29 vjeçari me Covid hidhet nga kati i tretë i Sanatoriumit, gjen vdekjen

Një 29 vjeçar i infektuar me koronavirus është vetëvrarë mëngjesin e së enjtes në Tiranë. Sipas policisë, viktima është i riu me inicialet Xh. K. nga Durrësi.

Ngjarja ndodhi në orën 04:30 të mëngjesi, në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi”, i njohur si Sanatoriumi dhe i shndërruar së fundmi në spitalin COVID 2.