Alarm në Europë, rekord infektimesh në Francë, Spanjë dhe Gjermani

Makthi i koronavirusit rikthehet të përndjekë Europën, e cila po përjeton rritje shqetësuese të rasteve me Covid-19.

Në Francë, rastet janë gati dyfishuar në 24 orët e fundit dhe kryeministri Jean Castex paralajmëron se prej dy javësh, vendi po shkon në drejtimin e gabuar. Mbi 1300 raste të reja u shënuan në një ditë, ndërsa numri i viktimave ishte 14.

  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, një person qëllon me armë në drejtim të Policisë
  • LAJMI I FUNDIT | Policia: Si pasojë e të shtënave janë plagosur dy kalimtarë
  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, në vendngjarje kanë mbërritur Forcat Shqiponja, pritet FNSH
  • LAJMI I FUNDIT | Ngjarja në Elbasan, Policia: Personi vijon të qëllojë me armë, bën rezistencë
  • LAJMI I FUNDIT | Ngjarja në Elbasan, Policia: Banesa është rrethuar nga Forcat Shqiponja
  • LAJMI I FUNDIT | Elbasan, personi i cili po qëllon, i identifikuar si Lefter Zhidru, 71 vjeç