A është larguar Rudina Hajdari nga Nisma? Prifti: S’jemi në PD apo PS

Pedagogu i ekonomisë, Rezart Prifti, njëherësh një nga përfaqësuesit e Lëvizjes Nisma ka komentuar zërat se Nisma nuk do të përkthehet në subjekt politik dhe nuk do të garojë në zgjedhjet e 25 Prillit.