46 viktima nga përmbytjet e paprecedenta në SHBA

Përmbytjet dhe tornado vranë të paktën 46 persona në verilindje të Shteteve të Bashkuara. Stuhia Ida solli reshje të paprecedenta në Nju Jork dhe Nju Xhersi. Presidenti Biden fajëson ndryshimet klimatike.