104 të prekur me koronavirus, zgjerohet harta, 4 të vdekur dhe 5 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se ka shkuar në 104 numri i personave të prekur me koronavirus në Shqipëri. Ogerta Manastirliu konfirmoi se harta e prekjes nga koronavirusi është zgjeruar dhe bëri apel për qytetarët të respektojnë masat e distancimit social.