me dallgë

Nga A2 CNN
16 Nëntor 2021, 14:51 | Aktualitet

Deputeti PD, Saimir Korreshi, komentoi në Ditarin e A2 CNN përvojën e tij të re në politikë. “Ndihem një anije e vogël mes një deti me dallgë. Për fatin tim të keq dhe fatin e keq të PD. Sot kur duhet të ishim fort kundër buxhetit, ne e kemi mendjen 28 apo 29 nëntori. Kishim më parë një pyetje, Basha apo Berisha? Tani e kemi 11 apo 18 nëntori? Kryesia e ka vendosur ditën e kuvendit, të gjithë janë të ftuar. Unë jam me PD, do të jem me PD dhe jam institucionalist. Jam me institucionet”, tha ai.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu