9 muaj në qelitë e “egra”, Shullazi në Gjykatën e Lartë: Më nxirrni nga 41bis

Emiliano Shullazi tenton Gjykatën e Lartë për të shpëtuar nga regjimi i ashpër i burgut 41bis. I dënuari me 14 vite heqje lirie për “gjobëvënie” dhe “grup të struktuuar kriminal” qëndron prej 9 muajsh i vetmuar në qeli dhe pa kontakte me botën e jashtme, në të njëjtin regjim ku ndodhen edhe 4 të bashkëpandehurit e tij.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 71 pacientë në spitale, 7 në terapi intensive, asnjë në intubim
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 1 viktimë në 24 orët e fundit, 39 raste