26 herë kampion, Tirana feston me tifozët, protagonistët flasin në A2 CNN

Publikuar më: 1/6/2022, ora 18:06

26 herë kampion, Tirana feston me tifozët, protagonistët flasin në A2 CNN

Publikuar më: 1/6/2022, ora 18:06

Tirana është kampione e Shqipërisë për sezonin 2021-2022. Bardheblutë e kryeqytetit festuan titullin e 26-të në histori pas një sezoni të dominuar që nga fillimi deri ne fund. Skuadra e drejtuar nga Orges Shehi u duk se nuk kishte rival pasi mposhti çdo skuadër në Superiore dhe kryesoi tabelën çdo javë. Çelësi i suksesit ishte padyshim fryma e grupit që bardheblutë kishin, një skuadër me ambicie të mëdha dhe që hynte në fushë për të fituar çdo ndeshje.

26 herë kampion, Tirana feston me tifozët, protagonistët flasin në A2 CNN

Publikuar më: 1/6/2022, ora 18:06

Tirana është kampione e Shqipërisë për sezonin 2021-2022. Bardheblutë e kryeqytetit festuan titullin e 26-të në histori pas një sezoni të dominuar që nga fillimi deri ne fund. Skuadra e drejtuar nga Orges Shehi u duk se nuk kishte rival pasi mposhti çdo skuadër në Superiore dhe kryesoi tabelën çdo javë. Çelësi i suksesit ishte padyshim fryma e grupit që bardheblutë kishin, një skuadër me ambicie të mëdha dhe që hynte në fushë për të fituar çdo ndeshje.