“10 milionë vaksinime për 3 muaj”, Merkel: Nuk ka më shumë liri për të vaksinuarit

Qeveria gjermane po përballet me kritika për mënyrën sesi po përballet me pandeminë koronavirus, por mesa duket Angela Merkel i ka të qarta prioritetet.

Gjatë një dialogu online me familje gjermane, të përzgjedhura rastësisht e të transmetuar në televizion, kancelarja Merkel iu ktheu përgjigje shqetësimeve të tyre, kryesisht lidhur me pagesën e papunësisë dhe goditjes së biznesit përgjatë 1 viti pandemi.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 21 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 3308 testime, 777 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 742 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 639 pacientë në spitale, 35 në terapi intensive, nga të cilët 7 të intubuar